Wolny temat, czyli spokojne rozmowy klubowiczów - Strona 93

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mnie też z tym lepiej 👹
  
 
To może i mi się włączy upierdliwość ???

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Przestało mi wyszukiwać forum w google już od jakiegoś czasu, Czy tylko ja mam taki problem? Wcześniej wpisywałem "lada klub polska" i forum było jakoś na górze a teraz jakoś wcale do forum nie kieruje
  
 
Mnie też nie udało się wyszukać.
  
 
Grzesiek, pozwól, że odpowiem tobie na twojego posta.

Cytat:
Piszę normalnie, a że ktoś ma pod deklem tak jak ma, to nie mój problem



Rozumiem Grzesiek, że to nie są dla ciebie "kąśliwe uwagi"...

Nie odwracaj kota ogonem i nie pisz o "odłamach w klubie" i moim "stawaniu okoniem". Dobrze wiemy, kto stanął okoniem przed i po ostatnim zlocie. Jednej osobie nie spodobał się sposób w jakim zorganizowano ostatni zlot. I ta osoba odpuściła wtedy na jakiś czas forum. Nie pamiętam, żebyś pisał wtedy o "stawaniu okoniem". Ja wiem, że zależy tobie na klubie i to bardzo (tak samo jak mi zresztą) ale bądź proszę bardziej obiektywny.

Czego oczekuję na forum to KULTURY wypowiedzi i NORMALNEGO poziomu. Nikt ty nie ma na myśli pisania do siebie per PAN ale zwykłego, podkreślam, zwykłego szanowania się. Jak czytam, że mam "pod deklem tak jak mam" to sorry ale wolę zrobić cokolwiek innego niż przesiadywać tutaj na forum.

Najśmieszniejsze, że w rozmowach prywatnych wiele osób przyznaje mi rację ale na forum nabierają wody w usta zamiast powiedzieć to co myślą i spróbować rozruszać znowu to miejsce. Boją się krytyki ? hehe.

Co do zamkniętego wątku - założony po to by pochwalić się zakupem, przebiegiem prac i ewentualnie zapytać o radę. Tak jak u wszystkich zresztą. Ale to, że auto robi się bardzo powoli nie daje komukolwiek przyzwolenia na szyderę i złośliwe uwagi. Nie pozwolę na to i będę przeciwstawiał się temu z całą stanowczością. Pisałem już to sto razy - będę chciał to auto zrobię i za 5 lat. Nikt mi tego nie zabroni. Nie kupiłem po to by robić "na szybko" do zlotów a po to aby nauczyć się w jakimś stopniu mechaniki. A to niestety wymaga czasu.

Na chwilę obecną to chyba tyle.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Widzisz, dla mnie nie są.

Traktuje każdą uwagę obojętnie czy słaba czy silna dosyć poważnie, bo gdyby jej nie było to znaczy ze robiłbym wszystko dobrze, a tak nie jest. I bardzo sobie cenię tych, którzy potrafili mnie zgnoić (nie tylko tutaj). Nawet podczas studiów pan prof. chciał udowodnić, że nie umiem budowy maszyn. Dziś nie mam z tym żadnego problemu bo się zawziąłem, by pokazać mu że się mylił.

Nikt tu nie jest mentorem/prowokatorem/nauczycielem ale jest tu grono ludzi którzy chcą jasno coś doradzić. Od tego jest w końcu wolny temat, spokojnie rozmowy klubowiczów by wylać swoje żale. Co jest kąśliwe to powiem Ci, jak się spotkamy, bo tu jak podkreślam jest wątek spokojny.

Ja nie przyznałem Ci ani razu racji, podczas rozmowy prywtanej, w nawiązaniu do działań na forum. Skoro ktoś nagle zmienia zdanie, i nie jest w stanie stanąć za Tobą to trzeba powiedzieć jasno: ma rozdwojenie jaźni albo ma wyprany mózg! Każdy ma swoje wartości, których będzie bronił.

Co do stawania okoniem - nie wiem dlaczego ostatnio jeden klubowicz opuścił forum czasowo, powodu nie znam, widać miał w tym jakiś cel. Wrócił i nadal pomaga. A to chyba najważniejsze, żeby był ktoś kto poda brzytwe tonącemu, nieprawdaż?

Ale MICHAŁ! Nastąpił rozłam - ile grup powstało na FB? No ile? Sam przyznaje prowadzę jedną autorską a drugą jako pomocnik, gdzie staramy się pokazywać zdjęcia roznych ciekawych modeli/tunning/klasyka/etc ale nie ma tam rozmów o technicznych problemach/autach znajomych/zlotach/bazaru. Ilu ludzi uzupelnia swoje wątki? Po co jak jest Fb co nie? Jedziesz na zlot, chłopak porobił zdjęcia i pyta- gdzie wam podesłać bo jest tyle grup, że ja nie wiem już co jest co. Wszyscy firmujemy się jako LKP a w końcowym rozrachunku to każdy ma swój garnek i wara od mojego. Niestety tak to wygląda. Przykre. A czemu uderzam do Ciebie? Bo prowadzisz na FB NASZ KLUB! Człowiek, który wziął na siebie odpowiedzialność pokazania światu co się dzieje u nas, zamyka swoj wątek. Chłopie! Zobacz ile masz wejsc na swoj wątek. Każdy sledził, w oczekiwaniu czy coś się rusza. Wiesz jak motywuje zobaczyć prace u kogoś, kto nie ma zielonego pojęcia o mechanice? Sam nie umiałem zrobić nic dobrze, do dziś mam problemy ale staram się to naprawić. Zrobiłem remont silnika nie znajac zasady jego działania. Ustawilem luz zaworowy krecac w drugą strone wałem korbowym. I co da sie. Każdy popełnia błędy. Raz kop w dupsko raz pochwała. Czasu nie musisz mieć dużo. Cała kupa ludzi tutaj, która ma po 20 minut dziennie wolnego czasu. Chcesz, zamykaj, rób jak uwazasz. Nikt nie bedzie Cię za rękę prowadzić. Rób auto i lat 20 ale zrób i zacznij łączyć fakty. Co z czego dlaczego gdzie jak w jaki sposob bo już każdy Ci pwoiedział, że najpierw trzeba zrobić podstawę (progi, podloge, podluznice) do ktorej mozna co kolwiek założyć. I po raz ostatni powtórze - nie pytaj o to jakie częsci założyć. Załóż byle co jak najtanszego i zacznij jezdzić tym samochodem. Przy kolejnej wymianie będzie wiadmo już co masz jak wymienić i nie stracisz na to kolejnych 20 lat.

Cześć jak czapka! Tyle do przekazania.
  
 
Tak sobie to wszystko czytam i... Z poglądami, jak z dupą - każdy ma własną, ale musi jej pokazywać innym. Niemniej zaryzykuję. Góra zostanę zjechany.
Niczym odkrywczym będzie stwierdzenie, że niezgoda raczej nie buduje i nie wynika z niej nic dobrego. Zamiast prowadzić jałowe spory na forum, z których nic nie wynika, radzę zacząć robić coś konstruktywnego. A nic z tego forum nie będzie, kiedy cała aktywność zostanie przeniesiona na FB. Sam nie posiadam (tak musiałem się "pochwalić"), ale nie o to mi chodzi. Żeby Klub funkcjonował właściwie, powinien być jeden, centralny punkt wymiany myśli. Po co tworzyć niepotrzebne byty, a forum traktować coraz częściej jako miejsce do robienia sobie mniej lub bardziej uzasadnionych wycieczek personalnych (nie mnie oceniać oczywiście). Zresztą jak ktoś już na forum trafi i sobie poczyta, to może nie koniecznie będzie chciał tu wrócić. Z drugiej strony forum to nie FB i wymaga większego zainwestowania własnego czasu - łapka w górę nie wystarczy. Ogólnie każdy z nas na pewno ma doświadczenia, że pomiędzy deklaracja składanymi w necie a prawdziwym życiem bywa czasami przepaść.
Tak sobie myślę... Na Węgrzech mają zlot, w Czechach. A My zamiast pójść za ich przykładem... Cóż jest jak jest. Mogę się mylić , ale jakbyśmy spięli poślady i zrobili jakąś fajną imprezę na jesieni, to może coś by się ruszyło. 20 czy więcej funpage'ów na FB nic nie znaczy. Musi być jakaś wartość dodana, a taką wartością może być ciekawa impreza cykliczna.
Tyle w tym temacie. Na razie. Mógłbym jeszcze coś napisać, ale robota wzywa, a i pisanie dla pisania bez uzyskania jakiejkolwiek odpowiedzi mnie nie bawi.
Pozdrawiam serdecznie!

[ wiadomość edytowana przez: Nowy_ dnia 2018-05-22 09:47:05 ]
  
 
100% racji, tylko że co za tym idzie?

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
No z racją, to jak z dupą, każdy ma własną. 😂
  
 
Co do mojego wątku z 2106 na forum to chyba logiczne, że nie ja go zamykałem (nawet nie mam takich uprawnień). Zamknął go któryś z moderatorów. Dlaczego nie wiem ? Mogę tylko podejrzewać. Nie prosiłem nikogo o to póki co.

Ustalmy ostatecznie jedną kwestię. Forum a FB.. Część z was ma jakieś żale/pretensje do innych, że część osób mniejsza/większa (nieistotne jaka) uciekła/przeniosła się na FB. Słuchajcie, ja na "motoryzacyjnym necie" jestem już gdzieś od 2006/07 roku (moja pierwsza Łada). Ile to ja już upadających forów i klubów przerabiałem... Młody, który kupi sobie w 2018 roku zawsze pójdzie najpierw na FB. Bo tego forum zwyczajnie nie zna. I pewnie Motonewsu nawet nie zna... Gdy startowało forum LKP o facebooku nikt w Polsce nie myślał bo go po prostu nie było. To do kogo wy macie pretensje ? Do małolata, który dostanie 2107 w spadku po dziadku i pierwsze co zrobi to wpisze na FB frazę "Lada Polska" zamiast poprzez skurwiałą i skomplikowaną rejestrację pojawić się na forum Motonewsa ? Ludzie... Litości...

Poza tym... Żyjemy w Polsce. Tu jest nadal około 40 milionów mieszkańców. Stąd każdy może założyć sobie fanpage Lada Klub Katowice lub Lada Klub Sosnowiec. I co mu zrobisz ? Zabijesz go za to ? Nie sprawdzałem ale podejrzewam, że w Rosji takich fanpejdży jest pewnie tryliard...







-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2018-05-13 08:38:23, emde pisze:
Poproszę też o zamknięcie mojego wątku.



Chyba ktoś tutaj ma rozdwojenie jaźni.

Cytat:
2018-05-13 08:38:23, emde pisze:
Decyzja ostateczna.



Więc tak samo jak w Milionerach, dwa razy powtarzać nie trzeba. Moderator zrobił to, co był powinien zrobić.
  
 
Panowie ,koledzy ,ilu nas jest , kurwaaa ja was bardzo proszę.
Te białe chmury
płyną rozkołysane
zielenią drzew

Saimaro (ze zbioru Naniwa-no shiori, 1692)
  
 
Kolego "leszczyna", szanuję Twoje klasyczne wyksztalcenie chociaż po raz n-ty próbuje się doszukać jakiegokolwiek sensu. No chyba ze pisane tylko po to żeby coś napisać.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Cytat:
2018-05-27 09:11:39, emde pisze:
Do małolata, który dostanie 2107 w spadku po dziadku i pierwsze co zrobi to wpisze na FB frazę "Lada Polska" zamiast poprzez skurwiałą i skomplikowaną rejestrację pojawić się na forum Motonewsa ?



emde, litości, jaka skomplikowana rejestracja? Proszę Cię, jak to kogoś przerasta to podejrzewam ze ma też problem z zawiązaniem sznurówek...

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Idąc za ciosem, powiem pierwsze co przyszło mi do glowy:
Chujowemu tanczerzowi, jaja przeszkadzają.

Ten, co potrzebuje znaleźć kontakt z pasjonatami ład, znajdzie nas tutaj na forum. A ci, co mają chwilową przygodę z Ładą, to wcale nie muszą tutaj wpadać. Ja zauważyłem Andrzej już dawno jedną rzecz, czym bardziej kogoś zmuszamy, tym bardziej ten ktoś się oddała.
  
 
Szoko . Zrozumiałem kolego Andrzeju ,postaraj się nie zwracać na mnie uwagi i wyobraź sobie że mnie tu nie ma.
  
 
Cytat:
2018-05-27 17:19:10, SzokoLada pisze:
Idąc za ciosem, powiem pierwsze co przyszło mi do glowy: Chujowemu tanczerzowi, jaja przeszkadzają. Ten, co potrzebuje znaleźć kontakt z pasjonatami ład, znajdzie nas tutaj na forum. A ci, co mają chwilową przygodę z Ładą, to wcale nie muszą tutaj wpadać. Ja zauważyłem Andrzej już dawno jedną rzecz, czym bardziej kogoś zmuszamy, tym bardziej ten ktoś się oddała.


Ano czysta prawda, jak ktos nie ma potrzeby integracji to nie ma co się naginać, i tak z tej mąki chleba nie będzie...

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
A co wyście myśleli ?

Chujowemu tancerzowi jaja przeszkadzają ? A ja myślę, że prędzej "z niewolnika nie ma pracownika". Jak mam wchodzić po męczącym dniu na forum i zamiast ciekawych postów kolegów nt. Łady (i motoryzacji ogółem) czytać szyderę pod moim adresem to sorry ale nie chcę w tym uczestniczyć...

To tak jak z ZSRR. Na Kremlu chcieli trzymać kilkanaście narodów/krajów za mordę a nie wzięli pod uwagę, że każdy z nich ma zupełnie inne cele polityczne czy narodowe. To w końcu upadło bo musiało upaść. O "wydolnej" gospodarce nie chce mi się nawet pisać. Także w PRL-owskiej ojczyźnie. Za dużo się nasłuchałem od ojca i matki o kolejkach w jakich cały czas tutaj stali. Taka Czechosłowacja musiała się rozpaść a co dopiero ZSRR...

I, żeby było śmieszniej, ten cały Sojuz nie przetrwał kur.. nawet jednego stulecia... Tak kończy się integracja na siłę hehe.

[ wiadomość edytowana przez: emde dnia 2018-06-01 19:41:03 ]
  
 
Nikt cię tu nie trzyma. Wolna wola. Chcesz robić po swojemu, rób. Nie chcesz po naszemu, nie rób. Nie chcesz słuchać mądrych rad, słuchaj się swoich myśli. Skoro uważasz, że więcej umiesz, to tak uważaj. A większość ładziaży już ma dawno wyrobione zdanie na twój temat. Ogólnie chciałem Ci też przypomnieć, że to forum motoryzacyjne, a nie polityczne. Jeżeli lubisz tak bardzo głosić swoje polityczne rzygowiny, to polecam mawzoleum w Moskwie. Idealnie pasujesz tuż obok Stalina, czy Brezniewa. Przez twoje polityczne pierdolenie, wywaliłem cię że swoich znajomych, ale widzę że nie dało ci to nic do myślenia.

Ogólnie kolego Emde, wyłącz swój filtr polityczny, przestań czytać między wierszami i czytaj ze zrozumieniem, a nie tylko parę słówek, które akurat przypadną lub nie tobie.

Bez kitu, myślenie masz raczej jak kobieta i przypomniałem sobie o takim o to obrazku, który idealnie pokazuje, jak ty odbierasz posty moi i moich kolegów.




[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2018-06-01 21:08:33 ]
  
 
Ja pier...

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986