Omegi: w dziwnym kolorze yellow & prawdziwy granat :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zgodnie z obietnicą z innego wątku pochwalę się co za nowego strupka nabyłem

poniżej omega w dość oryginalnym, nader rzadko spotykanym kolorku - Solargelb II. O dziwo jest to lakier fabryczny - kod Y631. Raz mi się podoba a raz trochę mniej więc jeszcze nie wiem, co z nim dalej będzie. Na razie jest ciekawie


tak wygląda w słońcu...


...a tak w cieniu. Ok, tak trochę gorzej

Generalnie miałem już nie kupować kolejnej omegi. Z różnych względów jednak do niej wróciłem. Znowu 3,0 - tym razem V6. Ot dupowóz do i z pracy

W kilku słowach: X30XE w manualu, wg dokumentacji z salonu wersja MV6 choć początkowo w to nie wierzyłem... Przebieg oryginał 226tys, auto z 98 roku, bezwypadkowe, w ogólnym niezłym stanie. Silnik, skrzynia, dyfer suchutkie. Silnik od nowego zalewany Motulem, pracuje cicho i równo.
Trochę dupereli już naprawiłem (hamulce- naprawa tłoczka tył, nowe klocki + ręczny, światła, oświetlenie wskaźników, radio, klamki, ogranicznik, trochę elektryki, jakieś inne drobiazgi), przed rejestracją muszę jeszcze zrobić wydech i zawieszenie.
Na drzwiach kilka purchli z rdzy pod lakierem, w tylnych lekko podjedzone przez rudą krawędzie - w roczniku 98!

Brakuje też antenki na dach do navi, końcówki spryskiwacza, czujnika poziomowania xenonów, gałka zmiany biegów wymaga wymiany lub obszycia => ww. poszukuję

a tu jeszcze kilka fotek:






drugiej takiej nie widziałem


[ wiadomość edytowana przez: Immo dnia 2013-01-02 21:56:27 ]
[ powód edycji: edycja tytułu na prośbę 7gsi :) ]
  
 
Piotrek moje zdanie znasz furka suuuuper
Jeszcze raz gratuluje zakupu
Kolor mnie sie strasznie podoba zwlaszcza w polaczeniu z reszta

Kola tez sluszne

Dupowoz jak sie patrzy


A ja Ci powiem, ze z kolorem juz sie spotkalem
nawet na allegro cos teraz wisi w tym kolorze.
Tylko, ze glownie kombi i 2,0

Oby sie smigalo tak dobrze jak dobrze bedziesz widoczny
  
 
Że trzyzero i emfałsześć to rozumiem
Że taki wściekły kolor, tego już nie
Co cię napadło z tą żółcią
  
 
O gustach sie nie dyskutuje, ale musze stwierdzic, ze nic a nic ten kanarek nie pasuje do omegi. Wzmaga w niej uczucie taniosci przez co autko wyglada jak jakies poniemieckie polo Tak czy inaczej zycze przyjemnej i bezawaryjnej jazdy. To jest najwazniejsze
  
 
Nie wiem, ale jak dla mnie kolor świetny. Od razu się nastrój człowiekowi poprawia.

Gratuluję zakupu
  
 
jedni maja czerwone samochody, inni zielone skory - tak czy siak gratuluje zakupu ponownie i niech sie jezdzi spokojnie
  
 
7gsi ja bym widział tu duże koła i koniecznie, spory spojler na tylną klapę. Ni i koniecznie ze 50 koni więcej !
I wtedy kolor żółty będzie uzasadniony!
  
 
dzięki za gratulacje, na razie sporo papierologii i dłubania jeszcze.
Cytat:
2008-03-03 08:09:17, kuba pisze:
Co cię napadło z tą żółcią


sam nie wiem... w środku ma to co chciałem a kolorek po kilku tygodniach przyglądania się - jest ok. Jak się znudzi podoklejam plakietki ADAC albo opel motorsport
Cytat:
2008-03-03 09:02:22, PiotrS pisze:
7gsi ja bym widział tu duże koła i koniecznie, spory spojler na tylną klapę. Ni i koniecznie ze 50 koni więcej ! I wtedy kolor żółty będzie uzasadniony!


koła 18 tak, spojler nie tzn z czasem jak wszystko poskładam będzie trochę inaczej, ale alu skrzydła z prawdziwą imitacją carbonu nie będzie
+50KM raczej nie wycisnę, liczę raczej na coś koło 230-235; wiecie, magnetyzery, briski, te sprawy
  
 
Cytat:
2008-03-03 08:17:49, dominiq pisze:
O gustach sie nie dyskutuje, ale musze stwierdzic, ze nic a nic ten kanarek nie pasuje do omegi. Wzmaga w niej uczucie taniosci przez co autko wyglada jak jakies poniemieckie polo



kanarki są fajne
  
 
a mi sie ta zolc podoba, ale utrzymac go wczystosci ojoj 7gsi pojezdzisz po myjniach albo raczkami gabeczka
  
 
Cytat:
2008-03-03 11:57:05, 7gsi pisze:
kanarki są fajne [/img]



Identycznie pomalowana mijalem dzisiaj w Ostrowie. Nawet sobie o Twoim kanarku w tym momencie pomyslalem
  
 
Kurde a ja szukałem przodu od tego Podziekował



Gratuluje zakupu, niech sie kula.

[ wiadomość edytowana przez: Mr_B dnia 2008-03-03 12:10:51 ]
  
 
Kolorek taki wesoły i autko przez to niepozorne wiec niejeden może się naciąć. Przyjedziesz Piotrek (mam nadzieję) to obgadamy i nie tylko. Nie szata (kolor) zdobi omegę. Właściwa pojemność i moc a reszta się nie liczy...
  
 
Piotr, lepeij sie pochwal zabawkami nowymi.
Puszka na pająki juz jest i z tego co widziałem przedni bummper też sie zmienia ??
Coś jeszcze ?
  
 
jest:
amory: 2x B4 na przód + 2x B4 na tył;
wydech: 2x środkowe powerflow + 1x końcowy remus all dedykowane do V
inne: szyby przyciemniane, wkładka K&N, powerpuszka, zderzak irmiego do poklejenia 1,5szt progi steinmetza, drążek środkowy lemforder, cośtam jeszcze z dupereli

co dalej:
- w wolnej chwili (*!!!) amorki, drążek, zbieżność p/t
- rejestracja zostanie zakończona w kwietniu
- szukam kolektorów w cenie do przełknięcia
- szukam krótkiego dyfra ze szperą (?)
- szukam antenki i spryskiwacza w cenie do przełknięcia - nadal
- dopracowuję plan co dalej - do planowanego zderzaka p/t pasują inne listwy, koła też bym zmienił...
- nie mogę odżałować xeia, be jest fajne ale takie banalne
  
 
tozto pocztowa drezyna .........
  
 
Ło matko , tez chcem tyle prezentów....
  
 
Cytat:
2008-03-15 08:08:02, Mr_B pisze:
Ło matko , tez chcem tyle prezentów....


sorry, do gwiazdki daleko, nie podzielę się

  
 
szukałem, pytałem na zlocie - jest w żółtym taki wkurzający drobiazg:

skrzynia biegów ogólnie działa prawidłowo ale jest kłopot z wrzuceniem R lub 1 (taki opór do pokonania) potem ciężko się wbija przy zmianie 1-2, 2-3 dalej jest ok.
Ciekawe, że na wyłączonym silniku wszystko chodzi jak powinno - jak w masełku. Skrzynki innych V6 pracują lekko i przyjemnie, u mnie tak jest tylko do czasu odpalenia silnika.

jest nowy płyn hamulcowy, odpowietrzony 2x wysprzęglik, sprzęgło się nie ślizga, nie ma żadnych niepokojących objawów, synchronizatory nie zgrzytają nawet przy szybkiej ale prawidłowej zmianie biegu.

ktoś wie ki czort?
  
 
a olej w skrzynce zmieniles?