Omegi: w dziwnym kolorze yellow & prawdziwy granat :) - Strona 31

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2013-03-19 21:03:53, ravba pisze:
Immo, ale jak to zrobiłeś że miałeś hak do tylnego zderzaka skoro go dokładałeś ?? dorabiałeś czy co?

Z tyłu nic nie kombinowałem.
W sedanie w tylnej belce jest otwór na wkręcany hak.

[ wiadomość edytowana przez: Immo dnia 2013-03-19 21:34:23 ]
 
 

jadę jutro zobaczę co się kryje "w dziurze"

  
 
Cytat:
2013-03-19 22:06:09, ravba pisze:
jadę jutro zobaczę co się kryje "w dziurze"


Zawiało Ci tą dziurę?
  
 
Jeżeli piszesz o Chełmie to tak. Nigdy nie lubiłem tego miasta

Żeby dojść do "dziury" to trzeba by koparkę wynająć.


Jak tu wpadnie "7gsi "to nam z dupy nogi powyrywa za bajzel

[ wiadomość edytowana przez: ravba dnia 2013-03-21 22:10:28 ]
  
 
Cytat:
2013-03-21 22:02:48, ravba pisze:
Jak tu wpadnie "7gsi "to nam z dupy nogi powyrywa za bajzel



"duperelki" mają swoje przywileje

  
 
Tu mata fotki haków z omegi, ino nie wiem, do czego ktory

https://imageshack.us/a/img528/3804/image2665.jpg
  
 
U mnie w Caravan BFL jest taki z drobnym gwintem.
Nie za wiela tego gwinta,ale jest

  
 
bankowo tego nie mam, nawet nie wiem czy mam w co kręcić

zima koledzy, zima. To co napadło to teraz zamarzło i nie ma jak nawet bramy od garażu otworzyć.
  
 
ravba - u mnie żadnej zaślepki nie ma i nie było jak kupowałem ome.
W/g mnie zmiana zderzaka nie ma nic wspólnego z uchwytem do haka,to jest element konstrukcyjny.
Tak mi się wydaje.
  
 
ech, zachciało sie irmscheroskich zderzaków to się teraz haków nie ma, trzeba było zostać przy standardzie to i haczyk by był i zaślepka
  
 
Cytat:
2013-03-27 20:27:05, Brutal pisze:
... zostać przy standardzie to i haczyk by był i zaślepka



Jak bys Marek skusił sie na haczyk i wspomnianą zaslepkę to ja chętnie przytule Twój zderzaczek
  
 
Właśnie byłem sprawdzić jak to jest.
No i ...
Elementem konstrukcyjnym jest przyspawane ucho haka.
Do tego ucha jest w specjalny sposób dokręcana rurka/tuleja z gwintem.
Prawdopodobnie ten element jest w komplecie ze zderzakiem - jak się kupuje u iszmera !
Tak samo taka przejściówka do anteny (zmienia kąt nachylenia) jak jest spoiler na klapie kombiaka.

  
 
... nie mogę już edytować ...

Cytat:
2013-03-27 21:26:06, erwinomega pisze:
Jak bys Marek skusił sie na haczyk i wspomnianą zaslepkę to ja chętnie przytule Twój zderzaczek



erwinomega z tym zderzakiem w komplecie jest chyba dokładka na dół tylnej klapy
Więc się nie skuszę
  
 
Mam w A spoiler iszmera i każde otwarcie wiąże się
z odkręceniem anteny
  
 
Ładne rzeczy robił ten Irmscher ale jaki był cel utrudnić przez to życie potencjalnym klientom?
  
 
Cytat:
2013-03-27 21:31:37, MarekV6 pisze:
Właśnie byłem sprawdzić jak to jest. No i ... Elementem konstrukcyjnym jest przyspawane ucho haka. Do tego ucha jest w specjalny sposób dokręcana rurka/tuleja z gwintem.



Marku, jak byś mógł jakoś tam fotkę strzelić

  
 
Postaram się
Ale zderzaka ściągać nie będę
  
 
Coś takiego,lepszych fotek bez ściągnięcia zderzaka nie będzie.



Jakiś czas temu poprawiłem gwint i napchałem tam smaru.
Jak będzie potrzebny to da się wkręcić

pzdr.Marek
  
 
no, to mały update w temacie

Trochę czasu minęło, sporo rzeczy w granacie zostało ogarniętych, choc niestety, jeszcze sporo roboty zostało. Na jesień jestem umówiony do blacharza, będą robione reperaturki, próg, dół pod kołem zapasowym, przód w rejonie grodzi + porządne zabezpieczenie całego spodu przed zimą. Zapasowa skrzynia ar25 czeka na śmierć obecnej, szarpanie i uślizgi przy zmianie 2-3 są głównie na zimnym lub przy małym obciążeniu, czyli najbardziej to wpienia w korkach na mieście. Olej leci już tylko na łączeniu silnik/skrzynia, uszczelniacz zrobi się przy zmianie skrzynki. Najmniej nie podobają mi się dźwięki z wnętrza silnika, czas pokaże co to jest - na razie jeździ spoko tylko coś se stuka. Ale to raczej nie jest "Puk puk. Kto tam?..."

Jako ciekawostka, jak po zrobieniu uszczelniaczy na dyfrze dalej się leje, wystarczy ciut przesunąć uszczelniacz na mniej wyrobione miejsce i... spookój

Wyjazd na spływ (700km) przebiegł bez incydentów, więc ośmielony tym faktem zabrałem granata w trasy, i w tygodniu machnąłem nieco ponad 1000km. Jest spoko, łącznie prawie 2tys km w 2 tygi i wreszcie nic się nie zesrało, a spalanie 13-14L/100 wywołuje uśmiech na gębie Naprawdę fajne, wygodne, ładne, ze smakiem zrobione auto

Jedynym niedosytem jest wczorajsza, w sumie pierwsza, zabawa na swiatłach z szarą Vectrą B z manualem. No szło to cały czas równo z granatem, gdyby nie mały trick na rondzie, to bym został z tyłu

...i znowu te natrętne myśli o manualu


fotę jaką z nowym, śmiesznie małym felunkiem, zarzucę niebawem.
  
 
Cytat:
2013-06-08 13:44:25, 7gsi pisze:
Jako ciekawostka, jak po zrobieniu uszczelniaczy na dyfrze dalej się leje, wystarczy ciut przesunąć uszczelniacz na mniej wyrobione miejsce i... spookój


Panie Piotrze, czasem trzeba pytać. W dyfrze omegi jest tyle miejsca że wchodzą na stronę po 2szt uszczelniacza. Wtedy nie ma prawa lecieć nawet po 20 latach