POlerowanie szyb

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Można kupić zestaw do polerowanie, albo zlecić taka usługę firmie.
Czy ktoś przerabiał polerowanie szyby??
Czy to jest skuteczne?
  
 
Wydaje mi się że najprędzej lakiernik ci w tym pomoże.
Coś mi się o uszy obija że ktoś-kiedyś polerował szybę papierem ściernym 1500-2000 na wodę - ale się upewnij.
  
 
Kto te bzdury wymyśla ?!
"Polerowanie" szyby w garażowych lub nawet warsztatowych warunkach to pomyłka. Poza tym taki zabieg nie ma nic wspólnego z polerowaniem - to jest SZLIFOWANIE szyby i wykonane w powyższych warunkach prowadzi do jej nieodwracalnego zniszczenia. Wskutek niejednorodnej grubości szkła na całej jej powierzchni mamy do czynienia z falowaniem tego co przez szybę widzimy- miałem wątpliwą przyjemność jechać kiedyś taksówką z taką "wypolerowaną" szybą czołową i po kilkunastu minutach patrzenia przez nią zaczęła mnie boleć głowa ! To horor i dziwię się tym wszystkim domowym poprawiaczom, którzy kupują cudowne pasty szlifierskie ( sorry! polerskie) na allegro. Nie dajcie się nabierać -
SZYBY NIE DA SIę WYPOLEROWAć ANI DOBRZE RęCZNIE WYSZLIFOWAć !!!
Trzeba ja po prostu wymienić - szybą d...y nie podetrzesz


[ wiadomość edytowana przez: aleksz dnia 2008-07-10 22:31:55 ]

[ wiadomość edytowana przez: aleksz dnia 2008-07-10 22:32:59 ]
  
 
bo ludzie za 10 zł chcieli by nowe szyby mieć
  
 
SZyby nie wypolerujesz tylko wymiana wchodzi w gre jak jest porysowana są fachowcy co sie tego podejmują ale tylko niszcza ja jeszcze bardziej.
  
 
Dzięki panowie za zainteresowanie i odświeżenie tematu.
Czy to co piszecie to wasze teoretyczne przypuszczenia czy ktoś profesjonalnie ma do czynienia z tymi sprawami.
Aleksz wydaje mi się, że znasz się na rzeczy, może wiesz jaka jest tolerancja drubości szyby samochodowej, oczywiście oryginalnej.

Pytałem swego czasu kilka osób które na allegro kupiły pastę dobrej firmy do szlifowania szkła i zastosowali ją do szyb samochodowych. Wszyscy napisali, że metoda jest skuteczna są zadowoleni jeśli chodzi o polerowanie - szlifowanie drobnych zarysowań. Wadą jest to że wymaga sporo pracy i jest czasochłonna.
??????
  
 
Poprzedniej zimy mocno zrysowałem szybkę, też myślałem o polerce. Odradzono mi taki zabieg (profesjonalny warsztat). Nawet, jeżeli rysy zostaną usunięte, w nocy pojawiać się będą refleksy świetlne. Pozdrawiam
  
 
A ja miałem zmatowiałą przednią szybę przez wycieraczkę od strony kierowcy - coś w stylu przejechania papierem ściernym - taki rogal o szerokości ok. 3cm i długości chyba 50cm! ...oczywiście każdy doradza wymianę szyby ale spróbujcie sprzedać potem samochód z nieoryginalną szybą (orginalna to min 1000zł) Otórz znalazłem w okolicy małą firmę "tedrex" i po przepolerowaniu całej szyby - stwierdzam że nie ma śladu po zarysowaniach, brak tzw. soczewkowatości itp. Pełne zadowolenie! Koszt - 100zł ....ale wybór należy oczywiście do Was
  
 
KrasKo polerowali Ci całą powierzchnię szyby czy tylko w miejscu gdzie było zmatowienie? Chodzi mi o to czy także centralnie przed kierowcą. Czy widoczność w nocy jest taka jak przez nową szybę, nie ma żadnych odblasków od reflektorów aut jadących z przeciwka itp.
  
 
A ja znalazłem taką firmę: www.motiveglass.pl - zajmują się rysami profesjonalnie może z nimi na takie tematy powinno się rozmawiać a nie dywagować na forum?