1 maly problemik!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Siemka ludziska mam taki mały problemik. Przyszedł mi dzisaj laptop DELL INSPIRON 1525 i wszystko jest wporzadku po za jednym małym mankamentem niemoge pobrać żadnego pliku z neta ani tez ogladac filmikow na necie nie mam pojecia co jest grane. Jakby ktos cos mogl wiedzieć na ten temat albo sie dowiedzieć bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.Wiec to by było na tyle czekam na odpowiedź dzieki z góry i pozdro z kraju gdzie żądzą kierowcy na prawym fotelu
  
 
A może to nie wina kompa tylko internetu .
Masz może jakieś ograniczenia
  
 
kompresor misiaczku w tym domu sa trzy laptopy podlaczone do jednej sieci i wszystko z nimi jest ok a moj nie sciaga i i niewiem czego to jest wina byc moze ze neta nie pzecze jutro bede dzwonil do sirci i moze cos mi sie uda zalatwic
  
 
A http normalnie chodzi? Na czym wam siec siedzi? Wiecej strzegolow.

wrzuc przynajmniej jakies logi, cokolwiek ;]

Heh bo rownie dobrze mozesz miec dysk zapchany i nei chce zdzierac (lol) albo flash player nie wbity i filmikow nie puszcza ;p. Oczywiscie zartuje ;].
  
 
http hodzi normalnie dysk nie jest zaochany siec siedzi na jakims BT to jest radiowka
  
 
wiele by pisac, zaczalbym od polaczenia, czy dobra konfiguracja, protokoly, ew. certyfikaty, chociaz tu gdyby mialo sie sypnac to razczej calosc. Laczysz sie przez windowsowy soft czy wrzucony przez producenta sprzetu?

firewall windy wylaczony? nie ma filtrow zawartosci? jakis inny zainstalowany?

Jesli chodzi o sciaganie to konflikt jest zazwyczaj na poziomie przegladarki, sproboj zainstalowac cos ludzkiego jak opera lub mozilla, ew. odinstalowac i ponownie wrzucic jakas inna wersje.

Co do filmikow jakie strony?
  
 
zainstalowalem mozille i wszystko sciaga ale istnieje problem wagi takiej ze nie moge zainstalowac flash playera gg czy bitcomet cos mi to blokuje i nie wiem co ale natomiast skype i jave udalo sie zainstalowac i nic nie blokowalo tego. Grzesiu pomoz jak mozesz dzieki pozdro
  
 
sprawdz sobie firewall, antywira, ewentualnie masz jakis soft dostarczony od producenta ktory robi problemy.

nie mozesz zainstalowac, czy moze udaje sie zainstalowac a nie chce lacczyc sie z netem ?
  
 
bitcomet mozesz miec poblokowany. Po prostu admin monitoruje pakiety i ucina ci dostep. Mozesz spokojnie to obejsc poprzez maskowanie ew. dopuscic laczenie wylacznie maskowane, co ma swoje wady i zalety.

gadu ma osobny protokol, co prawda nieudokumentowany, ale odtworzony, ale nie o to chodzi ;p, ciezko zeby ktos blokowal ci port na gg, sproboj zaistalowac sobie mirande, najszybsze wyjscie, nie bardzo chce mi sie myslec nad innym, sam uzywam od paru lat i sobie chwale

jesli chodzi o flash prayera to podstawowe pytanie: vista? ;p. Pamietaj ze to wtyczka do przegladarki a nie program.

i wlasnie druga sprawa tak jak czarus napisal, instaluje i nie hula czy wogole nie istaluje?

  
 
Niestety Vista. Wogule niechce uruchomic instalatora co do flash playera to wiem wlasnie ze to wtyczka ale niestety niemoge jej zainstalowac a wiesz jak bez tego chodzi mozilla. Czarus co do tego firewall to o co ci konkretnie chodzi sprawdzic tzn co??

jeszcze jedna informacjia jak prubuje zainstalowac np gg pojawia mi sie male okienko i w prawy gornym rogu pisze" NSIS Error" a w srodku tego okienka pisze :Error launching instaler"

[ wiadomość edytowana przez: Burger dnia 2008-03-07 01:36:12 ]
  
 
nsis error wykluwa sie z wadliwego lub nie kompletnego pliku. Najprostrza metoda to sciagnac gg ze strony producenta.

Jesli nie pomoze to:
-wyczysc cache w przegladarce,
-wylacz wszelakie programy do sciagania, tak zeby ruchu w sieci nie bylo,
-aktualizacja antywira badz deaktywacja na czas instalowania.

Jesli nie pomoze, to sciagnij sobie dana instalke na innym kompie i przenies do siebie.
Jesli dalej nic zmien nazwe na prosta, bez znakow.

W ostatecznosci mozesz wymusic instalke przez /ncrc, czyli:
start-uruchom-cmd-przeciagasz instalke w okno , spacja i wpisujesz /ncrc To juz zdecydowanie w ostatecznosci.

Jesli chodzi o viste i flash to troche inna sprawa. Sama w sobie vista nie dopuszcza wpisow w rejestr co akurat flash wymusza.

Najpierw trzeba ściągnąć kontrolkę ActiveX i plugin FlashPlayera oraz deinstalator FlashPlayera. Pozniej uzywasz deinstalatora FlashPlayera (z poziomu administratora) z pliku wsadowego z poleceniem uninstall_flash_player.exe /clean
A następnie instalujesz ta kontrolke i wtyczke.

(Jesli tu nie dasz rady to zrob chalupnickim sposobem.
Wejdz w dodaj / usun programy i powyrzucaj poprzednie wersje flasha jesli takie bedziesz mial)

Nastepnie instalujesz ActiveX Flash Player 9. Restartujesz kompa, bo inne programy moga uzywac tej wtyczki (np gg ). Po restarcie najlepiej gdybys nie mial polaczenia z netem, przed restartem wylacz sobie np karte sieciowa w urzadzeniach, jesli WLAN to klikasz centrum udostepniania/stan/wylacz. Po restarcie od razu idziesz do folderu: C:WindowsSystem32MacromedFlash (vista 32bit) lub C:WindowsSysWOW64MacromedFlash (vista 64bit).

Szukasz pliku FlashUtil9#.exe, gdzie # ma byc literka od 'a' do 'h'.
Przelanczasz sie na poziom administratora i wtedy wyskakuje ci monit UAT klikasz kontynuuj i powinna wyskoczyc instalka flasha.
Teraz spokojnie instalujesz.

Jesli dalej nic to napisz cos poradzimy.




[ wiadomość edytowana przez: _Gallus_ dnia 2008-03-07 08:14:36 ]
  
 
mieciu, to na polibudzie czy na wsizie studiujesz bez takich mi tu
  
 
A wiec tak wszystko juz jest ok problem rozwiazal sie jak pewien znajomy powiedzial mi zebym przeniusl pliki instalacyjne z pulpitu na kturas z partycji dysku, przenioslem je na partycje "c" i nagle wszystko moge instalowac i nie mam zadnych problemow tylko nie mam pojecia czemu uruchamiajac plik z pulpitu wyskakuje mi(nsis) a jak przeniose ten sam plik na partycjie np. c instaluje go bez problemu przeciez to jest jedno i to samo bo na partycji c jest przecierz system zainstalowany ale niewazne wazne ze wszystko hula jak trzeba dzieki chlopaki za zainteresowanie sie tematem i za pomoc trzymajcie sie cieplo pozdro dla wszystkich i dozobaczenia na swiatlach
  
 
Jednym z powodow mozesz miec ograniczone prawa wykonawcze dla plikow z folderu, ale jesli to twoj system to raczej tego nie zastrzegales. Mam nadzieje ze nie pracujesz stale na koncie administratora. Druga sprawa to bugi, chodz w tym przypadku bylby to jakis sredniego pokroju, niegrozny. A trzecia to vista, ale o tym nie mam za bardzo czasu pisac , skoro problem rozwiazany znaczy ze dobrze
  
 
Cytat:
2008-03-08 07:17:51, _Gallus_ pisze:
Mam nadzieje ze nie pracujesz stale na koncie administratora.



No wlasnie zaczolem siedziec tylko na administratorze. Badz tak dobry i napisz mi dlaczego nie powinienem.
  
 
Pozostajac w trybie administratora dajesz komus wolna droge do zasobow systemu. Winda jest na tyle "bezpieczna" ze bez problemu sredniej klasy informatyk jest w stanie polozyc ci system, nie mowiac juz o wszelakich bugach, trojanach itp. Pracujac jako user z zalozenia system ogranicza tobie mozliwosci zmian w systemie, czyli tak samo ogranicza osobe atakujaca. Cos jak pasy bezpieczenstwa w aucie, rzecz prosta, a niezastapiona w swojej skutecznosci innymi high-endowymi wynalazkami.

Zreszta 90% osob przesiaduje jako root i w sumie to dobrze. Przynajmniej zapewniaja swoja niewiedza ludziom z IT prace ;p.

[ wiadomość edytowana przez: _Gallus_ dnia 2008-03-09 13:00:19 ]
  
 
Jako że widze ze tu paru specjalistów

Powiedzcie mi o co chodzi ze wszystkie storny internetowe widze tak:



Wszystko co jest wyswietlane z internetu ma ostrosc tepej lopaty

uzywam mozilla ale w IE jest to samo
  
 
Jezeli chodzi o to ze masz duza czcionke przytrzymaj prawy ctrl i pokrec rolka od myszki