Branie oleju w naszych autkach ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Coś mało postów na nowym forum. Postaram się to zmienić !!!

Mój esperak spala niecałe 0.5 l oleju na 10 tyś km.
Oczywiście autko na gazie.

Ile palą wam oleju esperaki, i czy mój wynik jest dobry ???
  
 
Ale mojego wyniku w Taunusie to chyba nikt nie pobije, jeden litr oleju musialem dolewac co -/+ 150km!!!
Ile oleju wchodzi od min do max na wskazniku w Esperakach?
  
 
Witam.
Ja nie zauważyłem zużycia oleju w swoim aucie - przynajmniej w okresach miedzy jego wymianą (co 10 tys. km). Może to wynika z niezbyt jeszcze wysokiego przebiegu i raczej spokojnego stylu jazdy. Nie wkręcam silnika na bardzo wysokie obroty.
Zrobiłem szczególną kontrolę zużycia oleju po wakacyjnym wyjeździe, byłem bowiem ciekaw czy potwierdzą się w moim przypadku twierdzenia, iż silnik moze "wziąć" trochę oleju po długotrwałej, szybkiej jeździe autostradami. Przejechałem bowiem jakieś 1600 km utrzymując czesto prędkość ponad 150 km/h. Nie odbiło mi sie to jednak na poziomie oleju- przynajmniej tego silnikowego Zresztą firmy motoryzacyjne chcąc uchronic się przed roszczeniami wynikajacymi z gwarancji czy rękojmi zastrzegają, że już w nowych silnikach zuzycie oleju może nastapić i podaja jego graniczna wartość, którą nie pogardziłby nawet mocno dotarty model (chyba, że z wyjatkiem Taunusa Ptaszyny
)
Wszystko więc zalezy od konkretnego egzemplarza , dokładnosci wykonania i sposobu uzytkowania.
Poza tym podobno nie ma samochodów, które nie palą oleju, bo to jest nieunikniona konsekwencja pracy silnika. Ale o tym tu już może niech wypowiedzą się fachowcy.
  
 
Moj Taunus, co tu duzo mowic, zostal pociety...



Tu wlasnie pekla mi linka od otwierania maski i musialem conieco zdemolowac, by dolac oleju...



Kolejna zmiana skrzyni biegow...



A tak sie prezentowal po lekkich poprawkach a przed pomalowaniem latek pod kolor reszty.
  
 
A reszta się pochwali ???
  
 
Jak miałem wycieki spod dekla zaworów to pół podziałki na 10 tys.km czyli 0,5 litra. Obecnie po uszczelnieniu już 4 tys i ani grama nie bierze...
  
 


Mój Esperak który ma 220tys. przebiegu, pomiędzy wymianami oleju nie bierze oleju wogóle a jeżdżę bardzo dynamicznie i wkręcam się na duże obroty!

PODSTRONKA KLUBOWA - GALERIE
  
 
Jeszcze raz sprawdze czy wszystko jest ok, bo widać że jednak nie do końca.

Thx for all
  
 
ja w swojej esperynce też nie zauważam brania oleju, jeszcze nigdy nie dolewałem a również jeżdże dynamicznie co można zobaczyć podczas wymiany oleju co 10tyś. km olej jest bardzo ciemny co jest odznaką nerwowej eksploatacji
  
 
Mój po przebiegu 50 tys. km brać nie bierze ale po modyfikacji GT mam wyciek spod uszczelki pod głowicą. Chojnacki wspominał mi, że w związku z jazdą na gazie i wyższą temp. spalania jakość materiału (uszczelki) może być niewystarczająca.
Mając wyciek dolewałem 0,5 litra na 10 tys. km.

Pozdrawiam
Maniuta
  
 
Witam,

U mnie tez 0 zuzycia oleju... (86kkm) Mimo czestej jazdy po 6tys obrotow
W mojej starej ladzie zuzywalem jeden pojemnik 5 litrowego lotosu na 1000 km... )))) A jak dalem gazu to biala kurtyna
Co ciekawe mimo iz w instrukcji jest 4.5 litra oleju wchodzi mi tylko 4. Wg. mechanikow to jest kwestia filtra oleju (???).
A tak btw. obcialem dzisiaj lanosa 1.6 16V ale co ciekawsze jechalem z pasazerem...

Pozdr.

Jadzwin