Nowe zegary by kubusiek77

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Miałem trochę więcej czasu przez święta więc skończyłem mój nowy projekt zegarów...

Jak ktoś będzie zainteresowany to mogę sklecić fotorelację ja to zrobiłem...

Jeszcze nie są zamontowane w Essie ale jutro może zamontuje...

Wyłączone:



I włączone:

Podłączone to było pod 9volt więc będzie chyba trochę lepiej to świecić, pozatym aparatem ciężko jest uchwycić efekt...
I jeszcze dojdzie oświetlenie z góry, dopóki nie znajdę jakichś podświetlanych wskazówek..

  
 
co do podswietlenia to racja, no i jakis koles ci sie tam wpakował na obrotek,nie idzie tego odkleic lub wybarwić?
  
 
fajny wzór, zrobił byś podobne do MKVII ?????
  
 
Cytat:
2008-03-24 19:47:28, Kamil_K pisze:
fajny wzór, zrobił byś podobne do MKVII ?????



Jak mi przyślesz jakieś skany oryginalnych zegarów do mk7 to coś pomyślimy...
  
 
wejdź na gg to pogadamy
  
 
Jak tak patrze na te zegary to jakieś takie kubsiowskie... od razu mi się przypomina film z TVN Turbo.... a dokładnie naklejka na masce Fajnie fajnie.... ja będę miał Indiglo
  
 
Dobra robota Kuba, obejrzymy je niedługo na żywo
  
 
Powiedz mi czy podswietlenie wyszlo takie jak na fotce miejscami punktowe czy jakos je rozproszyles?Bo jesli nie to mam pewien patent ale najpierw jakbys mogl to podeslij mi te zegary na mejla: mefis@phpstorm.net . Tylko bez tego diobla w obrotku


[ wiadomość edytowana przez: mefis22 dnia 2008-03-25 09:01:00 ]
  
 
na obrotku wyszło jednak trochę punktowo bo tam jest mało miejsca na diody i dałem tylko 5 i właśnie nie mam pomysłu jak to rozproszyć, jak masz jakiś patent to dawaj....


zaraz wyślę Ci pliczek.. są w corelu więc sobie logo ID&T sam usuniesz....
  
 
A jakie diody zastosowałeś do tego podświetlenia??
Jeżeli zwykłe do sie niedziwie że punktowo Ci świecą....
  
 
Cytat:
2008-03-25 21:38:20, Rafal__K pisze:
A jakie diody zastosowałeś do tego podświetlenia?? Jeżeli zwykłe do sie niedziwie że punktowo Ci świecą....



diody flux rozwiazały by problem punktowego podświetlenia...
  
 
Cytat:
2008-03-25 22:27:06, Zakrent21 pisze:
diody flux rozwiazały by problem punktowego podświetlenia...




A co to za diody... ?
  
 
no nie wiedzialem ze Ty taki uzdolniony jestes
a tu masz diody flux
sa one o tyle lepsze od standardowych ze ich kont swiecenia wynosi az 100 stopni
a nie lepiej podswietlic standardowymi zarowkami do zegarow?
kont ich swiecenia to prawie 360 st. i nie ma efektu punktowego swiatla.
a wtedy kolor mozesz zdobic dowolny podklejajac kolorawa folie z tylu tarcz.
  
 
Zwykłe LEDy mają kąt 10-35stopni, ale wystarczy zeszlifować soczewkę (albo zmatowić) i mamy już 100-160stopni. Proste-tanie-skuteczne i maglowane było już milon razy.
Co do zegarów Kubuśka:
1. Zegar temp jest z innej parafii.
2. Tak jak pisze Pompa: jak ma się kilka kolorów świecenia tarcz (niebieskie tło, czerwone pola), to korzystnie jest poświetlić białym, i dać folię kolorową od spodu. Ma to też tą zaletę, że folia ta może być matowa i rozpraszać światło.
3. Jak dla mnie zegary są mało czytelne i trochę "przeładowane" grafiką, ale to oczywiście kwestia gustu. Gratki za wytrwałość i robotę!
4. Każda dioda, która świeci kilka cm od powierzchni będize świeciła punktowo. Jedyne, co można zrobić, to albo ją max oddalić, albo dać ich więcej:
  
 
Moj patent jest mianowicie taki, ze wziolem plytke CD, zdrapalem ta warstwe, tak aby byla przezroczysta. Zmatowilem z obu stron i teraz mam zamiar podlozyc to pod tarcze podswietlic diodami i powinno byc ok.
  
 
Cytat:
2008-03-26 09:06:59, mefis22 pisze:
Moj patent jest mianowicie taki, ze wziolem plytke CD, zdrapalem ta warstwe, tak aby byla przezroczysta. Zmatowilem z obu stron i teraz mam zamiar podlozyc to pod tarcze podswietlic diodami i powinno byc ok.


a co ta płytka Ci daje? (na dodatek może nie zmieścić się maskownica, bo płytka daje grubość). Wystarczyłoby nakleić mleczną folię od spodu na tarcze i po herbacie. Koszt to kilka zetów w sklepie.
  
 
Cytat:
a co ta płytka Ci daje? (na dodatek może nie zmieścić się maskownica, bo płytka daje grubość). Wystarczyłoby nakleić mleczną folię od spodu na tarcze i po herbacie. Koszt to kilka zetów w sklepie.

A to daje, ze rozproszy troche swiatlo.
  
 
Cytat:
a nie lepiej podswietlic standardowymi zarowkami do zegarow? kont ich swiecenia to prawie 360 st. i nie ma efektu punktowego swiatla. a wtedy kolor mozesz zdobic dowolny podklejajac kolorawa folie z tylu tarcz.




Nie lubię żarówek bo się palą co chwilę, a diody nie... poza tym ciężko dobrać folię żeby uzyskać taki kolor.. próbowałem kiedyś kilka niebieskich i zawsze wychodzi prawie zielony...

Cytat:
Zwykłe LEDy mają kąt 10-35stopni, ale wystarczy zeszlifować soczewkę (albo zmatowić) i mamy już 100-160stopni. Proste-tanie-skuteczne i maglowane było już milon razy.
Co do zegarów Kubuśka:
1. Zegar temp jest z innej parafii.
2. Tak jak pisze Pompa: jak ma się kilka kolorów świecenia tarcz (niebieskie tło, czerwone pola), to korzystnie jest poświetlić białym, i dać folię kolorową od spodu. Ma to też tą zaletę, że folia ta może być matowa i rozpraszać światło.
3. Jak dla mnie zegary są mało czytelne i trochę "przeładowane" grafiką, ale to oczywiście kwestia gustu. Gratki za wytrwałość i robotę!
4. Każda dioda, która świeci kilka cm od powierzchni będize świeciła punktowo. Jedyne, co można zrobić, to albo ją max oddalić, albo dać ich więcej:



Z szlifowaniem diody to też różnie bywało, poprostu w obrotku jest ich za mało tylko 5szt. ( się dołoży może kiedyś) oddalić się ich już nieda...

Czy mało czytelne to kwestia przyzwyczajenia, ale na pierwszy rzut oka to faktycznie.. ale nie chodziło tu o czytelność a zegar temp trochę odstaje od reszty to fakt nie wiem dlaczego tak zrobiłem to chyba pośpiech... albo mi się już nie chciało...


Cytat:
Moj patent jest mianowicie taki, ze wziolem plytke CD, zdrapalem ta warstwe, tak aby byla przezroczysta. Zmatowilem z obu stron i teraz mam zamiar podlozyc to pod tarcze podswietlic diodami i powinno byc ok.



próbowałem z kawałkiem oryginalnych tarcz, zeszlifowałem farbę z obu stron papierem ściernym i niewiele to pomogło, więc wydaje mi się że CD też nic nie da....

tak wygląda to od środka:




A tak w samochodzie:


  
 
Cytat:
2008-03-25 22:27:06, Zakrent21 pisze:
diody flux rozwiazały by problem punktowego podświetlenia...



Ja bym zastosował diody dyfuzyjne...
Wyglądają jak zwykła dioda tyle że świeci całą powierzchnią..
Ja z nich miałem zrobione całe podświetlenie podwozia i bagażnika....
  
 
Na zdjęciu z samochodu naprawdę fajny efekt