[Pony] Wymiana uszczelki szyby w przednich drzwiach???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
pękła mi uszczelka w przednich drzwiach (od strony kierowcy) i teraz, gdy otworzę szybę, "dolna" część uszczelki "idzie" razem z nią, a gdy podnoszę, ona nie wraca, tylko zostaje i wtedy strasznie wieje (sorry za lamerski język)! Doraźnie robię tak, że ouszczam jeszcze raz szybę i podnoszę tę nieszczęsną gumę na miejsce, zamykam i jest ok!! ale ile tak można się bawić, strasznie mnie to wkurza wymieniał juz ktoś kiedyś tę uszczelkę?? jest to w ogóle możliwe jak to zrobić? Dzięki za każdy odzew i pomoc w tej sprawie

PS. szyby mam elektryczne, ale to chyba nie ma wpływu, na ewentualną wymianę (w sensie trudności)? aj fink...


[ wiadomość edytowana przez: speedmaster dnia 2008-03-13 17:37:01 ]
  
 
nikt nigdy tego nie robił??? proszę chociaż o jakieś sugestie...
  
 
Cytat:
2008-03-13 16:26:25, reed pisze:
...proszę chociaż o jakieś sugestie...


Chyba jednak ta uszczelka nie tak bardzo ci przeszkadza skoro przez 3 miesiące nic z tym nie zrobiłeś.
Kup uszczelkę, zdemontuj tapicerkę w drzwiach i wymień uszczelkę, tu nie ma żadnej filozofii.
  
 
i to jest właśnie sugestia dzięki za odpowiedź, 3 miesiące czekałem, ale jednak udało się jak juz pisałem w pierwszym poście, przeszkadza, gdy otwieram szybę, a tu była zima, sooo... nie otwierałem Dzięki Jarek_2 - to chciałem wiedzieć, czy da się ja wymienić... bo po co będę rozbierał drzwi, jeśli to okazałoby się niemożliwe nic to, wiosna idzie, to się zacznie grzebanie przy ponym

Pozdrawiam
  
 
Jak nie dasz sam rady to podjedź do warsztatu w którym wymieniają szyby w autach, tam mają dobre kleje, narzędzia i umiejętności, dla zmniejszenia kosztów możesz sam zdemontować boczek w drzwiach, będzie wtedy szybciej i taniej.
Powodzenia
  
 
No dokladnie, ja tez mam poniacza ale z manualnym otwieraniem okien Jak zdejmiesz tapicerke to nie powinienes miec wiekszego problemu z wymiana uszczelki. Ja np sam se wymienialem cala szybke w tylnych drzwiach (mala trojkatowa), a nie mialem zielonego pojecia co i jak. A tapicerka jest zakladana na zaciski, trzeba podwazyc 2 boczne sciany tapicerki i dół + odkrecic srobke z klamki i kieszonke do zamykania drzwi (u mnie jeszcze korbka dochodzi ). Jak odepniesz zatrzaski to jak dobrze pamietam tapicerke sie wysuwa do gory.
  
 
Dzięki Mariusz niestety ciągły zapieprz w pracy nie zostawia mi czasu na zabawy przy poniaczu, ale mam nadzieję, że w najbliższym czasie będę mógł skorzystać z Waszych wskazówek dzięki za pomoc pozdrawiam