Jaki sub do blaupunkta GTA 4 special ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Podobne wątki już się pojawiały, lecz odpowiedzi były dosyć ogólne więc postanowiłem zadać precyzyjne pytanko.
Pytanie do UŻYTKOWNIKÓW, lub tych co mieli styczność ze wzmacniaczem jak w tytule.
Jakiego macie do niego podłączonego suba ?
Oczekuję jakiś sugestii, gdyż jestem po testach kilku konstrukcji (min. Gtb1200, Rainbow Hammer 12 - wszystko opatre na głośnikach 12") i jak do tej pory wzmacniacz nie miał absolutnie żadnej kontroli nad głośnikiem. To co się z niego wydobywało to jakaś żenada !!
Jeżeli masz tego wzmaka i jesteś zadowolony z dźwięku suba - to będę wdzięczny za wszelkie posty.
Pozdrawiam
  
 
Przede wszystkim jakie wymagania masz. chociaż patrząc na wzmacniacz to nie można za bardzo szaleć z głośnikami bo powyżej 200RMS ten wzmacniacz sobie nie będzie za bardzo radził... Jeżeli słuchasz techno i sub ma dla Ciebie tylko uzupełnić pasmo a nie nagłaśniać okolicę to radziłbym rozejrzeć się za jakimś 10 calowym głośnikiem - łatwiej będzie go kontrolować A jeżeli masz mały samochód i naprawdę zależy Ci na jakości i słuchasz techno to może Intertechnik MDS08? Teraz poniżej 200zł można go dostać i gra jak na swoje rozmiary konkretnie
  
 
Dzięki za sugestię.
Słucham głównie jazzu i elektroniki. Chodzi mi o uzupełnienie przedniej sceny, a nie o nagłaśnianie okolicy - jak to ładnie ująłeś .
Samochód do seat cordoba.
  
 
Jeżeli nie zależy Tobie na wielkim łupaniu to magnat xpress 10 powinien wystarczyć. Któryś raz o nim piszę, bo mimo swojej małej mocy i ceny myślałem że gorzej będzie grał, a zaskoczył mnie pozytywnie. Zbudowałem skrzynię u kolegi w golfie 3 kombi i spokojnie daje radę a nawet przy mocniejszym podkręceniu pasażerowie mają dosyć basu, więc taki słabiutki nie jest. Oczywiście można coś droższego i trochę lepszego poszukać, ale do normalnego słuchania powinien wystarczyć.

Podaj też budżet, bo może jest jakiś konkretniejszy to znalazłoby się coś mocniejszego, ale jak już napisałem z tego też powinieneś być zadowolony i kontrolę ten wzmacniacz ma nad nim, bo właśnie pod nim gra u kolegi w golfie.

Tu przykładowy projekt skrzyni do niego. http://strefacaraudio.pl/forum/topics13/magnat-xpress-10-br-vt734.htm[addsig]
  
 
Dzięki bardzo kolego.
Upewniłeś mnie w moim wyborze, bo właśnie tego magnata brałem pod uwagę. Nietety nie mam możliwości przedestowania go i nie chciałem brać w ciemno - dla tego post na forum.
Nie potrzebuję łupanki. Mam z przodu hetrze DSK i w całej scenie brakuje mi nieco środka. Zamierzam zdjąć z przednich głośników podbicie basu i przenieść to na skrzyneczkę w bagażniku. Wydaje mi się, że ten 10" magnacik spełni to zadanie.
Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2008-04-08 10:37:05, sredna2000 pisze:
Witam. Podobne wątki już się pojawiały, lecz odpowiedzi były dosyć ogólne więc postanowiłem zadać precyzyjne pytanko. Pytanie do UŻYTKOWNIKÓW, lub tych co mieli styczność ze wzmacniaczem jak w tytule. Jakiego macie do niego podłączonego suba ? Oczekuję jakiś sugestii, gdyż jestem po testach kilku konstrukcji (min. Gtb1200, Rainbow Hammer 12 - wszystko opatre na głośnikach 12") i jak do tej pory wzmacniacz nie miał absolutnie żadnej kontroli nad głośnikiem. To co się z niego wydobywało to jakaś żenada !! Jeżeli masz tego wzmaka i jesteś zadowolony z dźwięku suba - to będę wdzięczny za wszelkie posty. Pozdrawiam



Musisz szukać subwoofera o bardzo wysokiej skuteczności, bo wzmacniacz ma moc dośc mizerną. Najlepszym wyjściem będzie subwoofer w skrzynce BR, jest to kompromis, bo jakośc gorsza niż ze skrzynki zamkniętej, ale jak wzmacniacz słabowity to trzeba się ratować aby jakotaką głośność uzyskać.

Z niedrogich głośników o dość wysokiej skuteczności które w miarę się w tym wzmakiem zgrają mogę Ci polecić Lanzara MAX12, trzeba go zabudować w skrzyni Bass-Reflex o pojemności 50 litrów, strojonej na 45 Hz, wtedy będzie dość głośno, z tzw. mięskiem, co prawda sub może się lekko gubić w bardzo niskich zejściach ale tragedii nie będzie.

--------------------
Pozdrawiam

Sklep Car Audio - www.AutoSound.pl