Czy warto jeszcze kupić skodę

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chodzi mi dokładnie o skodę favorit. Ile wytrzymuje silnik i jakie są jego słabe punkty.
  
 
Zerowy napisał:
>
> Chodzi mi dokładnie o skodę favorit. Ile wytrzymuje silnik i
> jakie są jego słabe punkty.

Do niedawna jezdzilem Favoritka i bardzo sobie to auto chwalilem, co do silnika to w zasadzie nie mialem sie do czego doczepic. Znalazlem jedna drobna wade: na drugim biegu auto bylo takie jakby troche mulowate (ale moze to tylko moje odczucie). Polecam wersje GLX, bo ma obrotomierz i lepsze wykonczenie wnetrza.

VaclaV
  
 
skoda to kupa.
 
 
wacek napisał:
>
> skoda to kupa.

Uff, alez glebokie przemyslenia. Jestem pod wrazeniem.
Moze rozwiniesz swoja mysl...

VaclaV
  
 
Skoda Favorit nie jest droga w utrzymaniu, w dobrym stanie pali ok.8l/100km, części są tanie, a silnik wymaga remontu powyżej 100tyś.km. Lecz jeśli chciałbyś go sprzedać (a jest bardzo ciężko) to wiele na tym stracisz. Ale kupić można naprawdę okazyjnie.
  
 
Zastanawiam się tylko skąd ty to wszystko wiesz ???

Tajemniczy były właściciel tego samochodu !

Nara Cycu.
  
 
A tak na serio Krakuzie to moim zdaniem Skoda Favorit to dobry samochodu dla niebogatej , małej rodziny - przy założeniu ,że ktoś w tej rodzinie lubi majsterkować : przyklejać odpadające plastiki, wtykać odpadające elementy wnętrza itp. itd..
Dla początkującego kierowcy jest też ninajgorszą propozycją : spalanie w mieście od 7,5 - 10 w zależności od ciężaru buta do 12 w porywach ( przypadek amatora-rajdów ). Bardzo tanie części zamienne ( porównywalne z Polonezem i 126p)
Dobijające jest jedna ubezpieczenie OC dla takiego młodego kierowcy to ok. 1500 PLN .
cdn.....
  
 
Do 150 -200 tyś , rozrząd , rozrusznik , gażnik z osprzętem