Problem 1.8D

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam pytanko.Gdy rano odpalam z ruły bucha chmura dymu potem jóż jest lepiej najgożej rano.Mam foda 1.8d.co to może być.
  
 
Nie ubywa Ci płynu chłodniczego ?
  
 
Ostatnio gdy patrzyłem był dolny stan
  
 
Ja miałem identyczne objawy w swoim 1.8 D. Nie chce być złym prorokiem. U mnie winna była uszczelka pod głowicą. Po jej wymianie nie ten silnik
  
 
Dzięki chyba pojade do mechanika co powie. A jaki był koszt wymiany uszczelki?
  
 
test na sprawdzenie uszczelki kosztował mnie 30 zł. Uszczelka - 80 zł (kupiłem droższą), planowanie głowicy- 60 zł, robocizna o ile pamietam 350 zł
  
 
nie planuje sie glowic zeliwnych
  
 
Cytat:
2008-04-10 20:33:44, niurek15 pisze:
Witam mam pytanko.Gdy rano odpalam z ruły bucha chmura dymu potem jóż jest lepiej najgożej rano.Mam foda 1.8d.co to może być.


Jakiego koloru jest ten dym biały czy czarny??
  
 
Biały
  
 
up
  
 
Cytat:
2008-04-11 19:33:20, niurek15 pisze:
Biały


Najprawdopodobniej masz padnięty korektor wyprzedzenia wtrysku paliwa
Gdy jest zbyt późny wtrysk- silnik źle odpala a dym jest biały.
Gdy jest zbyt wczesny - dym jest czarny od sadzy a oprócz tego silnik się grzeje.
Przy właściwie działającym korektorze po odpaleniu słychać charakterystyczne klekotanie silnika, które po pwrnym czasie cichnie.
  
 
Witam
podepnę się pod wątek
u mnie jest podobnie, też wydostaje się biały dym
jeśli jest to padnięty korektor wyprzedzania wtrysku paliwa to ile kosztuje jego naprawa, czy się go naprawia czy wymienia

Piotrek
  
 
Cytat:
2008-04-17 19:25:00, PiotrekA pisze:
Witam podepnę się pod wątek u mnie jest podobnie, też wydostaje się biały dym jeśli jest to padnięty korektor wyprzedzania wtrysku paliwa to ile kosztuje jego naprawa, czy się go naprawia czy wymienia Piotrek


U mnie wystarczyła regulacja.
Przed regulacją zapalałem go na "2 razy", kręciłem chwilkę, podgrzewałem świece i drugi raz kręciłem aż zapalił.
Teraz po regulacji chwyta zaraz po podgrzaniu świec i przez chwilę "klekoce" , a chwilę później klekotanie cichnie.
Z tym, że u mnie nie puszczał dyma ani białego ani czarnego
  
 
Poszukaj jeszcze czy nie ciągnie Ci gdzieś lewego powietrza! Tzn czy cały dolot powietrza do silnika jest szczelny