CB radyjko przestaje chwilami działać... O co chodzi?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tzn działa, ale chwilami traci jakby zasięg. Mogę słyszeć tylko tych do 50-100 m ode mnie. Dalej nie słychać nic i nie pomaga kręcenie czułością.
Np. wczoraj jechałem 80 km w jedną stronę - działało bez zarzutu. A wracając nie słyszałem nic. Skręcenie czułości na maxa nie powoduje szumów, jak zazwyczaj być powinno. I słyszę tylko gości w bezpośrednim otoczeniu (50-100m). Tak było całą powrotna drogę.
Dziś rano włączam - działa wszystko poprawnie. Potem przestało na jakieś 5 minut, i potem znowu OK.
Już nie wiem, o co chodzi. Macie jeakieś pomysły??? To wina radia, czy anteny?
  
 
Może być wina wtyku anteny - był od razu zaciśnięty, czy sam go zakładałeś?
  
 
Wtyk anteny - jeden się rozlutował, gość w serwisie wymienił go na nowy... Przy tamtym starym wtyku też się tak działo, ale ruszając kablem przy wtyku dało się ustawić dobrze... Teraz ruszam kablem i wtykiem i żadnych zmian nie ma.
  
 
napisz jak masz umocowana antene ?
jesli masz dostep do miernika(multimetra) to sprawdz przewod czy nie robi zwarcia, czy tzw goraca zyla jest cala, masa tez ?

pamietaj zeby odkrecic przewod od anteny i od radia!!!!

ewentualnie pozostaje wymiana przewodu tylko pamietaj zeby kupowac przewod RGB-50ohm i tak zeby mial "linke" a nie drut w goracej zyle bo wtedy jest bardziej elastyczny
  
 
Antena Hustler100 na magnesie... Możliwe, żeby po 4 miesiącach się zje....ła???
  
 
W tych antenach żyłę główną stanowi drut, który ma tendencję do łamania się. Miałem tak samo. Wymienilem na kabel z plecionki i odbiera cudownie.
  
 
Cytat:
2008-04-18 23:13:18, szurmen pisze:
Antena Hustler100 na magnesie... Możliwe, żeby po 4 miesiącach się zje....ła???




tylko jak masz mozliwosc to poszukaj jakis lepszy bo u mnie wymienilem w drugim zestawie i mam jakies dodatkowe zaklocenia w peugocie partnerze
silnik benzyna a dieslu ladnie cichutko
  
 
Nie zapłaciłeś abonamnetu