Fisiuje (mruga dziwacznie) CID (wyświetlacz) w omega C

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, od kilku dni po przekręceniu kluczyka wyświetlacz zaczyna fisiować, tzn. mrugają pionowo-poziome kreseczki szare i białe.
Pierwszy raz jak to zauważyłem lekko puknąłem w deske i przestało, dziś puknięcie nie pomogło. Musiałem fest przycisnąć 'szybę' żeby przestało. Wygląda to jakby cos nie łączyło.
Czy ktoś miał już podobny problem? Jeśli tak to co mogę zrobić. Sam wyświetlacz wygląda na idealny, żednych bad pixeli itp..

Omega z roku 2001

Z góry dzięki za porady.
  
 
Oto Twoje wybawienie

Pozdrawiam Nelson
  
 
Stosowałem już ten sposób w omedze b, ale to był inny wyświetlacz.
  
 
Miałem już coś takiego w mojej omedze niestety wyświetlacz jest łączony z płytą na taśmę ktura jest termicznie klejona. można to naprawic, przez przejechaniem po stykach wświetlacza i płytki żelazkiem (nie polecam samodzielnej naprawy, saqm w ten sposób załatwiłem szkło w jednym potem kupiłem drugi i pękł wyświetlacz przy składaniu)
  
 
Cytat:
2008-04-28 21:17:52, zibik3 pisze:
Miałem już coś takiego w mojej omedze niestety wyświetlacz jest łączony z płytą na taśmę ktura jest termicznie klejona. można to naprawic, przez przejechaniem po stykach wświetlacza i płytki żelazkiem (nie polecam samodzielnej naprawy, saqm w ten sposób załatwiłem szkło w jednym potem kupiłem drugi i pękł wyświetlacz przy składaniu)



Tak jak napisałem wcześniej, już się bawiłem żelazkiem no i wyszło ok. No nic, będę musiał rozebrać, bo wkurzające to jest..
  
 
Rozebrałem wyświetlacz i okazało się, że te kawałki blaszki które dociskały LCD do obudowy, żeby niby nie latał powodowały zakłócenia. Odgiąłem je trochę tak, żeby za bardzo nie dociskały LCD i problem zniknał.
Na zdjęciach pokazane jest o które blaszki chodzi:



  
 
problem Cida nie w tym, uszkodzenie nie ma nic wspołnego z tymi blaszkami, pewnie uszkodzenie znowu się pojawi - Ja naprawiam wszystkie LCD, no i montuję CID+NCDR, do kazdej omegi 94-99 i 99-03 info 602268217
  
 
Wiem co mowie i widzialem co sie dzialo, i mam nadzieje ze podziala dluzej... w każdym razie nic z elektroniką..
  
 
zYx co Ty, na pewno nie wiesz co masz zepsute, nie bądź taki i daj zarobić koledze, na pewno lepiej niż Ty odegnie te blaszki

  
 
U mnie pojawił się dokładnie ten sam problem 3 dni temu po kilku dniach upałów >30*C. Wystarczy lekko puknąc i wyświetlacz wraca do normy.

zYx: Czy po Twojej akcji problem ponownie się pojawił, czy pomogło na dobre?

Tak mój CID wygląda normalnie...


... a tak zanim się go "puknie"


Czy inni też mieli podobne problemy z CID?

Pozdrawiam,
pass
  
 
Cytat:
2008-06-07 19:30:28, 7gsi pisze:
zYx co Ty, na pewno nie wiesz co masz zepsute, nie bądź taki i daj zarobić koledze, na pewno lepiej niż Ty odegnie te blaszki




  
 
Cytat:
2008-07-30 00:35:08, pass pisze:
zYx: Czy po Twojej akcji problem ponownie się pojawił, czy pomogło na dobre?



Raczej pomogło na dobre, bo póki co wszystko okej
aczkolwiek u ciebie może być inny problem, ale prawdopodobnie to samo. Na poczatku przy rozbiórce zauważyłem, że tylko w jednym rogu ekranu jak sie dociśnie to właśnie tak się zachowuje wyświetlacz, ale po odgięciu pierwszej blaszki, drugi róg zaczął robić to samo, więc odgiąłem oydwie blaszki tylko troszkę do środka, tak aby nie dociskały lcd za bardzo i pomogło

[ wiadomość edytowana przez: zYx dnia 2008-07-30 16:30:41 ]
  
 
xYz: dzięki za szybkie info!

Ja natomiast dziś zabrałem się za demondaż CID. Po jego wyjęciu i odkręceniu tylnej metalowej obudowy (4 x TORX 10) podłączyłem ponownie wtyczki, aby "poruszać" elektroniką i poszukać przyczyny i ...
... o dziwo wyświetlacz działa non stop poprawnie, jak nowy i nie jestem w stanie wymusić mrugania, które mu dolegało, gdy był zamontowany. Nie chcąc dalej robić nic na siłę włożyłem go z powrotem, na razie bez skręcania. Pojeżdżę kilka dni, zobaczę co będzie - albo będę szukał dalej przyczyny, a jeśli problem nie powróci to wszystko skręcę jak w fabryce

pass
  
 
mialem to samo co xYz...
rowniez przygialem te 2 blaszki i poki co dziala...
  
 
no i juz nie dziala... :/ ponowne doginanie blaszek nie pomoglo...

[ wiadomość edytowana przez: red5555 dnia 2009-08-04 15:09:52 ]
  
 
Cytat:
2009-08-04 15:01:53, red5555 pisze:
no i juz nie dziala... :/ ponowne doginanie blaszek nie pomoglo... [ wiadomość edytowana przez: red5555 dnia 2009-08-04 15:09:52 ]



No to podziałało ci rok, mi jeszcze dziala odpukać :>
  
 
ktos podejmie sie naprawy takiego wyswietlacza ?
  
 
W tych starych wyświetlaczach trzebabyło przejechać żelazkiem po łączeniach taśmy, w tym to nie wiem. Rozbierz go, pogrzeb w nim coś i może też taśma nie łączy.. bo co innego.. szczegółnie jak auto się nagrzewa do wysokich temperatur w ciągu lata a później go zamarza w ciągu zimy, to mogą być łączenia tych taśm. Tego raczej nie polutujesz, dlatego mówią, żeby żelazkiem to potraktowac, byle nie przetopić.