Nowy monitor ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Ponieważ monitor w naszym komputerze prawie dokonał żywota, zachodzi konieczność zakupu jakiegoś nowego i w związku z tym pytanie - co kupić ?
Jak zajrzałam do paru sklepów internetowych i zobaczyłam te straszne ilości różnych monitorów, to się poddałam i postanowiłam zasięgnąć opinii fachowców.
Może napiszę, jaki monitor jest mi potrzebny (nie bawię się w gry, nie oglądam filmów ani tv "bez komputer"):
1. 19-20 cali
2. bez zbędnych bajerów typu głośniki, ekstra wyjścia, obracanie, itp.
3. cena 600-700 zł

Czekam z niecierpliwością na odzew, bo mi niedługo oczy na wierzch wyjdą od patrzenia na te migające paski.

Pozdrowienia
  
 
Cytat:
2008-05-01 09:52:53, BabciaEwa pisze:
Ponieważ monitor w naszym komputerze prawie dokonał żywota, zachodzi konieczność zakupu jakiegoś nowego i w związku z tym pytanie - co kupić ? Jak zajrzałam do paru sklepów internetowych i zobaczyłam te straszne ilości różnych monitorów, to się poddałam i postanowiłam zasięgnąć opinii fachowców. Może napiszę, jaki monitor jest mi potrzebny (nie bawię się w gry, nie oglądam filmów ani tv "bez komputer"): 1. 19-20 cali 2. bez zbędnych bajerów typu głośniki, ekstra wyjścia, obracanie, itp. 3. cena 600-700 zł Czekam z niecierpliwością na odzew, bo mi niedługo oczy na wierzch wyjdą od patrzenia na te migające paski. Pozdrowienia



Rzeczywiście, jest tego dużo na rynku. 19-stka w zupełności powinna Wam wystarczyć. Jeśli chodzi o firmę to ostatnio coraz lepiej radzą sobie koreańczyki na rynku. Zarówno LG, jak i Samsung są O.K. Skorzystaj z wyszukiwarki na Cenego, jest tam dużo opinii, zdjęcia i ceny. Dla mnie (dla każdego może być zupełnie coś innego) istotne jest: wygląd (mała ramka), czas reakcji ( poniżej 7ms), duże kąty widzenia (ok. 170), jasność i kontrast.
  
 
Cytat:
2008-05-01 12:02:51, piotr0437 pisze:
LG, jak i Samsung są O.K.



kolega ma rację, zdecydowanie polecam jedno albo drugie - sam mam LG
  
 
W zasadzie to nie ma znaczenia co za firma. Popatrzeć tylko na parametry i czy obudowa ładna. Bebechy i tak idą z jednej czy dwóch chińskich fabryk
Pozdro.
  
 
w domu mam 19" LG panoramiczny, w pracy 21" LG panoramiczny i oba spisują się b. dobrze.
o tych monitorach nie mam złego zdania.
trzeba tylko przeglądnąć sklepy i komentarze. teraz robią takie monitory, że w tej cenie można już dużo, a parametrami i tak zadowoli.
byle czas reakcji był poniżej 8ms (tzw gray to gray), kontrast przynajmniej z 1000:1 i kąt widzenia 160* poziomo/pionowo - to jest minimum.
jasność w większości jest w okolicach 300-350.
poniżej tego widać smużenia obrazu i ostre przekłamania kolorów (choć w LCD i tak są spore)


Cytat:
2008-05-02 11:18:22, Perzan pisze:
W zasadzie to nie ma znaczenia co za firma. Popatrzeć tylko na parametry i czy obudowa ładna. Bebechy i tak idą z jednej czy dwóch chińskich fabryk Pozdro.



ale jedna firma bierze części pierwszej klasy, a inna to co zostanie wymiecione spod stołu

procesory semptrony (amd) i celerony (intel) też są odrzutami swoich lepszych odpowiedników.
nic w przyrodzie nie ginie


[ wiadomość edytowana przez: Talus dnia 2008-05-02 12:32:38 ]
  
 
a ja swojego LG do tej pory (2 lata) nie potrafię dobrze skalibrować
ma jakieś śmieszne kolory
  
 
Ja od dwóch sezonów działam na Samsungu Sync Master 710N i złego słowa powiedzieć nie mogę
  
 
Dziękuję wszystkim za rady. Teraz mi się zmniejszy trochę przedział do poszukiwań.
A co sądzicie o Philipsach ?
  
 
dobre, ale kosztują troche więcej
  
 
Mam belineę 1745 S1, szczerze mogę polecić, ale raczej odpowiednik (następce) 19 calowy (ta sama rozdzielczość). Nie zgodzę się, że możliwość regulacji góra-dół i obrotu lewo-prawo to zbędne bajery, pivot może i owszem Wejście DVI także nie zawadzi.
Przed zakupem dokładnie obejrzyj nabywany egzemplarz, żeby nie być zaskoczoną martwymi pikselami, bądź subpikselami które mogą nie podlegać gwarancji. Zwróć uwagę na różne rodzaje matryc (TN, MVA (PVA) i IPS, jednak do domowych zastosowań w zupełności wystarczy najtańsza i najpopularniejsza TN. Ważne też są kąty widzenia. Jeśli nie oglądasz filmów format 4:3 będzie chyba praktyczniejszy, ja teraz bym wybrał panoramę, ze względu na łatwiejsze podłączanie laptopa panoramicznego do monitora (inna sprawa ze wolałbym nie panoramiczną matrycę w lapku).
Pozdrawiam w dniu bez komputera
  
 
Cytat:
2008-05-03 16:25:57, AdS pisze:
Jeśli nie oglądasz filmów format 4:3 będzie chyba praktyczniejszy,



a przeglądałeś kiedyś strony internetowe na panoramie obróconej o 90* na zbędnym piwocie ?
do przeglądania PDFów i pisania w Wordzie też się sprawdza
  
 
Myślałam o panoramie i całkiem możliwe, że się na taki zdecyduję. Odniosłam też wrażenie, że panoramy są jakby tańsze ?
  
 
wiem że misiek jakoś sobie w styczniu sprawił sobie chyba 20" panoramę firmy iiyama
ja tam nie znam tego ale mówił że ok
ja bym polecał jeśli chodzi o panorame Gateway
  
 
Cytat:
2008-05-03 16:59:21, Talus pisze:
a przeglądałeś kiedyś strony internetowe na panoramie obróconej o 90* na zbędnym piwocie ? do przeglądania PDFów i pisania w Wordzie też się sprawdza



Oczywiście, że próbowałem, na mojej belinei po obrocie obraz jest troszkę inny, kąty pionowe okazały się sporo gorsze (po obróceniu stały się kątami poziomymi (edit: na samsungu 19cali, nie pamiętam modelu, zjawisko było podobne)). Żebym uznawał pivot za zbędny bajer, kupiłbym taniej 19tkę bez żadnych regulacji (a kupowałem monitor tak z półtora roku temu). W poprzednim poście nie chciałem nikogo przekonywać do tej funkcji, bo w praktyce stwierdziłem, ze można się bez niej obejść. Aha i format 4:3 po obrocie także doskonale mieści stronę A4 w pdfie czy też edytorze tekstu.

[ wiadomość edytowana przez: AdS dnia 2008-05-03 20:33:32 ]
  
 
Nie kupiłam monitora. Stary dał się naprawić za 120 zł, to co będę wydawać kasę.