[Accent 97"] Wymiana wahacza, łączników i gum stabilizatora.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
accent 97rok 1.3 12v- mam takie malo pytanko. okazalo sie ze musze wydac dosc troche kasy na czesci bo sie popsuly. z powodu braku kasy chce sprobowac sam naprawic. nie chce zadnego opisu co i jak bo jak tam widzialem to wyglada mi na prosta sprawe zwykle srubki. ale chce zapytac czy nie ma tam czegos ukrytego/specjalnego co bym mial problem ??? czy poprostu jest tak jak mysle odkrecanie srubek sciagniecie wachacza i wlozenie nowego i zakrecenie. niech ktos podpowie
mam do dyspozycji kanal i klucze
musze wymienic
1. lewy wachacz przod.
2. lacznik stabilizatora prawy przod (byc mozliwe ze same gumy mozna wymienic ale mechanik mowil ze te sruby lacznika przy odkrecaniu sie czesto urywaja i ze lepiej caly lacnzik kupic)
3. i jeszcze mam do wymiany gumy stabilizatora tyl. (tam widzialem taka dluga gieta rure a te gumy sa chyba w claosci i trzeba chyba wyykrecac ta rorke i nakladac gume ale wpadlem na pomysl zeby sciac ta gume na polowe i nalozyc na rurke te dwie czesci bez wykrecania rurki.

prosze o rady pozdro!

tak to jest jak sie uczy jezdzic autem dziewczyne



[ wiadomość edytowana przez: OpawelQ dnia 2008-04-30 18:25:17 ]



[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-04-30 19:34:14 ]
[ powód edycji: tytuł ]
  
 
Praktyka!
Ad. 1 problem z odkręceniem śruby znajdującej się najbliżej śodka pojazdu(pomogło nagrzanie nakrętki),reszta bez problemu(klucze z długą dźwignią-prawa fizyki) ,
Ad. 2 łącznik bez problemu(pasują - to mój patent: gumki od amortyzatorów od malucha, długa śruba(długość i średnicę dopasujesz), plastiki przekładam - jeśli starych łaczników nigdy nie odkręcałeś to bez flexa raczej się nie obejdzie.
Ad. 3 jeszcze nie miałem takiej potrzeby... Powodzenia!
  
 
Po naprawie musisz koniecznie sprawdzić ustawienie geometrii auta.
  
 
xxxxxxxxxx normlanie na na 7 srob od wachacza tylko dwie sie wykrecily reszta ucinana wypalana co za xxxx jezdzil tym autem. tragedia. naszczescie juz po a bje sie chwili kiedy bede chcial wymienic drugi wachacz

Stosowanie wulgaryzmów na forum to dowód braku kultury i dobrego smaku. Trafiasz na czarną listę.

[ wiadomość edytowana przez: Jarek_2 dnia 2008-05-06 10:26:37 ]
[ powód edycji: usunięcie wulgaryzmów ]