Zasilanie gniazda zapalniczki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Czy ma ktoś pomysł jak podłączyć (przełączyć) gniazdo zapalniczki tak aby cały czas było w nim napięcie ?

Pytam ponieważ ...ostatnio dorobiłem się takiej "uniwersalnej" przenośnej lampy do oświetlenia tego czy owego na zewnątrz i podłącza się ją właśnie do gniazda zapalniczki... problem w tym, że napięcie w zapalniczce jest tylko po włączeniu zapłonu...

Oddzielnego gniazda do zasilania tej lampy nie chce mi się robić...
  
 
Cytat:
2008-01-21 07:37:01, nawigator5 pisze:
problem w tym, że napięcie w zapalniczce jest tylko po włączeniu zapłonu...



I bardzo dobrze! Tak ma być ze względów bezpieczeństwa. Ja proponowałbym Ci jednak zrobienie oddzielnego gniazdka. Ale z drugiej strony to jak często potrzebujesz tej lampy? Co ty policja, czy straż pożarna jesteś?

[ wiadomość edytowana przez: piotr_ek dnia 2008-01-21 08:15:29 ]
  
 
Cytat:
2008-01-21 08:14:48, piotr_ek pisze:
Ale z drugiej strony to jak często potrzebujesz tej lampy? Co ty policja, czy straż pożarna jesteś?


Nie ...ale "tak se chce podmuchać na zimne"
gdybym np. musiał w środku nocy po północy wymieniać przebite koło
Lepiej sobie czymś przyświecić
  
 
Cytat:
2008-01-21 09:00:10, nawigator5 pisze:
Lepiej sobie czymś przyświecić



Przekręcasz kluczyk w stacyjce i masz zasilanie. W czym problem?
  
 
Ja pociągnąłem dodatkowy kabel od + akku do zasilania CB, przy okazji podpiąłem tam też zapalniczkę

U Ciebie prościej będzie kawałkiem drutu pociągnąć zapalniczkę pod zasilanie radia
  
 
A może ktoś mnie powie co jest grane?
Otóż: nabyłem drogą kupna rozgałęziacz do zapalniczki (taki na dwa wyjścia) i jak podłączam do jednego wyjścia ładowarkę do telefonu, a do drugiego CB to mi wywala bezpiecznik i tak za każdym razem (teraz mam całe mnóstwo bezpieczników w samochodzie).
Ma ktoś pomysła, co to może być i dlaczego i jak z tym walczyć?
Chyba se założe CB na stałe albo drugie gniazdo zapalniczki zmontuje, no ale może nie trza bedzie.
Czekam na jakieś pomysły.
  
 
Cytat:
2008-05-05 23:57:18, Gacolot pisze:
A może ktoś mnie powie co jest grane? Otóż: nabyłem drogą kupna rozgałęziacz do zapalniczki (taki na dwa wyjścia) i jak podłączam do jednego wyjścia ładowarkę do telefonu, a do drugiego CB to mi wywala bezpiecznik



Rozbierz (jeśli się da) to ustrojstwo. Badziew chiński jakich mało. Ja swoje zaraz po zakupie rozkręciłem i z użyciem lutownicy ulepszyłem.
  
 
Cytat:
2008-05-05 23:57:18, Gacolot pisze:
A może ktoś mnie powie co jest grane? Otóż: nabyłem drogą kupna rozgałęziacz do zapalniczki (taki na dwa wyjścia) i jak podłączam do jednego wyjścia ładowarkę do telefonu, a do drugiego CB to mi wywala bezpiecznik i tak za każdym razem (teraz mam całe mnóstwo bezpieczników w samochodzie). Ma ktoś pomysła, co to może być i dlaczego i jak z tym walczyć? Chyba se założe CB na stałe albo drugie gniazdo zapalniczki zmontuje, no ale może nie trza bedzie. Czekam na jakieś pomysły.


większy bezpiecznik
dżołk
Piotr_ek dobrze gada rozbierz i popatrz ew popraw bo pobór prądu przez zapalniczke jest dużo większy niż CB i ładowarka co w sumie pobiera ze 6A
  
 
Pieprzone żółtki, jeden kabelek w całym tym chińskim szajsie, czytaj: rozdzielaczu zapalniczki, zostawili w ogóle nie zaizolowany, stykał się z obudową zapalniczki no i bezpieczniki wywalało. Poprawiłem po partaczach chinolach i jest git, śmiga aż miło. No i worek bezpieczników mam w bagażniku .
  
 
Cytat:
2008-05-08 21:10:06, Gacolot pisze:
Pieprzone żółtki, jeden kabelek w całym tym chińskim szajsie, czytaj: rozdzielaczu zapalniczki, zostawili w ogóle nie zaizolowany,



Czyli moje na wierzchu