Kombajn TRIFLEX

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co wy na to zreguły wszystko all in 1 jest do d... ale może taka antena się nada by ostrzegać przed misiami

siro triflex

allegro

Raffsa

P.S ale nie mysaleć że to do espero tylko do scenika w zamian za orginał bo wygląda identycznie.
  
 
mi by sie taka przydala bo teraz mam 4na aucie
ale za duzo dziur bym mial...
wydaje mi sie ze o ile radio i telefon wyrobia to z cb bedzie ciezko
  
 
Antena do GSM była dobra, gdy zasięg był marny, a teraz w ostateczności można kupić za parę zł antenę naklejaną na szybę. Zresztą cena tego czegoś jest delikatnie mówiąc chora!!!
  
 
do CB się to nie nadaje
  
 
Tylko dwa kilometry zasięgu dla CB i dużo szumów przy tym... Ładny wygląd to jedyna zaleta. Ja polecam "trochę" dłuższą antenę i jakoś cierpieć z powodu jej wysokości
  
 
witam bardzo ją polecam tylko trzeba ją zestroić i będzie działać napewno jest to jedna z lepszych anten tego typu
  
 
Przecież to antena helikalna i mocowana w określonym miejscu dachu (w miejsce starej anteny FM), więc co tu stroić .
  
 
Cytat:
2008-06-21 18:21:17, sp9qlm pisze:
witam bardzo ją polecam tylko trzeba ją zestroić i będzie działać napewno jest to jedna z lepszych anten tego typu


ciekawa wypowiedź..

Wszyscy ...., a niektórzy znają się na cibi b.dobrze...są w tym temacie zdecydowanie na NIE
....na czym więc Ty oparłeś swoją pozytywną opinię ?
  
 
witam antenę trzeba stroić a nie jak piszesz że nie
czy ja się na tym znam nie wiem ale jakieś 22 lata jestem w tym interesie i prowadzę serwis i instalacje oraz sprzedaż sprzętu CB

oczywiście instalacja tej anteny tylko na dachu a nie gdzie indziej a w instrukcji pisze jak ja sie stroi i nadal ja bardzo polecam
sp9qlm
  
 
Cytat:
2008-06-22 12:01:53, sp9qlm pisze:
"... czy ja się na tym znam nie wiem .."


Sądząc można by....po tym: "22 lata jestem w tym interesie"..., że jesteś dorosłym człowiekiem...

To dlaczego Twoja w/w odpowiedź jest tak mało "dorosła" ?
Czy nie można normalnie i rzeczowo odpowiedzieć skoro masz taką wiedzę ?
..miast tego, się zaraz naburmuszyłeś i już dziwisz ...a przecie dużo bardziej przysłużyło by się wszystkim, żebyś te kilka zdań poświęcił "w temacie"..




Pozdrawiam z Katowic
  
 
witam ponownie nie jestem naburmuszony daleko mi do tego tylko pisze to co sądzę o tym co piszę i odpowiadam co mam więcej napisać jak ktoś pisze że anteny sirio triflex nie stroi się co mam napisac pisze ze się stroi i wtedy pracuje wtedy poprawnie jesli są pytania to mogę oczywiście pomagać nie ma sprawy
sp9qlm
  
 
Cytat:
2008-06-22 12:38:15, sp9qlm pisze:
[...] jak ktoś pisze że anteny sirio triflex nie stroi [...]



Widzę, że zostałem wezwany do tablicy .
Ja nie pisałem, że tej anteny się nie stroi, ja, cytując klasyka "tylko pytam" .

Cytat:
2008-06-22 12:38:15, sp9qlm pisze:
[...] jesli są pytania to mogę oczywiście pomagać nie ma sprawy



Zadam zatem pytanie jak 5 letnie dziecko:

Wywalam FM-kę, instaluję w dziurce Sirio Triflex, podłączam sw-miarkę, wychodzi SWR=3,5.
Co dalej ? Który element anteny odpowiada za jej strojenie ? Pozycji na dachu nie zmienię, długości też nie. Czy jest na niej jakiś suwak jak np. na Floridach ?
  
 
Coś mi się wydaje ze stroi się toto pierścieniem na dole przy podstawie
Ale niech się wypowie nasz Bytomski specjalista
Jego asortyment i warsztat robi wrażenie
Kupiłem u niego dwa lata temu Alana 48 Plus Multi i on mi zestroił antenę Lemm Magnum AT-72 skracając ją o dobre 3-5 cm
Do dzisiaj antena i radyjko "latają" super
  
 
Cytat:
2008-06-22 14:18:28, krzychu_ch pisze:
Coś mi się wydaje ze stroi się toto pierścieniem na dole przy podstawie Ale niech się wypowie nasz Bytomski specjalista



Ze specyfikacji technicznej wynika że:

Cytat:
CB 27 MHz band: tunable from 26.8 to 27.6 MHz by rotation of tuning cap

  
 
antenę stroi się końcem elementu na bacie anteny triflex to jest jedyny element jakim idzie stroić
i powina na 20 kanale iść na jakieś 1,3 do 1,6 i jest wtedy ok
sp9qlm
  
 
Cytat:
2008-06-22 22:11:14, sp9qlm pisze:
antenę stroi się końcem elementu na bacie anteny



czyli co ucina się tylko? bo wydłużyc do raczej nie ma chyba jak?
  
 
Antenę tą stroi się wykręcając lub wkręcając jej końcówkę