HYUNDAI SCOUPE GT by Sadi(demo car)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!! Zaczynam ten wątek i mam nadzieje ze długo i na bieżąco będzie aktualizowany ponieważ mój hyundai przejdzie gruntowna przemianę i pragnę sie nią z państwem podzielić! Jestem otwarty na uwagi i konstruktywną krytykę. Do zobaczenia na ulicy!!

Bazą jest Hyundai Scoupe Gt, rocznik 1996, natomiast pierwsza rejestracja miała miejsce 11.97 we włoszech. Przebieg ponad 140 000 ale to nie ważne ponieważ to będzie praktycznie nowe autko jeżeli chodzi o silnik, zawieszenie, układ hamulcowy, audio, wnętrze!! Silnik był w złym stanie ale o własnych siłach przejechałem nim 1100km, przyjechałem nim do polski na kołach(z przygodami pt. ZOLL, ADAC i chmury dymu, ale przyjechałem). Niedługo fotki!!

[ wiadomość edytowana przez: speedmaster dnia 2007-08-01 07:32:49 ]
  
 
Zapodaj pare fotek z aktualnym wyglądem auta,by móc pózniej docenić Twój wkład pracy i efekt końcowy No i powodzenia,bo zapewne nawet sobie jeszcze nie zdajesz sprawy ile Cie problemów i trudnych wyzwań czeka. Scoupe to najbardziej kapryśne auta z gamy Hyundaia Ale powodzenia,bo to naprawdę fajna furka...jak za te pieniądze

[ wiadomość edytowana przez: pyros dnia 2007-07-31 19:34:54 ]

[ wiadomość edytowana przez: pyros dnia 2007-07-31 19:36:42 ]
  
 
Oto zdjęcie seryjnego scoupe w takim stanie go kupiłem!!

[ wiadomość edytowana przez: Sadi dnia 2007-08-01 22:59:03 ]
  
 
Strona www.hyundaifanklub.pl czeka na fotki! witurb@interia.pl[addsig]
  
 
Słuchaj Sadi w Twoim profilu,w opisie "dokonane modyfikacje" wymieniona jest ich cała masa włącznie z przeróbką silnika. Mam pytanie. Czy te modyfikacje juz były jak auto kupiłeś,przeprowadziłeś je w pare dni po zakupie czy może są to dopiero plany ?? Bo czegoś tu nie rozumiem
  
 
Tutaj są zdjęcia od czerwca do końca lipca niedługo reszta http://picasaweb.google.pl/SadiDEMOCAR/MojSCoupe i tutaj będą na bieżąco aktualizowane!!

[ wiadomość edytowana przez: Sadi dnia 2007-08-02 22:09:22 ]
  
 
Mały opisik co do zdjęć na stronie...
1. TOYO 2007 - zawody driftingowe w Koszalinie
2. Hyundai Essen - wyprawa po hyundaia moja byłą już Mazdą 323f 1.5
3. Moj Scoupe - oczywiście zdjęcia związane z moim maleństwem
4. Nissan 200sx - Fura "Szalonego Krecika" Drugi Nissan na części i wielka dziura w starym bloku!! Work in progres!!
5. ATŚ 2006
6. Mycie celica 200sx - Małe PUCU PUCU
7. Hyundai Scoupe - zdjęcia z cardomain i inne
8. Toyota celica - kolejna fura w kregu znajomych
A co do tego jakie modyfikacje są poczynione to jeszcze nic to co było w opisie to był plan zadań część oczywiście jest już w trakcie realizacji

[ wiadomość edytowana przez: Sadi dnia 2007-08-03 17:46:00 ]
  
 
Dodałem parę zdjęć z aktualnego stanu hyundaia, i mam pare problemów.
1. Poszukuję przepustnicy większej od standardowej, więc jeżeli ma ktoś jakieś namiary na taką proszę o sugestie.
2. Łożyska do skrzyni biegów mocniejszych od stand. (Gdzie mogę je dostać bo w tym temacie nie mam pojęcia, koleś z serwisu hyundaia na ul. Burakowskiej z W-wa mówił ze stare nie dadzą rady)
3. Poszukuje także rozpórki kielichów
4. Short-shifter only from aut of poland
  
 
Widzę Sadi,że podchodzisz do tematu ostro. To wszystko co planujesz bedzie kosztować 2x więcej niż sam Scoupe jest wart!! Nie lepiej było by zainwestować te pieniądze w coś nowszego??
Co do rozpórki to pod wymiar musi być robiona od podstaw bo z tego co wiem to nikt nie oferował rozpo do Scoupe. W Wawie bardzo dobre robi EL-TEC więc polecam.

EL-TEC

Jeśli chodzi o łożyska to może być z nimi problem,tak samo jak z short-shifterem(też pod wymiar musi być robiony).
Ale ogólnie trzymam kciuki bo podoba mi sie Twój projekt...no może oprócz wymiany deski rozdzielczej Sam przymierzam sie do SWAPA na 1,5 Turbo i pogrzebanie przy nim trochę w celu podniesienia mocy. Na razie jestem na etapie szukania dawcy
  
 
Co do kosztów to też może trochę wyjaśnię.

950Euro - Hyundai Scoupe + tymczas. blachy
1500zł - Sprowadzenie (Paliwo, Olej , Niezapomniana przygoda)
659,99zł - 4 Zegary + słupek
169zł - tłumik końcowy
FREE - Fotel Konig
FREE - Intercooler od Iveco Daily, ale musiałem go sprzedać za 250zł
745zł - Audio Blaupunkt
FREE - Deska rozdzielcza od Nissana 200sx S13
FREE - turbina Garrett t25 do regenracji!!
FREE - DownPipe 2.5"
100zł - 1,5l Ebc brake fluid
2000zł - Nowe tłoki, pierścienie, panewki główne, korbowodowe, zestaw uszczelek + metalowa uszczelka pod głowice, cały rozrząd.
FREE - większe wtryskiwacze
ok. 760zł - Jc auto(Pasy, Blow-off, filtr oleju i powietrza K&N, podkładka pod filtr oleju AutoGauge, MBC, Wzmacniacz siły hamowania, radiator filtra oleju, gałka zmiany biegów)

To by było w sumie tyle... jak narazie!!

A oprócz mojego skromnego projektu popatrzcie na furki kolegów Toyote Celice "Doera" i Nissana 200sx "Krecika" http://picasaweb.google.pl/SadiDEMOCAR


[ wiadomość edytowana przez: speedmaster dnia 2007-08-09 07:31:55 ]
  
 
Dzisiaj byłem w W-wa i odwiedziłem VTG
Wrażenia zaj...... Chłopaki są moim skromnym zdaniem najlepsi!! A dowiedziałem sie w sumie niewiele, powiedzieli mi ze nigdy scoupe nie robili to raz, a co do strojenia to 2 komputery Apexi TURBO i FUEL po 1000zł każdy, 1000zł za tak zwany chiptuning jeżeli nie będzie problemów, jeżeli będą ??? cena jest nieznana.

Co do łożysk to jedynie można coś dobrać i tu mam pytanie do Warszawiaków. Jest coś takiego jak "zagłębie łożysk" w W-wa bo w VTG powiedzieli żebym tam poszukał

I pytanie z innej beczki, jakie podłączenie pod komputer ma Scoupe?? Czy da się pogrzebać w seryjnym ECU??

A i jeszcze bym zapomniał, gdzieś na forum czytałem, coś o człowieku, który startował na 1/4 mili scoupe. Chciałbym się z nim skontaktować. Ma ktoś jakieś namiary tel. albo coś tam??

Wielkie dzięki za pomoc i czekam na podpowiedzi.

P.S. A powiedzieli tez ze to będzie jedna wielka niewiadoma czy silnik wytrzyma taką OpErAcJę




[ wiadomość edytowana przez: Sadi dnia 2007-08-09 21:54:58 ]

[ wiadomość edytowana przez: Sadi dnia 2007-08-09 22:03:47 ]
  
 
W sobotę zmierzymy się z deską rozdzielczą!! Zobaczymy jak bedzie. DashBoard i DashBoard 2

[ wiadomość edytowana przez: Sadi dnia 2007-08-10 20:45:15 ]
  
 
Cytat:
2007-08-09 21:38:15, Sadi pisze:
A i jeszcze bym zapomniał, gdzieś na forum czytałem, coś o człowieku, który startował na 1/4 mili scoupe. Chciałbym się z nim skontaktować. Ma ktoś jakieś namiary tel. albo coś tam??



To doman1001. kontakt w jego profilu
  
 
Przyszły wreszcie GRATY 6 tygodni niecierpliwego czekania i są. Fotki jak zwykle na Mojej stronce
  
 
Witam. Wiadomość dla szykujących się do remontu Silnika G4tk montowanego np. w Hyundai Scoupe

Wszystko nominał 0,25

Tłoki 4 ze sworzniem - 485,24
Zestaw pierścieni tłokowych - 319,67
panewki korbowodowe - 90,16
panewki główne - 180,33
zestaw uszczelek - 426,23
pasek rozrządu - 113,11
napinacz - 80,33
filtr paliwa - japparts - ok. 35
filtr oleju - K&N Hp-1004 - 50
świece - NGK BKR6EIX - 4 sztuki - 218
wtryskiwacze 440cc ???
Walbro 255 lph High Flow Fuel Pump 365
Garrett T25 po regeneracji 200 + 1200

Teraz podwozie

Hamulce:
Ebc brakes 2x tarcze D498 - 378
Ebc greenstuff klocki DP2803 - 280
Ebc brake fluid p. hamulcowy 3x50ml 150

Zawieszenie
Koni 86-2445 amorki przod 801,26
Koni 80-2583 amorki tył 526
Apexi 210-1010 zestaw spręzyn 664
Rozporki na zamowienie El-tec ???

Jeszcze kilka akcesoriów i mozna śmigać
MBC Fangle 114
Bov Fangle 350
AutoGauge podkładka pod f. oleju 180
Intercooler ???
Pare wskażników Boost, Egt, Oil temp 650

+ oczywiście koszty ROBOCIZNY i strojenie
I można jeździć........śmigać..... albo jak kto woli!!
  
 
W końcu udało mi sie zapodać parę fotek na forum a nie na stronie!! Na razie projekt stanął z powodu braku czasu. Malowanie przełożone na 25.08.07 a silnik na wrzesień będzie składany. Jeszcze tylko regeneracja Turbo, kolektor na zamówienie i 2,5" wydech oraz strojenie i można będzie wyjechać na ulicę. Mam nadzieje ze będę mógł podzielić się wrażeniami z forumowiczmi i klubowiczami














Mam nadzieje ze nie zawaliłem was zdjęciami, ale po postach innych użytkowników "więcej fotek" staram się

[ wiadomość edytowana przez: Sadi dnia 2007-08-19 11:30:25 ]

[ wiadomość edytowana przez: Sadi dnia 2007-08-19 11:33:00 ]

[ wiadomość edytowana przez: Sadi dnia 2007-08-19 11:34:39 ]

[ wiadomość edytowana przez: Sadi dnia 2007-08-19 11:39:59 ]
  
 
bardzo ciekawy projekt.czekam na dalsze info odnośnie silnika.w jaką moc celujesz?
  
 
Co do mocy to nie wiem ile wyjdzie ale wiem ze nie więcej niż 220 HP, a co do Nm to tym bardziej nie powiem zobaczymy co chłopcy z VTG wycisną. Na pewno na codzień nie będę jeździł na MAXA wiec na pewno 2 mapy będą na komputerku Apex'i. Pożyjemy zobaczymy
  
 
Bardzo mnie się to podoba Czekam na dalsze relacje z prac Chyba mnie zmobilizowałeś i czas się zająć dalszymi modami mojego auta
Pozdro
  
 
No Doman postaraj się W końcu twoja furka też już nie jest seryjna