Wymiana płynu wspomagania?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jest jakis sposób na wymiane całego płynu wspomagania?
  
 
Przerabiałem to ostatnio – na początek kupiłem dużą strzykawkę i usunąłem cały płyn ze zbiorniczka. Następnie uruchomiłem na chwilę silnik i pokręciłem kierownicą, wyłączyłem silnik i odessałem płyn, który znalazł się w zbiorniku. Powtórzyłem cała operację trzykrotnie. Nie wiem, na ile jest to metoda bezpieczna dla hydrauliki (niech wypowiedzą się doświadczeni w temacie), ale u mnie pozwoliło na wymianę całego płynu.

Po uzupełnieniu płynu, uruchomieniu silnika i wykonaniu kilku obrotów kierownicą w skrajne położenia uzupełniłem braki. Na razie jest ok
  
 
Ruch z odsysaniem strzykawka jest moim zdaniem zbedny. Odkrecasz gorny przewod od zbiorniczka. Plastikowa butelka na niego, wlaczasz silnik, krecisz w lewo w prawo (ze 2 razy) i plynu nie ma. Tylko krotko i zdecydowanie. Najlepiej, gdybys sam widzial, kiedy pompa przestanie wyrzucac juz plyn. I dal znak komus, do wylaczenia silnika.
  
 
Wolałem ze strzykawką – rurka jest uwalona silikonem i nie chciało mi się jej zdejmować. Babka w aptece powiedziała, że strzykawką się znajdzie, ale igły do takiego rozmiaru to mi nie dobierze
  
 
Panowie pewnie powiele wątek ale co polecacie do wspomagania oprócz orginału Fordowskiego?
  
 
Panowie a jaki wlac do 1.6 16V 95km 94r :X ?
  
 
Ogolnie to kazdy atf do automatow sie nadaje z tego co wiem.
  
 
Polecam Castroll do automatycznych skrzyni, czerwony kolorek, bardzo dobrze się sprawuje. Słyszałem o metodzie z denaturatem, ponoć świetnie czyści przy okazji. Dykta tylko do przepłukania układu

Pytanie poza konkursem, ile naciągnać pasek wieloklinowy na pompe wody i wspomagania? mocno, lekko, czy tak zeby mozna było go wygiąć o 90 stopni? Optymalny naciąg to wg. Was jaki?


[ wiadomość edytowana przez: LobsterMan dnia 2008-06-11 17:28:07 ]
  
 
ja wymienilem i latam teraz na
ORLEN OIL
HIPOL ATF II D
  
 
Również wymieniłem na ORLEN OIL HIPOL ATF II D (ok. 16zł za litr) – nie mogłem dostać Mobil ATF 220. W tym przypadku powinien być zgodny z normą GM Dexron IID.