Santa Fe z 2.0 CRDI

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od pewnego czasu mam Santa Fe z silnikiem CRDI , maiło być pięknie a jest nie ciekawie.
Autko przejechało 6 tysięcy ale po kilkuset kilometrach silnik zaczął pracować jakoś inaczej głośniej jakby stracił wigor.
Pojechałem na serwis ale oni podłaczyli do testera i stwierdzili że wszystko jest ok.
Tym czasem silnik chodzi coraz głośniej (zwłaszcza pod obciażeniem) auto pali 10 litrów w cyklu mieszanym i jest słabsze niż na początku a w serwisie mówią jeździć aż coś padnie.

Może ktoś miał taki problem?

Krzys
  
 
jezeli przy obciazeniu slychac dosc glosny szum w okolicach 1500-2000obr to turbina zdycha, u mnie w CRDI pierwsze turbo rozlecialo sie po 10.000km aktualnie eksploatuje druga turbawke ale i ta po kilku tys daje o sobie znac. Nowe turbo (w ASO) do 2.0 CRDI kosztuje ponad 5tys pln, wiec radze sie zastanowic nad wymiana na nowa fabrycznie wadliwa. Cos jest powalone seryjnie z turbina i recyrkulacja spalin

KK

  
 
jesli to Santa Fe to nówka i to wina turbiny to reklamację składać a jeśli nie nówka to może coś jakieś renomowanej firmy założyć
  
 
Witam.
Co do turbiny, też miałem ostatnio z nią problem wyrzucała olej na zewnątrz oddałem do regeneracji zapłaciłem 1100 PLN i problem z głowy. Autku wróciła moc. Diagnoza była: luz wzdłużny. Podobno pojawienie się takiej usterki spowodowane jest przytkanym zaworem EGR-u w kolektorze. Więc jego też wyczyściłem.

Odnośnie pracy silnika mam podobny problem. Auto uruchamia się cacy na tkz. dotyk, ale po załapaniu silnik pracuje bardzo nierówno jakby na 3 cylindrach. Po złapaniu temperatury pracuje równo, ale niestety głośno no i przy wciśnięciu gazu dymi na czarno.
Na początek za przyczynę podawano w/w zawór EGR-u, ale był czyszczony więc odpada, pompowtryski sprawdzono wydaje im się że są ok. Chociaż sprawdzono je wyłącznie na powrocie, a moim zdaniem powinno sprawdzić się jeszcze na końcówkach czy dobrze podają. Spalanie ok 10 litrów więc chyba trochę za dużo. Póki co auto stoi na diagnostyce zobaczymy co będzie dalej.
  
 
hehe odkopałeś temat sprzed 2 lat