Centralny z pilota

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przestał działać centralny zamek z pilota. Baterie są dobre, z drzwi kierowcy działa gdzie i co sprawdzać?
  
 
Rozumiem że centralny jest podpięty pod alarm. Sprawdź połączenie między alarmem, a centralką od zamka, bezpiecznik od centralnego i jego zasilanie.
  
 
Jeśli pozostałe drzwi działają to padł Ci siłownik w drzwiach.
  
 
Cytat:
2010-03-15 11:24:32, rysiu1 pisze:
Jeśli pozostałe drzwi działają to padł Ci siłownik w drzwiach.

Drogi Kolego. Aro 170 napisał że centralny z kluczyka działa, więc to nie siłownik.
  
 
I tu sie możesz zdziwić.Siłownik w drzwiach kierowcy jest siłownikiem sterującym.Dlatego ja bym zaczął od tego.
Niech zrobi test.
Czy otworzy wszystkie drzwi z kabiny z panelu sterowania w drzwiach i opisze wynik.
  
 
Cytat:
2010-03-14 21:15:14, aro170 pisze:
...z drzwi kierowcy działa...

Wątpię w moje zdziwienie Gdyby siłownik był uszkodzony kolega Aro170 nie miałby podstaw tego napisać.

Cytat:
Siłownik w drzwiach kierowcy jest siłownikiem sterującym.

Sam to sobie wyjaśniłeś. Szkoda tylko że dalej nie wiemy czy jest tam też alarm.


[ wiadomość edytowana przez: robert_or3 dnia 2010-03-15 17:17:42 ]
  
 
Cytat:
2010-03-15 17:14:11, robert_or3 pisze:
Wątpię w moje zdziwienie Gdyby siłownik był uszkodzony kolega Aro170 nie miałby podstaw tego napisać.


Właśnie że miał podstawę...
W siłowniku pada silniczek i jeśli ma oryginalny siłownik (choć niekoniecznie) to jest ze sprzęgłem więc przekręcając kluczyk podaje impuls do sterownika centralnego aby otworzyć pozostałe siłowniki .

Teraz jest pytanie czy czuje prace siłownika w drzwiach kierowcy
  
 
Chyba zatrybiłem o co Ci chodzi. Masz na myśli to że napęd siłownika w drzwiach kierowcy nie działa po podaniu impulsu z centralki. Ciekawa teoria, ale nie pasuje mi to że kiedy nie działa jeden siłownik centralka nie steruje całą resztą.
  
 
moim zdaniem właśnie padł siłownik sterujący... miałem kiedyś podobny przypadek. nie obędzie się bez rozebrania tapicerki i sprawdzenia go na ,,sucho,,
  
 
Jak już jesteśmy przy tym temacie to uświadomcie mnie jaki siłownik w drzwiach przednich pasażera.


Już wiem. tam jest Slave

[ wiadomość edytowana przez: robert_or3 dnia 2010-03-15 21:19:38 ]
  
 
"Czy otworzy wszystkie drzwi z kabiny z panelu sterowania w drzwiach i opisze wynik."
odpowiedź: wsiadam zamykam i otwieram z centralki wszystkie drzwi a z pilota nic się nie dzieje.
co do alarmu:
(alarm chyba jest bo jak podłączam akumulator to sie odzywa, ale ogólnie to nie działa)
  
 
Cytat:
2010-03-16 11:07:56, aro170 pisze:
"Czy otworzy wszystkie drzwi z kabiny z panelu sterowania w drzwiach i opisze wynik." odpowiedź: wsiadam zamykam i otwieram z centralki wszystkie drzwi a z pilota nic się nie dzieje. co do alarmu: (alarm chyba jest bo jak podłączam akumulator to sie odzywa, ale ogólnie to nie działa)


ale za pomoca tego przycisku przy szybie czy tego przy przyciskach od szyb?
  
 
Za pomocą tego przy szybie będzie działać (o ile cięgno od przycisku nie jest uszkodzone) ponieważ wtedy wciska się siłownik, a jeśli centralny z kluczyka działa z tego przycisku również zadziała. Ponieważ kolega Aro170 napisał że zamykał i otwierał z centralki zakładam że chodziło o ten drugi przycisk na drzwiach kierowcy. Żeby sprawdzić czy ma się alarm wystarczy zaglądnąć pod maskę i rozejrzeć się za syrenką. Poza tym kierunkowskazy powinny mrugnąć przy otwieraniu z pilota (chociaż niekoniecznie). Stawiam na uszkodzony alarm, przetarte przewody w drzwiach lub jakiś zimny lut między alarmem a centralnym. Najlepiej byłoby gdyby kolega Aro170 napisał coś o tym alarmie. Czasami zdarza się że w centralce alarmu są zimne luty. Ponieważ alarm ten nie działa to również może być przyczyną takiego stanu rzeczy.
  
 
oczywiście kierunkowskazy przestały mrugać żadnej reakcji a syrenka jest pod maską tylko że od początku jak go kupiłem (w 2006) nie dawała dźwięku przy zamykaniu i otwieraniu auta
  
 
Wielkie dzieki za odzew
Cytat:
2010-03-14 22:45:28, robert_or3 pisze:
Rozumiem że centralny jest podpięty pod alarm. Sprawdź połączenie między alarmem, a centralką od zamka, bezpiecznik od centralnego i jego zasilanie.



a gdzie można znaleźć ten bezpiecznik
  
 
Cytat:
2010-03-17 20:25:29, aro170 pisze:
oczywiście kierunkowskazy przestały mrugać żadnej reakcji a syrenka jest pod maską tylko że od początku jak go kupiłem (w 2006) nie dawała dźwięku przy zamykaniu i otwieraniu auta


Skoro alarm zdechł to jak chcesz żeby centralny z pilota działał?

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
Ja mam podobny problem,otwieram centralny z pilota wszystkie drzwi się otwierają a od kierowcy nie muszę je poprawić z kluczyka,opada mi ten (nie wiem jak nazwać) języczek,może to jakaś tam sprężynka jest która odpowiada za trzymanie go na pozycji otwarte.
  
 
Zamek w drzwiach kierowcy do wymiany.Po 14 latach miał prawo się zużyć
  
 
Przestał mi działać centralny w drzwiach kierowcy - nie działa ani z pilota ,ani z panelu.
Otwieranie/zamykanie z kluczyka lub guzikiem przy szybie otwiera/zamyka wszystkie drzwi.

Podejrzewam siłownik master. Czy >ten< pasuje bez problemu do espero?
  
 
Pewnie alarm nie chce już gadać z centralnym.