2 anteny - 1 radio

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mam pytanie co sie stroji do czego w cb, czy radio do anteny czy antene do radia? pytam bo ojciec ma cb ktore rzadko uzywa, a ja chcialbym dokupic antene dla siebie i od czasu do czasu używac go w esperaku, a jezeli to radio jest dostrajane do cb to czy kupujac identyczna antene moge pominac strojenie? Radio to TTi770 antena tez TTi
  
 
stroisz antene do radia ale jak kupisz coś w stylu hustlera to niemusisz tego stroic
  
 
Stroi się antenę do radia... ale jak napisał Kula69 w antenie Hustler nie ma co stroić (chociaż manual mówi co innego).
  
 
Gdyby tak było to raz zestrojoną antenę przekładał byś z auta do auta.
Antenę od CB-radia stroi się do miejsca w którym jest zamocowana . Przestaw dobrze zestrojoną antenę z dachu na klapę i na pewno zmieni się SWR.A jeśli dobrze będzie zestrojona antena na jednym radiu dla danego miejsca na aucie to jak drugie radio podłączysz to też będzie dobry SWR na tej antenie.Wszystkie anteny się stroi


Kolego kup sobie drugą antenkę podłącz radyjko i dobrze zestrój
anteny . Na pewno będzie dobrze .

  
 
Cytat:
2008-07-15 20:13:26, KRECIK0001 pisze:
Wszystkie anteny się stroi



Hustlera wg manuala również. Strojenie polega na wysunięciu jej z mocowania o max.5 mm, bo przy 6 mm już może wypaść. Czyli się nie stroi. Zresztą pierdzielę to
czy mu stoi czy też nie.

[ wiadomość edytowana przez: piotr_ek dnia 2008-07-15 20:26:48 ]
  
 
a ja pierdziele wieśniaków co kupują najtańszy sprzęt i go nie zestroją, a potem wku***, bo ma taki laps zasięgu 2 km, nic nie słyszy i co chwile pyta, a jak jeszcze mu przeszkadza szum ( bo jak to gówno ma nie szumieć) to ścisza CB i co pare kilometrów je odpala, po to żeby zapytać, nieważne że ktoś 15 sekund wcześniej mówił... on musiał mieć wyłączone radio bo mu przeszkadza... tylko że głąb jeden z drugim nie pomyśłi jak on innym przeszkadza, a potem jeszcze płacze że "wszystkim jadącym z...... radia pozabierali"
  
 
dzieki wielkie za info, smigam jutro po antenke i ja dostrajam, musze sie tylko dobrze zastanowic, co kupic, na pewno bedzie to magnesowka, byc moze zdecyduje sie na taka sama jak ma ojciec, z tego co widzialem jak on kupowal radio to ziomek mial w sklepie mase presidentow jeszcze i anteny sirio, czy cos w tym stylu, maksymalnie antena moze mnie kosztowac 180-200 wiecej nie dam, poradzicie cos w tym temacie
  
 
Dołóż 30 i kup Missouri
  
 
Cytat:
2008-07-16 11:14:51, sweeper23 pisze:
a ja pierdziele wieśniaków co kupują najtańszy sprzęt i go nie zestroją



A co tu w hustlerze do strojenia jest? Wysunięcie o max.5 mm to strojenie ma być
  
 
można wysunąć, można obciąć... zależy co na którym kanale swr pokazuje.... kup ML-145 presidenta- wypasik. i fajna bo dachu nie rysujesz- odkręcasz sam bat, a podstawa magnetyczna na stałe zostaje ( ściągam tylko na myjni).

  
 
Cytat:
2008-07-16 14:02:07, sweeper23 pisze:
można wysunąć, można obciąć...



Może jeszcze dospawać. Ma działać i działa!

Cytat:
kup ML-145 presidenta- wypasik. i fajna bo dachu nie rysujesz- odkręcasz sam bat, a podstawa magnetyczna na stałe zostaje



Zawsze jak mam coś kupić to zadaję sobie 3x pytanie "Po co mi to?". Jeśli to nie pomaga to zadaję w/w pytanie następne 3x. Zwykle dzięki temu 90% zbędnych zakupów nie jest dokonywane. Podobnie ma się sprawa z anteną, która może mi przy większym wietrze auto przeważyć. A gumkę to za 8 zł pod hustlera se kupiłemm i odklejenie anteny na parkingu i wrzucenie jej do bagażnika zajmuje mi 3 sekundy.