Przewody aluminium klima 2.0=2.5(czy raczej nie bardzo)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chciałem zapytać czy jest różnica w przewodach(rurkach)aluminiowych przy silniku 2.0 16v a innych np.2.5V6 lub 2.5 TDS czy może są w spół zamienne. I druga sprawa okazało sie że mam pęknięty taki przewód na"spawie"czujnika,czy lepiej kupić nowy,używany czy może jest szansa jakoś go z lutować? Może przez jakąś firme która regeneruje chłodnice.I może ktoś się orientuje jaki koszt takiej naprawy by był i czy to się wogóle kalkuluje.
  
 
przechodziłem jakiś czas temu "drobny" remoncik klimy i napiszę tylko tyle, co zauważyłem.
Szukając po aukcjach, trafiałem na texty w stylu: "przewody do 2.5 i 3.0", albo "przewody do 2.0". Najprawdopodobniej się różnią, ale głowy nie daję.
Co do pęknięcia, to:
- nowy to raczej duży wydatek,
- można kupić używkę, ale możesz być w sytuacji, w jakiej jesteś teraz,
- sam nie polutujesz aluminium. Mi w zakładzie w wawie zaśpiewano do zapłaty 200 pln za połatanie przewodu w 2 miejscach + montaż. Mam gwarancję na te spawy.

Myślę że jeżeli sam chcesz się bawić w zdejmowanie przewodów (w 2.0 jest o niebo prościej), to możesz kupić używkę. Ale jeżeli płacisz za demontaż, to lepiej niech ktoś na pewnieka Ci to połata.


  
 
Ja ten temat do dziś przerabiam. Powiem Ci tak: w samym tds jest co najmniej 2 typy rurek nak nawet nie 3. Szukałem do tds-a jednej rurki i był problem do były niby te same a jednak różne. Najlepiej wymontować i szukać identycznej. ale jestem w 100% pewien że nie podejdą. Najlepiej napisz do mariosomegos on ci sprzeda na 100% dobrą i tanio polecam bo mi pomógł- on wie jaka- podajesz mu dane auta i masz używkę tanią i 100% sprawną POLECAM!!!!!!!