2107 morphio - Strona 35

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
wstępnie chłodnica zamontowana i podłączona, przyznać trzeba że wszysto wygląda zgrabnie i sensownie ale czy nic się nie urwie czy zdupczy to się jak zawsze okaże w praniu musze jeszcze sprawdzić czy i jakie wentylatory SPAL'a zamówić bo miejsca jest pod dostatkiem i aż się prosi żeby dwa zmontować jeden ssący a drugi tłoczący

podstawkę pod zbiorniczek też już mam opanowaną i tylko mam nadzieję że poniedziałek potoczy się po mojej myśli
  
 
wszystko pracuje jak powinno i co ciekawe przy obecnej temperaturze silnik trzyma temperaturę pomimo braku wentylatora bardzo ładnie się układ odpowietrzył zaraz po otwarciu termostatu
planuję zamontować wentylator tłoczący przed chłodnicą ale nie wykluczam drugiego, jeszcze nie wiem czy przed czy za bo muszę to przypasować jakoś najchętniej bym od kogoś takie wentylatory pożyczył na dzień lub dwa ale znając życie trzeba będzie zamawiać na pałę i ewentualnie pytać czy będę mógł je zamienić na większe



chłodnica na razie zamocowana jest na sztywno bez elementów elastycznych ale i te są w planie żeby zmniejszyć ewentualne drgania przenoszone prze przewody chłodzenia na chłodnicę



będę też chciał wywalić zbiorniczek płynu spryskiwacza za fotel żeby powierzchnię mod zbiorniczek z odmy przygotować bo się kiedyś ktoś przyczepi w końcu że go nie ma a być powinien albo powinien być podłączony do układu ssącego celem zamknięcia układu wentylacji skrzyni korbowej

przy okazji wpadłem na pomysł jak zasilić gaźniki świeżą dawką powietrza z zewnątrz wykorzystując nadwozie oraz wywalenie cewki i modułu z łady zastępując to cewką z modułem z vw
  
 
A tobie co, silnik się zapalił, bo wygląda jak byś jebnął na niego ze dwie gaśnicy proszku?!


[ wiadomość edytowana przez: SzokoLada dnia 2016-02-16 09:46:32 ]
  
 
generalnie długa historia ale w skrócie .... któregoś wieczoru gdy kończyłem skręcać silnik w garażu wykończyłem też jakieś 300, w porywach 500 gram żołądkowej oryginalnej. nadmienię że miałem dzień wolny od pracy i stresu a zacząłem po obiedzie zarówno jedną jak i drugą robotę . w przypływie wyśmienitego humoru oraz przypływu fantazji wpadłem na pomysł iż silnik ten wspaniale prezentował by się w barwach czerwieni i złota tak jak ten w kombi. jakież było moje rozczarowanie gdy się okazało że puszka sprey'u, która miała być czeroną, takową nie była więc jako że zacząłem srebrnym to i skończyłem na srebrno i cały silnik jest srebrniutki, na całe szczęście farba odpada bo nie przygotowałem powierzchni w jakiś specjalny sposób

to tak w skrócie
  
 
Brawo ty.
  
 
brawo ja
  
 
wstępnie tak to będzie się prezentować i wszystko działa





w przyszłości wyleci jeszcze z komory zbiorniczek spryskiwacza a na jego miejsce trafi zbiorniczek oleju i oparów oleju będzie bardziej rally
  
 
doszły już do mnie uszczelki i zaworki z Niemiec do gaźników więc święty czas po raz kolejny to ogarnąć



robota ogarnięta



dowód na to że za długo już samochód stoi



gaźniki zamontowałem na razie na zwykłych uszczelkach bo softmount'y jeszcze nie doszły z Anglii ale silnik chodzi jak ta lala jutro regulacje zapłonu, kontrola wałka rozrządu i dalsza regulacja gaźników, niech moc wróci i zostanie na długo szkoda że takich rzeczy nie ma od ręki w kraju
  
 
poregulowałem, zsynchronizowałem, poregulowałem, pojeździłem i musze powiedzieć że MOC WRÓCIŁA
  
 
Przynajmniej jeszcze ktoś dłubie przy aucie

Na tym jednym zdjęciu przy przewodach płynów hamulcowych chyba utknał MC Muff(mm)inek
  
 
glod myślałem, że to jakiś grzyb albo gąbka ale mc muffina się nie spodziewałem
  
 
głodnemu chleb na myśli
ale masz rację jakiś ..bany sierściuch chciał sobie gniazdko pod maską założyć a żeby było śmiesznie, podnoszę maskę w VWeju a tam kawałek chlebka czosnkowego
  
 
Glodny glodnemu wypomni!
Ja znalazlem pająka w tylnym zawiasie
  
 
Mafin, to słabo... Coś takiego znalazło się w aucie moich rodziców:



Ładny gnacik
  
 
tak z ciekawości, ile mogę za swoją krzyknąć ?
  
 
Krzyknąć możesz ile umiesz.
  
 
nie o to mi chodziło Szokolad
ciekawy jestem jakie pieniądze jest to warte dla ludzi którzy wiedzą co w niej siedzi
bo mam jakieś nowe pomysły i nie wiem czy nie będe sprzedawał Szoguna ?
  
 
No niestety niedużo, dużo mniej niż włożyłeś. Więcej kasy weźmiesz jak rozsprzedasz na części.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
Andrzej ma racje.

Wrzuć na olx, to zobaczysz ilu bedzie chetnych
  
 
Jak znam życie i chytrość polaczków, max jaki może dostaniesz, to 5k. Tak jak Andrzej napisał, na części.