2107 morphio - Strona 38

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
work in progres
dzisiaj miałem tylko dwie godziny dla "siebie" więc odpaliłem wiertło i poszedłem po bandzie, teraz nawinę papier i będę to głaskać i gładzić aż będzie piękne i gładkie, potem prowadnice, gniazda zaworowe i budowa kolektora ssącego od podstaw

ssący 34mm


wydechowy zestopniowany 28-29-30-31-32mm
  
 
polerka in progres



flansze pod kolektory też już się prawie robią więc czas zamawiać przepustnice i składać to razem do kupy
  
 
No faaaajnie to wygląda Ja się nie mogę doczekać na flansze, jakieś opóźnienia na laserze.
  
 
a ja już mam prawie gotowe



[ wiadomość edytowana przez: morphio dnia 2017-03-10 16:36:02 ]
  
 
przyszły nowe fanty







gardziel 42 mm, nad kolektorem już pracuję
  
 
a skad masz takie fanciki ;d
  
 
to zależy o co pytasz
  
 
te na pierwszym zdjeciu
  
 
a więc :
- głowica z demobilu pocięta służy jako narzędzie do frezowania tłoków,
- ta puszeczka to środek do śrub żeby się nie zapiekały w wysokich temperaturach,
- pudełko z narzędziami do wybijania/wbijania prowadnic, uszczelniaczy etc. przywiózł mi kolega Szokolada
- a to cudo na środku to kupiłem na allegro, pasuje plug&play do BMW K1200
  
 
ugrzęzłem
  
 
Jak glęboko? ;-]
A tak serio - na czym konkretnie?
  
 
robię kolektor ssący do nowych przepustnic.
zamówiłem aluminiową flanszę i robiłem stożki z rury aluminiowej ale to ciężki temat. obecnie pracuję nad stożkami z nierdzewki i idzie mi o wiele lepiej ale muszę zamówić nową flansze z nierdzewki
generalnie czasu mało, roboty dużo a dziećmi, żoną i domem trzeba się czasem zająć i do pracy trzeba chodzić żeby na to zarobić
poza tym muszę dać do tokarza koło pasowe i zębatkę na impulsator żeby mi to ładnie wyciął, żeby zębatka "opierała" się wewnątrz koła pasowego.
poza tym muszę wyciąć w tłokach miejsce na zawory a nie mam jeszcze narzędzia.
poza tym muszę kupić komputer silnika na alledrogo.
poza tym ............ kupa roboty jeszcze przede mną
  
 
powoli sie robi kolektor







no i miałem miłe odwiedziny

  
 
wydawać by się mogło że skończyłem kolektor









co prawda zamontowane na innej głowicy ale robi wrażenie mogę już się powoli też zabierać za rzeźbienie wiązki elektrycznej bo jak sprawdziłem to brakuje tylko przewodów od czujnika wału i jednego kabla do czujnika temperatury cieczy do ECU.
kolejnym etapem produkcji mało seryjnej będzie chyba rzeźbienie rury wlotowej do kolektora z filtra stożkowego (kiedyś).

teoretycznie w tym tygodniu będę już miał wszystko ze szlifierni i będę mógł rzeźbić dalej
  
 
Będą trąbki czy jedna pucha zbiorcza?
  
 
nie wiem czy od razu ale puchę chyba zrobię jakąś mega lekką żeby to pozbierać do kupy i filtr stożkowy założyć,
poza tym muszę czujnik temperatury powietrza w kolektorze dolotowym założyć więc jakaś obudowa jest konieczna
  
 
jest

  
 
uwielbiam długie weekendy
powoli ogarniam mój bałagan i szykuję silnik żeby w końcu pojeździć





modelowanie głowicy in progres

  
 
No pięknie to wygląda
  
 
Dzięki
teraz znowu czekam na czas wolny żeby coś zrobić