[Corsa B] zapala sie kontrolka sterowania silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
problem jaki mam polega na tym że po przejechaniu paru kilometrów gdy silnik się rozgrzeje i jade ok. 80 km/h zapala się kontrolka sterowania wczoraj wymieniłem sonde diagnostyka nic nie wykrywa co to może być z góry dziękuje za pomoc.
  
 
w ten sposób, to możesz pół samochodu wymienić i nadal kontrolka będzie się świeciła.

Przede wszystkim odczytaj kody błędów, a potem powiedz co Ci wyszło i dopiero wtedy będziesz miał szanse na to że któś Ci pomoże.

Opis odczytywania błędów masz tutaj:
http://www.corsaclub.pl/forum/topics26/4939.htm
  
 
byłem na diagnostyce komputer nic nie wykrył żadnych błędów nie ma no chyba że ci od diagnostyki nie mają o tym pojęcia ale nie rozumie tego auta nieraz kontrolka nie zapala się przez tydzień ale w dłuższej trasie zapala sie nonstop niewiem co to jest a nie mam zamiaru bezsensownie bez końca wszystko wymieniać dzięki za rade
  
 
Hej miałem ten sam problem. na stacji diagnostycznej nic nie wykrywali. pojechałem do innej i okazało się że to przepływomierz powietrza. Nie martw się nie wielki kosz naprawy.
  
 
U mnie też tak było ... byłem w serwisie i zdiagnozowali, że jakiś czujnik był zabrudzony - wyczyścili i od tamtej pory (około 2 lata) jest OK

pozdr
  
 
U mnie za pierwszym razem to była wina silnika krokowego ale wtedy silnik przełączł sie w tryb awaryjny i albo ciągnoł albo zwalniał nie można było utrzymac stałej prędkości. Za drugim zapalała sie kontrolka i samochód jechal dalej bez różnicy okazało się nibye że to zawór recyrkulacji spalin w głowicy się zacinał (silnik 1,0 12v)
  
 
Cytat:
2008-09-12 22:41:07, dlisek pisze:
Hej miałem ten sam problem. na stacji diagnostycznej nic nie wykrywali. pojechałem do innej i okazało się że to przepływomierz powietrza. Nie martw się nie wielki kosz naprawy.



Potwierdzam u mnie też pomogła wymiana przepływomierza.

Objawy - "dziura" mocy powyżej 2,5 tysiąca obrotów - spadek mocy przy wyprzedzaniu, silniejszych podmuchach wiatru, podjeżdżania pod górkę. Teraz śmiga jak ta lala.