Komunikat o awari swiatel pozycyjnych

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam od jakiegos czasu komputer mi marudzi ze cos nie tak jest ze swiatlami przeszukalem forum majac nadzieje ze cos sie wyjasni a tu lipa, Sprawa wyglada tak kupilem omesie i juz ten komunikat sie zapalal, wymienilem zaroweczki wszystkie lacznie z podswietleniem, komunikat zapalal sie gdzies po 20 sekundach po zapaleniu zaplonu czy silnika, przekopalem znow wszystkie zarowki, wszystkie ok na dzien dzisiejszy ten komunikat zaplala sie odrazu, nie wiem czy to ma zwiazek ale w miedzy czasie zmienilem lampy przednie na depo. moze cos podpowiecie np gdzie np zaczac szukac gdzie jest jakis zacisk ktory zbiera informacje moze tam cos nie laczy, cos sie przetarlo czy jakos tak

Pzdr
Vikens
  
 
Cytat:
2005-06-21 12:24:26, vikens pisze:
witam od jakiegos czasu komputer mi marudzi ze cos nie tak jest ze swiatlami przeszukalem forum majac nadzieje ze cos sie wyjasni a tu lipa, Sprawa wyglada tak kupilem omesie i juz ten komunikat sie zapalal, wymienilem zaroweczki wszystkie lacznie z podswietleniem, komunikat zapalal sie gdzies po 20 sekundach po zapaleniu zaplonu czy silnika, przekopalem znow wszystkie zarowki, wszystkie ok na dzien dzisiejszy ten komunikat zaplala sie odrazu, nie wiem czy to ma zwiazek ale w miedzy czasie zmienilem lampy przednie na depo. moze cos podpowiecie np gdzie np zaczac szukac gdzie jest jakis zacisk ktory zbiera informacje moze tam cos nie laczy, cos sie przetarlo czy jakos tak Pzdr Vikens


o jakim samochodzie piszesz?
  
 
no tak opel omega B 1997rok 2.5 td, a zapomnialem wspomniec jeszcze ze podejzewam ze ten wyswietlacz nie byl fabrycznie montowany ktos go wlozyl zamiast zwyklego, moze sa jakie braki instalacji jakis przekaznik lub inny wynalazek

Pzdr
  
 
A to nie jest przypadkiem komunikat o światłach STOPu?
  
 
nie bo stop troszke inaczej dziala swiecilo sie check naciskam stop i gasnie a po 20 sekundach pojawial sie komunikat o swiatlach pozycyjnych no ale sprawdze bo juz zwatpilem wiem ze cos tam Rücklicht zaraz pojde i przepisze z wyswietlacza
  
 
zapewne przepalona jest "druga" żarówka pozycyjna z tyłu, albo ma przerwane włókno i raz świeci raz nie.

"druga" - z tyłu są po 2 żarówki pozycyjne na stronę !!!!!!!!!!

BYŁO WAŁKOWANE NA FORUM !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  
 
jak najbardziej było wałkowane "RES" ma racje miałem ten sam problem co "vikens" i przyczyny trzeba szukać
Cytat:
zapewne przepalona jest "druga" żarówka pozycyjna z tyłu, albo ma przerwane włókno i raz świeci raz nie.

"druga" - z tyłu są po 2 żarówki pozycyjne na stronę !!!!!!!!!!



pozdrawiam
  
 
dobra sprawdzilem komunikat abblendl Rucklicht posprawdzalem wszystkie zaroweczki pozapalalem wszystkie mozliwe swiatla sa ok. moze jest jeszcze jakas zarowka o ktorej nie wiem
sprawdzielm :
swiatla stop
tylne pozycyjne, oczywiscie maja po dwa wlokna jedno lewe to przeciw mgielne
swiatlo cofania
podswietlenie tablicy rejestracyjnej
przednie pozycyjne
oraz podswietlanie deski wszystko swieci
no i wewnetrze podswietlnie tez swieci
wszystkie zarowki zostaly wymienione na nowe raczej na te same nigdzie nie moglem znalezc rozpiski jakie powinny byc moze poprzedni wlasciciel cos zamienil mialem watpliwosci do podswietlenia rejestracji jest 5 W

Jak z tylu sa dwie pozycyjne ? w ktorym miejscu ?? ja mam 4 zarowki w lampie patrzac od gory. STOP, kierunek, cofania, no i pozycyjna wraz z przeciwmgielna. niech mnie ktos oswieci

[ wiadomość edytowana przez: vikens dnia 2005-06-21 14:58:10 ]
  
 
Miałem podobny myk w swoim i kwestia była tego typu, że żarówka dogorywała już powoli (nadchodził na nią czas) wymiana i po zawodach.
  
 
Cytat:
podswietlenia rejestracji jest 5 W

Ja taką mam.
  
 
Cytat:
2005-06-21 14:28:10, Res pisze:
zapewne przepalona jest "druga" żarówka pozycyjna z tyłu, albo ma przerwane włókno i raz świeci raz nie. "druga" - z tyłu są po 2 żarówki pozycyjne na stronę !!!!!!!!!! BYŁO WAŁKOWANE NA FORUM !!!!!!!!!!!!!!!!!!



Eeee. no bez jaj, nie w karawanie!
Z tego co pisze, może wynikać że ma spaprany układ check control.

pozdr, Robert
  
 
faktycznie to caravan
  
 
Odświeże trochę temat,

Czy oryginalny hak (a szczególnie wiazka) ma jakiś wpływ na pojawianie się komunikatu:

Abblendlicht. Rücklicht.

U mnie też, się pojawia ten komunikat, żarówki świecą, ale tak własnie się zastanawiam czy może to mieć jakiś wpływ.

Pozdrawiam
  
 
moze masz slaba mase w tylnej lampie u mnie byla troche poluzniona sruba z "oczkiem" masowym i tak sie dzialo...zproboj tez oczyscic styki na wtyczce do oprawki w lampie moze to pomoze...u mnie pomoglo.. udanej zabawy zycze...
  
 
Szeszel - możesz jeszcze zerknąć na dwuwłókonwe żarówki po wew. stronie tylnych świateł. O mnie padła ta cholera, komunikat wywaliło a wyglądało jakby wszystkie światła były.
  
 
Witam!
Dzieją się straszne rzeczy od pewnego czasu z moim autem,,, (2.0 16V 96r)
Mianowicie, jakiś czas temu trąbka paliła mi bezpiecznik, wyciągnąłem wtyczki, przeczyściłem i było ok.
Wczoraj zapalił się komunikat o spalonej żarówce. Nie świecił lewy stop. Zmiana żarówki i nic. Prąd nie dochodzi. W trakcie sprawdzania bezpieczników doszedłem, że spalony jest od trąbki, wymiana i co... i tragedia... ŚWIECI STOP po lewej stronie i to cały czas (trąbka też działa). Jako, że miałem długą drogę przed sobą zrobiłem prowizorkę. Odciąłem kabel od lewego stopu i połączyłem go z prawym stopem. Tym sposobem działa.
Pytania:
1 - Co się mogło stać i jak można do tego dojść?
2 - Czy w razie czego mogę zostawić moją prowizorkę?
3 - Czy da się skasować komunikat komputera o spalonej żarówce? (wyświetla mi się cały po odcięciu kabla).

Pozdrawiam! mt-01
  
 
Czy nikt nie jest w stanie odpowiedzieć mi na moje pytanie.....