[dyras] zegarek elektroniczny mk7

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Oto mój projekt, postanowiłem zmienić nieco wygląd zegarka w mk7, dodać mu kilka przydatnych funkcji. Zegarek jest jeszcze w fazie testów i nie jest to finalna wersja także wszelkie uwagi będą mile widziane



Dotychczas zrealizowane funkcje:

- starcie (po włączeniu świateł) budzik wita logiem:



- godzina, myślę również nad dodaniem aktualnej dnia, miesiąca i roku (czcionka to oczywiście ford ):



- temperatura wewnątrz i na zewnątrz auta:



- napięcie akumulatora:



planuje dodać:
- informacja o możliwej gołoledzi
- regulacja podświetlenia zależna od pory dnia


[ wiadomość edytowana przez: dyras dnia 2008-11-23 22:04:34 ]
  
 
super,szkoda ze mam mkVI to bo bym zamowil taki zegarek u ciebie kolor jedynie bym zmienil bo ta zielen....razi
  
 
DyrasQ ja sie na to pisze !!! ile $$ ?
  
 
Cytat:
2008-09-17 14:24:41, bep pisze:
DyrasQ ja sie na to pisze !!! ile $$ ?



ja również
Fajna sprawa
  
 
a negatyw dasz radę zrobić?
  
 
zacznij produkcje :> prawie kazdy chce taki miec ;>
  
 
jak zacznie produkcje to juz nie bedzie zaden rarytas ani cos niezwyklego chyba beda ciecia w kokpicie na ten zegar
  
 


Super!
Ja tez się na to piszę! Zakładamy komitet kolejkowy?

Dałbym trochę prostszą i nowocześniejszą czcionkę.
Z tego, co widzę, negatyw jest raczej nie do osiągnięcia przy tym rozmiarze matrycy.

To może być doskonała baza pod komputer pokładowy z prawdziwego zdarzenia.

[ wiadomość edytowana przez: kcprski dnia 2008-09-17 15:22:25 ]
  
 
to i ja chce


Jak w escorcie z Brazylii
  
 
A do mk6 nie wykombinujesz nic?
  
 
ten budzik, to narazie prototyp, nie siedział nawet w escorcie nie ma nawet płytki itd, zrobiony na tzw pająka.

Jak będzie dopracowana wersja, podlicze koszty i zobaczymy jak potoczy się dalsza produkcja

Cytat:
a negatyw dasz radę zrobić?



sam negatyw to nie problem, ale do obudowy zegarka wchodzi taka matrycja, ze piksele nie pokrywają całego widocznego obszaru i nie wyglądałoby to za ciekawie
  
 
o kurczaki, ale fajny bajer
  
 
dyras, a jakiej matrycy użyłeś?

sam chciałem sie w takie cos pobawic, ale nie studiuje elektroniki, domyslam sie ze chodzi tutaj o programowanie mikroprocesorow, kiedys zabierałem sie jedynie za programowanie wyswietlacza 2x8 znakow z portu LPT :>

[ wiadomość edytowana przez: fizz2 dnia 2008-09-17 17:32:07 ]
  
 
Cytat:
2008-09-17 17:22:43, fizz2 pisze:
dyras, a jakiej matrycy użyłeś? sam chciałem sie w takie cos pobawic, ale nie studiuje elektroniki, domyslam sie ze chodzi tutaj o programowanie mikroprocesorow, kiedys zabierałem sie jedynie za programowanie wyswietlacza 2x8 znakow z portu LPT :> [ wiadomość edytowana przez: fizz2 dnia 2008-09-17 17:32:07 ]



128*64 piksela
  
 
  
 
Mam pomysła:

Jedną z opcji powinno być wyświetlanie jajowatego, analogowego zegarka
  
 
super pomysł - da rade zrobić coś takiego samemu podzieliłbyś się swoją wiedzą ? uwielbiam takie dłubanie, choć do mnie pasowałob niebieskie podświetlanie ale to pewnie kwestia diód do podświetlenia wyświetlacza ;]
  
 
Cytat:
2008-09-17 18:48:00, kcprski pisze:
Mam pomysła: Jedną z opcji powinno być wyświetlanie jajowatego, analogowego zegarka



myślalem o tym, jednak nie próbowałem, dużo zabawy w grafike i obawiam się, że rozdzielczość wyświetlacza za mała na zrobienie analoga, ale bedzie czas to potestuję
  
 
Cytat:
2008-09-17 16:06:33, mefis22 pisze:
A do mk6 nie wykombinujesz nic?


a co tam kombinować? Przeca juz jest podobny...a większy siem nie zmieści...
  
 
bardzo fajny pomysl u mnie tez bardziej by pasowalo niebieskie podswietlenie
jak myslicie ile to moze kosztowac tak mniej wiecej ??
oczywiscie tez sie na niego pisze

[ wiadomość edytowana przez: Mojo1990 dnia 2008-09-27 19:13:09 ]