Poliuretany - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
6 x tulejki stabilizatora 2101 Sport
  
 
masz racje kowal
poprawilem "troche"

Co z Twoim zamowieniem, sa tez zaciski, oryginał z AVTOVaza z Toljatti. Chyba pisalem Ci na email.

Oraz z 3ZEr mieliscie wspolnie skladac zamowienie ?
Mam na aparacie fotki rozporki z dodatkową łapą do silnika, (usztywnic silnik) cena duza wyzsza niz "prosta" na kielichy, ale moze warto.
jak nie zapomne jutro wysle. albo wrzuce na forum lepiej.


[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2008-12-01 21:32:25 ]
  
 
usiłowałem zamówić czerwony uretan dla chłopaków dzisiaj.
wnioski jakie i odpowiedzi hurtowników.
CZERWONY i ŻÓŁTY to ten sam materiał i ta sama jakość.
początkowo robili je żółte, później robili czerwony i nazwali sport, a teraz robią tylko żółte - wszystko z jednej fabryki w mieście "Rjazani" (РЯЗАНЬ 280 km na wschód od Moskwy.

Różnią się jedynie kolorem, - barwnikiem dodawany w procesie wytwarzania ot co.
Kowal00 i 2zeR_MDS nie ma waszych elementów w kolorze czerwonym.
Sugeruję zakup żółtych.. czekam na odp. na mejla

[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2008-12-08 08:50:12 ]
  
 
Dziwna sprawa, na ogol kolor odroznia wlasnie wlasciwosci materialu- choc oczywiscie to tylko barwnik- poza tym, ceny tez sa inne- i ze niby tylko za kolor sie placi ?
Ja rozmawialem kiedys z gosciem ktory produkuje z puru i mowil mi ze taki twardy nie jest dobry, bo pekac lubi
  
 
Krzysztof to 100-wa informacja od pośrednika który kupuje w Rjazani.
Ten sam materiał i ta sama jakość.
Cena nie różni się, to groszowa różnica.

Teraz np. robia tylko żółty, kiedyś był czerwony i niektóre elementy zostały im czerwone.

A przy temp okolo 0 st. C dosc sztywny polimer sie robił, niedawno wysyłalem do Polski dla Sylwestra silentbloki do 7-ki.

  
 
U mnie trafiły juz na wachacze, ale zanim potestuje to jeszcze pare dni minie.
  
 
Cytat:
2008-12-11 14:36:12, bartixr pisze:
A przy temp okolo 0 st. C dosc sztywny polimer sie robił,


co ty o tych temperaturach ciagle gadasz? u nas nie jest syberia, zeby sie czyms takim kierowac, mowilem ci juz
  
 
3zer_MDS
a Tobie bez różnicy czy biegać w slipach przy +30 po plaży czy z zamarznięta pupą przy -20 ?




[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2008-12-12 17:17:12 ]
  
 
taka roznica ze mi to wisi jaka twardosc maja przy 0 czy przy -35 stopniach, bo dla mnie sezon trwa od kwietnia do pazdziernika, gdzie wierz mi sa duzo wyzsze temperatury
  
 
wierzę .
nie ma rzeczy uniwersalnych miekkie w zimie , twarde w lecie .. potrzebujesz twardego w plusowych temp. pod zamowienie specjalnie zrób sobie.
była taka reklama proszku, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.
  
 
nie rozumiesz zupelnie o co mi chodzi, ale to nie wazne w tej chwili
  
 
kupowałem chłopakom na 8-ki kupę tulejek, niektóre ceny różnią się od tych podanych na fotografii na poprzedniej stronie. Teraz tylko tulejki z Рязани produkują, zakrył się "завод" w подмосковю - szkoda bardzo.

Staram się aktualizować spis w Excelu:
klikaj tu: tulejki poliuret, rozpórki, kilka desek do 8-ek







[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2008-12-16 09:28:07 ]

[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2008-12-16 09:30:32 ]
  
 
Przypadkiem znalazłem na allegro. Koles robi, pełen legal, paragony/faktury. Nie reklamuję, nawet go nie znam, ale moze komus sie przyda. Te tutaj wychodza po 2 zł za sztuke.http://allegro.pl/item564677810_polibusze_producent_uaz_amortyzator.html

[ wiadomość edytowana przez: Yanosik dnia 2009-02-23 22:31:01 ]
  
 

widać że na auta terenowe się nastawił.
Ale jakby kilu z Was napisało emaile ze do Lady trzeba to pewnie by zaczął robic.
Kilku kolegów pisało do mnie, lecz cena jaka wychodzi za import z Rosji jest jaka jest, taniej nie da się. (stad kilku zrezygnowało)

Warto spróbować tego koleżkę i jego materiał. Cena zachęcająca.
  
 
wysyłałem zapytanie do kolesia to mi odpisał,że nic nie ma w ofercie do łady. Jest drugi elast-pol odpisał że trzeba podać wymiary to oszacuje koszt zrobienia i czas realizacji
  
 
dzisiaj założone, twardsze niż żółte z moskwy:
  
 

trafilem na sklep w Polsce ktory ma w ofercie tulejki (poliuretan w wygladu) do wielu marek:

tulejki poliuretna
  
 
Odgrzewam kotleta. Mam pytanie do kogoś, kto kupił poliuretany od Bartka, te żółte. Czy jest sens wkładać je do auta zwykłego, nie rajdowego? Kupiłem sobie taki komplet, ale słyszałem ze ponoć są za twarde, i mi budę rozwali i ze trzeba budę najlepiej pospawać. Auto do zwykłej jazdy codziennej, żadne rajdy. Kupiłem poliuretany ze względu na wytrzymałość, żeby nie zmieniać tulei co rok. Inwestuje w auto bez względu na wartość, ma być naprawdę dobrze i trwale. Sworznie, końcówki mam kupione firmowe (Lucas TRW). Amortyzatory gazowe, zawieszenie obniżone, na sprężynach od niwy. Co wy o tym myślicie?
  
 
ja takie mam. sprawuje się dobrze. nie do rajdów.
ogólnie ta "guma" jest w dotyku dosc miekka.... czarna guma jest twarda w dotyku... nie wiem o co chodzi, ale mam te zolte i jest dobrze..
mysle ze spokojnie mozesz pakowac. zadna buda sie nie rozleci. zauwaz ze rajdy to hopy itp. znaczy mocne obciazenia. nawet jakbys mial super sztywne tuleje (ertalon - tak sie chyba nazywa) i np. unibale, to i tak na normalnej drodze po dziurach nie jedziesz 120...
jak je masz, to wez je posciskaj, i posciskaj zwykle czarne gumy... gumy sa twardsze... co z tego wynika? ze zolte poliuretany z rosji sa wytrzymalsze jesli juz, ale znaczaca nie usztywnia zawieszenia, nawet jesli to robia. moim zdaniem laduj bez stresu.
  
 
Dzięki za odpowiedz. Tez miałem takie zdanie, ale jak to bywa posłuchał to i owo i w głowie problem się pojawił.Fakt, jest miętki poliuretan, a w dodatku nie twardnieje od mrozu jak guma, i także nie robi się miętki od gorąca, więc potwierdzasz moje przekonanie do poliuretanu.