Problem z brc sequent 24 - avensis 7afe lean burn 1.8 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie jakie masz świece i jaki odstęp elektrod??
  
 
ja mam swiece oryginaly z oryginalna przerwa chyba 1,3mm
tez o tym myslalem ale ...

no obserwacja mojej zony wskazuje inna teorie, samochod szarpie tylko wtedy kiedy po zakonczonej jezdzie nie byl przelaczony na benzyne. Jak zostawila samochod wieczorem pod domem to przed wylaczeniem wrocila na benzyne i rano samochod odpalil i nie szarpal. Jak odstawia dziecko do rodzicow to nie przelacza sie na benzyne i po ponownym odpaleniu samochod szarpie przez moment i potem jest ok. Czy to nie przepustnica przypadkiem ???

  
 
Egiptos,a mógłbyś zapodać foto montażu w Twoim aucie końcówek w kolektorze,jesli tylko to możliwe,oczywiście
  
 
Oczywiście. Jak tylko się "wyszkolę". W domu będę w środę
  
 
Podaję link do zdjęć.
http://picasaweb.google.pl/brzana.adam
  
 
No i wszystko jasne!Przerobiłem mocowania dysz w kolektorze.Kolektor składa sie z 8 kanałów,i w (patrząc od lewej strony)2,3 6 i 7 występują takie "klapki"jak w przepustnicy,które zawiadują podciśnieniem.Mój gazownik zamontował mi dysze na kanałach 2,4,6 i 7 a więc na trzech z czterech kanałów były te klapki,a jeden kanał był wolny.Niestety jak chodził samochód to szkoda gadać i każdy kto czytał to forum to wie...Pomijając,przełożyłem dysze na kanały 1,4,5,8 i jak ręką odjął.Zniknęło szarpanie,nie byłem nawet jeszcze na autokalibracji i ustawieniach,bo jeździ się dobrze.Ale nie zapeszam i będę obserwował spalanie i ogólnie wszystko...

Należy podziękować koledze Adamowi,który drążył temat w dobrym kierunku ,bo gdyby nie Jego uwagi i sugestie to (przynajmniej w moim przypadku)byłbym już po niepotrzebnym remoncie silnika i wymianie całej elektryki(jak sugerował "mój gazownik") A wystarczyło żeby przy montażu zdjął kolektor do wiercenia i gwintowania,zobaczył by te klapki i może by się sam domyślił.A teraz to kolektor jest jak ser szwajcarski,tylko pozaślepiany śrubami .Ale nic,oby teraz chodził już dobrze.
Pozdrawiam wszystkich...Darek
  
 
To nie ja pomoglem tylko gazownik
Rozwiązanie ostatnie żeby wbijać się w te kanały gdzie są klapki jest najidealniejszym rozwiązaniem. Ja mam przesunięte wtryski przed rozdzieleniem kanałów i samochód już nie szarpie - mam 2baki gazu po zmianie, zdarzało się szarpanie ale ustępowało.
Jeśli mi się powtórzy to będę musiał zakupić używany kolektor co by nie robić już szwajcarskiego sera

Pozdrawiam
Adam
  
 
Według mnie najlepiej wtryski wszczepić delikatnie przed podziałem na 2 kanały. Jeden z nich jest do pewnej wartości podciśnienia zamknięty jak mocniej naciskamy pedał gazu podciśnienie wzrasta, a ECU otwiera wtedy zaworek EVRV i klapki w dodatkowych kanałach się podnoszą. Był kiedyś o tym temat na toyota forum.

https://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=183854&c=18&hq=&f=23&m=flat

Ja mam co prawda silnik 4A-FE ale system klapek w 7A-FE jest chyba taki sam.

  
 
No właśnie u mnie to działa bo obserwowałem jak daję gazu mocniej to z lewej strony silnika jest gruszka co steruje taka dźwigienką.Jest też śrubka do regulacji ale jej nie ruszałem.Gaziarz założył dysze widocznie kawałeczek przed klapkami i podczas nieagresywnej jazdy mi szarpało,bo tylko jeden kanał był wtedy w pełni drożny,a trzy zamknięte,bądź może lekko uchylone.Podczas "dania w pedał" klapki otwierały się w króciutkim czasie i nie było szarpania bo juz były wszystkie kanały drożne.Tak,że ja mam założone na drożnych kanałach(wolnych od klapek) i na razie jest okej.Dałem je jeszcze centymetr bliżej głowicy.Czasami nawet sie pomylę i już chce zmienić bieg lub skontrować ale nie szarpie,bo w pamięci flash zostało jeszcze wspomnienie o czteromiesięcznej mordędze z szarpaniem.

Aha i jeszcze jedno: Adamie,wydaje mi się,że w twoją ostatnią wypowiedź chyba wkradł się chochlik ,bo powinno chyba być"Rozwiązanie ostatnie,żeby wbijać się w te kanały ,gdzie nie ma klapek jest najidealniejszym rozwiązaniem"a jest
Cytat:
Rozwiązanie ostatnie żeby wbijać się w te kanały gdzie są klapki jest najidealniejszym rozwiązaniem.

.Chyba dobrze zauważyłem,aczkolwiek mogę sie mylić Pozdrawiam....Darek

[ wiadomość edytowana przez: glubka75 dnia 2008-10-09 12:20:12 ]