Rozrusznik w DOHC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czes drodzy posiadacze DOHC..
Mam kolejny problem z rozrusznikiem tzn. jak przekrecam kluczykiem to bendiks niewchodzi na koło zamachowe i niezdazy silnikiem przekrecic a sie sam silnik w rozruszniku kreci....
Nie wiem czy to bendiks czy automat ale zaniedługo jak sie ociepli to bede dumał...
Bede wymieniac dwie tulejki w nim ale jedna jest krotka tulejka to wejdzie bez problemu a druga tulejke trzeba skrocic o kilka milimetrow
Szczotki tez pasuja tylko ze trzeba przylutowac kabelki.

Ale pytanie jest nastepujace czy te czesci beda pasowac:
-Bendiks z łady 2101?
-Automat elektromagnetyczny z poloneza?

Bo własnie jestem niepewny tych czesci, chce wiedziec jakie bede musiał modefikacje robic aby to wszystko do siebie pasowało i chodziło w 100% bez zadnej awarii....
  
 
Podaj producenta rozrusznika, numer rozrusznika i numer bendiksu. Przeszukaj archiwum - są tam moje posty z pasującymi oznaczeniami bendiksów i linkiem do strony z zamiennikami. Generalnie ja kupiłem niedawno podając rozmiary bendiksa od Fiata jakiś bendiks na którym było tez napisane Łada, ale w szczegółach to jak mówie - numer.
Dziwne jest to co piszesz o przerabianiu tulejek - jak masz problem z dostaniem nowych to Ci mogę kupić, mam swietnie zaopatrony sklep, ale potrzebuje numer rozrusznika.
Jesli jestes pewien ze ten rozrusznik jest właściwy, to równie możliwe że to automat jak i bendiks. Wyjm i zobacz na sucho. Jeśli pozornie wszystko jest dobrze (automat wyrzuca bendiks, sprzęgło jednokierunkowe działa poprawnie), to raczej bendiks. U mnie w ręku bendiks sprawiał wrazenie sprawnego, sprzęgał kręcony wkierunku roboczym, ale okazało się że pod obciązeniem nie sprzęga prawie wcale.
  
 
mnie sie rozchodzi czy bedzie
pasował bendiks z łady samary czy 2101 ???
czy automat elektromagnetyczny z poloneza bedzie pasował???
bo chce zrobic porzadnie i aby to chodziło na wiecznosc...
to jak ktos robił taka, modefikacje z tymi czesciami to prosze o odpowiedz...
  
 
Cytat:
2008-09-24 16:39:21, Polon2000DOHC pisze:
mnie sie rozchodzi czy bedzie pasował bendiks z łady samary czy 2101 ???



Kurde, chłopie, umiesz czytać?
Szklana kula w naprawie. I nie wiem jaki bendiks jest w samarze a jaki 2101.

Jak już znajdziesz numery to wskakuj tutaj: http://dataweb.pl/asp/bendiks/
A potem jak bardzo chcesz to pytaj jakiegoś ładziarza czy któryś z tych bendików co Ci wyskocza pasuje mu do samary.
  
 
wielkie dzienki za post . piatek wyciagne rozrusznik i rozbiore go na czynnyiki pierwsze to bedzie duzo rozbierania se poradze...
  
 
jednak sie pomyliłem tulejki musze byc z fiata 126p.

ale tez mam problem szczego bedzie pasował bendiks bo ten co mam obecnie bardzo jest zużyty ale zastanawiam czy tez z fiata 126p czy bedzie pasowa ????????
Jestem po prostu załamany ale moze w poniedziałem uda mi sie zdobyc tulejki....
Co do bendiksa prosze was o pomoc jesli ktos cos wiem z trzego pauje????
  
 
Trzeci i ostatni raz... napisz producenta i oznaczenie tego rozrusznika człowieku. I nie kombinuj - jak będziesz miał problem z dostaniem normalnych tulejek czy bendiksa to Ci każdy po numerze moge załatwić w sklepie we Wrocku, tylko PO NUMERZE, kapewu?
  
 
Niezły zawodnik Misiek, przy DOHC pracowało wiele typów rozruszników od co najmniej 3 producentów.
  
 
noo wielkie dzienki za wszelkie informacje....
ale jezeli przekrecam kluczykiem i bendiks sie niechce na kole zamachowym zakreci < zazebi sie ale zaraz sie odzebia i sie sam silnik sie kreci>, tu stawiam na automat ale czy mam racje to zobacze jak dzis wmontuje rozrusznik do auta i przetestuje .......


Mam jeszcze kilka pytan co do silnik i podzespołow z fiata argenty:
-jak długosc powinien miec bagnet oleju??
-do jakiego silnika stosowana to przełozenie 12/41 w moście ??
  
 
Argenty były w wielu wersjach silnikowych, więc były różne bagnety.
Przełożenie 3.41 szło w wersjach z automatem, o ile się nie mylę.
  
 
Wielkie dzienki za info..

co do rozrusznika to chodzi ale chyba wieniec na kole zamachowym jest wyrzniety, dlatego niekreci odrazu jak nalezy......

jakos bede musiał se poradzic...
  
 
To jest prawie niemożliwe. Spróbuj sprawdzić jakoś bendiks pod obciązeniem, a jak nie to po prsotu odżałuj te 50 złotych i kup nowy, bo najpewniej ten ma walnięte sprzęgło.
  
 
Jak bede miał czas to troche kwieniec na kole zamachowym tzn zeby podpiuje aby były ostrzejsze i zobaczymy czy cos pomoze jesli nie to pewnie ty bedzie miał racje..

Koledzy jak mozecie to pomozcie w kwestiij regulacji ssanie w gazniku weber 34adf 250,tzn jak powinien byc wyregulowany bimetal bo teraz jak wogle nacisne na gaz to sie takze otwiera klapka ssanie. chyba powinno byc cały czas zamknieta do płoki sie niezagrzeje do 60 stoponij i wtedy sie powinna otwierac powoli????


Ja juz sam niewiem czy dobrze robie z tym moim silnikiem tzn reguluje i naprawiam????????????
  
 
Dzis sprawdzaiłem wieniec i niejest taki zły..

"bo najpewniej ten ma walnięte sprzęgło."

co do sprzegła to niewiem ale mam pewno niepewność jak sprawdzałem bendiks to taka sprezyna, co sie tam znajduje powinna byc twarda i nieuginac sie , a umnie jest miekka jak gabka < czy to tak powinno byc czy inaczej bo niewiem>..

Zaden bendiks niepasuje samochodu to niemam zadnego zamiennika, to jesli bedzie to wada sprezyny to bede musiał zamawiac bendiksa....

  
 
Drodzy koledzy jesli ktos mam do sprzedania rozrusznik lub ma nowy lub uzywany bendiks do silnika 2.0dohc, to prosze pisac. Bo ten co mam to od nowa mi sie pier""" lii,ma dosłownie go dosc wyjmowac i montowac.

Jesli ktos wie z jakiego fiata pasuje bendiks to prosze pisac , bo bardzo potrzebuje pomocy.
  
 
Koledzy kto sie zna z tym gosciem na allegro ,bo chciałbym kupic od niego bendiks nowy :http://moto.allegro.pl/item477812647_fiat_132_125p.html

jesli ktos mam do niego jakis numer kontaktowy to prosze pisac....
  
 
Czy mozliwe jest to ze wieniec zebaty srtaci zeby tzn wyrwie lu wytra sie na maksa ????????

Juz nie wiem jak diagnose wstawiac moim rozruszniku.
  
 
Drodzy koledzy czy bedzie pasował bendiks z fiata regaty do silnika 2.0dohc fiata argenta????????
  
 
A czy to rozrusznik boscha czy magneti mareli??
  
 
rozrusznik jest magneti mareli .
bardzo mi zalezy go zrobic aby mogł bez problemu jechac w gory i zeby chodził bez zadnych niespodzianek......