Wersje Lady Samary

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak je rozpoznac? Czy sa jakies roznice w wyposazeniu? Na razie wiem, ze finska wersja miala wycieraczki na reflektorach oraz te przekazniki od swiatelek pod deska. A taka np. belgijska? Sa jeszcze inne wersje?
Dodam, ze sprawa dosc pilna, bo o 13:30 jade ogladac jedna samarytanke i miloby bylo wiedziec wczesniej
pzdr.
B.

--
Bartek 'BeBe' Bednarski
bebe77 (malpka) gazeta (kropek) pl
 
 
Witam -
Fińskie wersje to nie tylko to oczym piszesz. Jesłi trafisz np. na samrę Baltic GL. To jest to auto zdecydowanie równiące sięrównież wyglądem zewnętrznym i wewnętrznym.
Belgijskie wersje nie różnią się właściwe niczym (zewnętrznie), ale możesz teżtrafić na "wypasioną " wersję o nazwie carlotta, która miłą fabrycznie zajłądane ospoilerowanie ORICIARI, sportową kierownicę, aluminiowe felgi, szyberdach i inną atrapę z czterema reflektorami.
Zobacz na naszą stronę do działu modele , albo na www.lada-samara.de lub www.lada-welt.de i kliknij na prospekten tam znajdziesz niezłe prospekty tych modeli.
  
 
W mojej jak wół na tabliczce znamionowej pisze: "coś tam coś tam Belgium".
pozdr
  
 
Chodzi mi o roznice eksportowe jednego typu samary. Cytuje za bylym posiadaczem samary:
Cytat:
Kupuj tylko wersje zachodnie, bo wersje na rynek RWPG to loteria (albo rosyjska ruletka jak kto woli).


Tak wiec o co tu dokladniej chodzi?
pzdr.
B.
 
 
Wycieraczki reflektorów były chyba nie tylko w belgijskich bo w zwykłych też chyba (ale nie jestem pewny) były. No np. ja na liście klubowiczów węgierskiego klubu łady (Lada Barati Kor) natknełem się na gościa co miał Samarę 21099 też z wycieraczkami reflektorów przednich. .
Aha, a co do działu modele o którym wspomniał Paweł, to lepiej jeszcze tam nie wchodź bo jeszcze nie gotowe. Obiecuję, że to będzie skończone łada (celowo przez "ł" ) moment. Bo w tej chwili obrazki już się wczytują, także jeżeli chcecie to sobie wejdźcie. Tylko, że problem jest taki, że wczytywanie jest bardzo długotrwałe. I teraz zrobię po prostu tak, że obrazki będą jako tło. I w tym momencie już wczytywanie będzie błyskawiczne. Tak więc jeszcze pracuję nad tym, żeby obrazki zrobić jako tło, ale to nie powinno zająć za dużo czasu i niedługo swoje skończę. Pzdr.


[ wiadomość edytowana przez: mily_byd dnia 2003-08-05 12:47:56 ]
  
 
Szanowny B., proponuje poszukać w poprzednich wątkach, było coś takiego jak: "fińska wersja" czy jakoś tak.
pozdr
  
 
Cytat:
No np. ja na liście klubowiczów węgierskiego klubu łady (Lada Barati Kor) natknełem się na gościa co miał Samarę 21099 też z wycieraczkami reflektorów przednich.


w Polsce praktykowano zdejmowanie wycieraczek z lamp, bo były na gwarancji, a psuły się często... potem jak ktoś chciał to mu te same montowano, ale już bez gwarancji...
moja miała kompletną instalacje do obsługi wycieraczek i pompki... więc dołożyłem je. Z tego co wiem, to nie jest wersja fińska.

  
 
Cytat:
2003-08-05 16:56:33, Góral pisze:
Z tego co wiem, to nie jest wersja fińska.


No Twoja to na pewno nie może być fińska, bo taka wersja obowiązywała tylko w modelach 2109. Inne modele Samary nie miałytego wyposażenia.
  
 
Co do stronki to wszystko udało mi się wszystko dopasować teraz tylko odpowiednio wgrać i gdzieś pojutrze swoje zrobię, później już tylko tłumaczenia i koniec.
  
 
1. co to znaczy, że nie miały tego wyposażenia... tzn. jakiego?
2. moja łada, to jest 2109...9
3. newsy o twojej stronie zamieszczaj w temacie, który w tym celu jakiś czas temu otworzyłeś, a nie w każdym wątku...
  
 
Ad pkt. 1 - po prostu chodziło mi o to, że wersja fińska (baltic) jest modyfikacją tylko 2109, w związku z tym wyposażenie, które miały baltiki nie występowały w żadnych innych modelach niż 2109 baltic, stąd też Twoja nie może być fińską. Wiem, że jeszcze dosyć trudno to wytłumaczyłem, ale prościej już nie umię wytłumaczyć.
Ad pkt. 2 - chociaż nie kliknełeś żadnych buziek, które miałyby świadczyć o tym, to domyślam się że mówisz z przymróżeniem oka? Bo akurat w tej kwestii nie można mówić o 21099 jako modyfikacji 2109. Z resztą jak mam w tekście opisującym Samarę sedan:
Cytat:
"Jest to pierwszy model VAZ,w ktorym symbol(nie mylic z modyfikacjami i wariantami pojemnosciowymi silnika) sklada sie z 5 cyfr.Wynika to z tego,ze podczas konstruowania,model ten byl nazywany 2110.Potem jednak 2110 nazwano calkiem nowy model,a dla sedana stworzono oznaczenie 21099."


Tak więc sedan Samary to wyjątek od reguły i nie jest to modyfikacja.
Ad pkt. 3 - zrozumiałem, będę starał się trzymać tej zasady. Chociaż w tym poście znowu ją złamałem cytując fragment tekstu z mojej stronki . No ale tak poważnie to postaram się nie robić bałaganu na forum
  
 
1. no tak, ale przecież baltic to nie jedyna wersja fińska, bo przecież nie chodziło w tym o wyposażenie, a o jakość i miejsce wykonania autka.
2. jasne że z
3. dziękuję...
  
 
Cytat:
2003-08-06 16:08:42, Góral pisze:
1. no tak, ale przecież baltic to nie jedyna wersja fińska, bo przecież nie chodziło w tym o wyposażenie, a o jakość i miejsce wykonania autka.


To oprócz Baltica jakieś inne wersje też były fińskimi? Pierwsze słyszę. Mi się wydawało, że po prostu fińska to Baltic i koniec.