Pęknięty kolektor wydechowy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A wiec jak w temacie mam problem z peknietym kolektorem wydechowym... szukalem na szrotach ale nigdnie nie moge dostac takiego kolektora wydechowego... autko w ktorym sie to stalo to Renault Laguna wydanie 1 wersja 2 po liftingu rok 99 silnik to 1.6 16V 110 KM kolektor jest razem w katalizatorem i do tego sonda lambda wkerana jest w owy kolektor... a koszt nowego jest w granicach 1500 zl... pytanie brzmi czy nie wiecie gdzie w okolicy byla by mozliwosc pospawania go i w jakiej cenie dodam ze kolektor jest zeliwny... slyszalem ze dobrze mozna to zrobic elektrodami do nierdzewki ale jesli by sie oplacalo i koszt nie byl by zbyt duzy to wole pospawac u kogos kto sie tym zajmuje jak bawic sie sam...


link do zdjecia: http://img224.imageshack.us/my.php?image=kolektoret4.jpg
  
 
jak juz to elektrodą do żeliwa.
poszukaj na pf.pl firm spawających żeliwo.
A teraz zła wiadomosc raz pospawane znowu peknie obok.
A katalizator to zło
  
 
Czuczu rozmawialem ze spawaczami z Elekrtrowni i oni mi tak powiedzieli (oni zalatwiali mi elektrody) ale i nie tylko od nich tak slyszalem... na forum Renault Laguna czytalem ze zakladaja kolektory od 1.6 z laguny 2... a co do pekania to kto wie... mowia zeby nawiercic otwoty na poczatku i koncu pekniecia ze powinno zapobiec dalszemu pekaniu... ale nie wiem jak sie to sprawdzi... najpierw sprobuje tak pozniej bede muyslam o ewentualnej wymianie...