Uszkodzona wiązka kabli

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
od stacyjki do przekaźnika sterującego prądem cewek zapłonowych.

czy ktoś słyszał aby było to popularne uszkodzenie w toyotach ? czy takie rzeczy się zdarzają ?

tak twierdzi gaziarz, który montował mi instalację. po montażu auto regularnie gasło po rozgrzaniu i nie dawało się uruchomić dopóki nie ostygło. gaziarz pojechał do znajomka z aso toyoty i zrobili obejście tytułowej wiązki ponieważ "jest to popularne uszkodzenie w toyotach". jestem z natury podejrzliwy i jakoś w to nie wierzę. raczej skłonny jestem dać wiarę temu, że gaziarz montując kontrolkę gazu uszkodził tę wiązkę, a teraz głupio się tłumaczy bo boi się przyznać do błędu.

jak myślicie ?
  
 
To raczej nie jest popularna usterka ,chyba ze popularna po dzwonie .
Napisz raczej co ci nie dziala po tym montazu
Wazne ze jak zepsuli to chociaz wiedza co.No i naprawili
Popularna usterka natomiast jest wpierniczenie wkreta na przestrzal w wiazke
Juz nieraz slyszalem tlumaczenie typu ...np po montazu gazu przestala chodzic dmuchawa ...Tlumaczenie gaziarzy a co ma wspolnego gaz z dmuchawa
No tylko tyle ze wieszak z rurami gazowymi zostal przykrecony bezstresowo do sciany grodziowej a pod nia przechodzila wiazka.

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2008-10-09 23:03:55 ]
  
 
hej, dzięki za odpowiedź. teraz to już działa wszystko. ale przed naprawą było tak, że auto po nagrzaniu (w mieście po przejechaniu ok. 35km) wyłączało się - gasła kontrolka gazowa w kabinie, za to zapalał się check engine i auta nie dało się uruchomić dopóki nie ostygło. czyli po kilkudziesięciu minutach. 2 razy zdarzyło mi się w czasie jazdy. było to niezależne od tego czy jechałem na gazie czy na benzynie. jak auto postało przez noc to i kontrolka check engine sama gasła. komputer zgłaszał błąd z cewką.

dodam, że auto jest nowe. no prawie, ma 17tys. przebiegu. 2006 rok. bezwypadkowe.