Gaśnie przy zmianie biegów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.mam problem z silniczkiem gdy odpalam na bezynie nie gaśnie mi ale jak na gazie to juz tak lecz nie zawsze.gdy wciskam sprzegło gasnie puszczam na nowo się odpala.jak dlugo przytrzymam sprzegło odrazu zgaśnie.(filter gazu oczyśnilem wymienilem)czy to wina instalacji?
  
 
Miałem podobny objaw, u mnie gasł w momencie hamowania.
Diagnoza:
Uboga mieszanka LPG
Instalacja do regulacji lub w skrajnym przypadku do wymiany parownik.
  
 
rozkreciłem zobaczyłem i się wystraszyłem hehe oczywiście zrobiłem remat parownika i wszystko juz oki teraz tylko spalanie.jak rególowac by spalanie bylo najnisze?mam parownik lovato,lovtec.Jest tak taki gruby korek do rególacji i taki cienki miedziany .Który musze dokrecać ?

[ wiadomość edytowana przez: Mieszczan dnia 2009-02-01 17:21:13 ]
  
 
Pojedź do gaziaży. Wezmą Samochód na djagnostykę. Włożą czujnik do odbytu zaczy do rury wydechowej i na komputerku pojawią się cyferki informujące o jakości mieszanki. Sam nic nie zrobisz dobrego. Ja mam też parownik do wymiany. Regulacja u mnie nie działa wogóle. Jadę to jedzie jak wezmę na luz to obroty spadają.
  
 
wiesz sam dokreciłem te rególatory i pali 11 l.Wiec teraz znów dokrecilem obroty ok ale mniejsza moc za 30km powiem wam ile pali mysle ze w 9 w miescie sie zmieszcze w trasie mysle 6,7 ;ub 7 (silnik 1,5) -----> A WAM ILE PALI GAZU ?<-------

[ wiadomość edytowana przez: Mieszczan dnia 2009-02-02 14:51:25 ]

[ wiadomość edytowana przez: Mieszczan dnia 2009-02-02 14:51:44 ]
  
 
Cytat:
2009-02-02 14:47:02, Mieszczan pisze:
wiesz sam dokreciłem te rególatory i pali 11 l.Wiec teraz znów dokrecilem obroty ok ale mniejsza moc za 30km powiem wam ile pali mysle ze w 9 w miescie sie zmieszcze w trasie mysle 6,7 ;ub 7 (silnik 1,5) -----> A WAM ILE PALI GAZU ?<------- [ wiadomość edytowana przez: Mieszczan dnia 2009-02-02 14:51:25 ] [ wiadomość edytowana przez: Mieszczan dnia 2009-02-02 14:51:44 ]

(odpalam i startuje na gazie )
12 miasto dynamiczna jazda na traise 7-8 nie przekraczając 100km/h (oprócz wyprzedzania) pamiętaj, że zbyt uboga mieszanka wypala gniazda zaworów i może prowadzić do strzałów w filtr gazu, czasami nie opłaca się taka oszczędność. A ty ile przejeżdźasz na benzynie zanim przełączysz na gaz

[ wiadomość edytowana przez: syndoktora dnia 2009-02-02 15:24:58 ]
  
 
mam automacztczny przełaczik firmy ag.gdy silnik dostaje temp to się przełacza jak przygazuje.ALe kolego podkreciłem tak ze silnik pracuje ładnie tzn 9000obrotów.jak podkrece to zaczyna sie dusić wiec mysle ze tyle mu daje ile potrzebuje.
z tego co czytałem to wyniki najlepsze sa 8l/9l miasto ....7/8trasa wiec chyba dam rade zblizyć się to tych osiagnieć a nawet jak cos sie popsuje w filtrze to sie wymieni to mały koszt .gozej z silnikiem bo czytałem ze uszczelki mogą się popsuć i dopiero jest problem co o tym myslicie?
A OTO BADANIA KTÓRE WYKAZUJĄ ZE W DOBRYM KIERUNKU IDE
http://www.autocentrum.pl/?FF=307&makeid=5&modelid=154&bid=1167&filtr=1&engineid=6492&yearfrom=1990&yearto=2000&trybopinii=1

[ wiadomość edytowana przez: Mieszczan dnia 2009-02-02 15:53:30 ]
  
 
Ja mam podobny problem, przy hamowaniu gaśnie albo obroty spadają (tylko na gazie) tyle że po tym jak się silnik lepiej dogrzeje zachowuje się silnik normalnie? Parownik czy coś innego?
  
 
Cytat:
2009-03-21 21:58:20, Msxcom pisze:
Ja mam podobny problem, przy hamowaniu gaśnie albo obroty spadają (tylko na gazie) tyle że po tym jak się silnik lepiej dogrzeje zachowuje się silnik normalnie? Parownik czy coś innego?


a kiedy ostatnio te membrany były wymieniane bo jak nie wiesz to zmień - to dużo nie kosztuje a napewno się poprawi albo przynajmniej wyeliminujesz słaby punkt
  
 
50zł dokładnie
  
 
ja mam ten samochód od roku i nie wymieniałem membrany. W takim razie trzeba się przejechać do speca
  
 
Cytat:
2009-03-21 21:58:20, Msxcom pisze:
Ja mam podobny problem, przy hamowaniu gaśnie albo obroty spadają (tylko na gazie) tyle że po tym jak się silnik lepiej dogrzeje zachowuje się silnik normalnie? Parownik czy coś innego?



Sprawdź parownik, szczelność układu dolotowego, a po tym wszystkim dobrze wyreguluj instalację gazową. Powinno zadziałać.