Selektor oktanowy - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
nic o ile obroty przekraczaja ok 2000-zreszta dosc łatwo wyczujesz chwile właczenia wtrysku


A ja słyszałem ,że prawie nic o ile obroty nie przekraczają 1800 i to podczas wytracania prędkości z załączonym biegiem np-5-tką


[ wiadomość edytowana przez: gafcio dnia 2008-10-14 20:30:57 ]
  
 
W złomgunie jeśli obroty NIE spadną poniżej ok.1700 to kompótr liczący spalanie pokazuje 0.0. I tak to działa, a nie odwrotnie.
  
 
Cytat:
2008-10-16 09:05:43, piotr_ek pisze:
W złomgunie jeśli obroty NIE spadną poniżej ok.1700 to kompótr liczący spalanie pokazuje 0.0. I tak to działa, a nie odwrotnie.



W Zaporożcu tak samo
  
 
Cytat:
2008-10-16 09:14:15, DeeJay pisze:
W Zaporożcu tak samo



Ale tylko pod warunkiem posiadania przez w/w:
- systemu wtryskowego
- kompótra do liczenia spalania
  
 
piotr'ek - nie zatrybiłeś
  
 
Cytat:
2008-10-16 10:15:31, DeeJay pisze:
piotr'ek - nie zatrybiłeś



Spoko... zatrybiłem, ale jak ynteligentnie odpisałem

PS. Właśnie po raz n-ty wyleciałem z forum renolaguna.pl za to, że uparcie nie chciałem podać typu wyposażenia złomguny.

[ wiadomość edytowana przez: piotr_ek dnia 2008-10-16 12:27:26 ]
  
 
Cytat:
2008-10-14 16:36:31, pawlopwl pisze:
jak widze taka pusta droge z górki a wiem że na końcu trzeba bedzie hamowac to sobie wrzucam na luz no zdarza mu się zgasnąć od podmuchu powietrza ale przecierz hamulca mu nie braknie, na dwa, moze trzy nacisnięcia ale równie dobrze dojeżałem do skrzyrzowania 30 na godzine na luzie, z naprzeciwka przejechał dość szybko tir aż autem ruszyło, i tez zgasł


dostaje lewe powietrze albo masz peknieta obudowe od filtra powietrza.. poszukaj sobie jak ci gasnie od wiatru w ktorym miejscu masz nieszczelnosc albo na gazie dmuchnij do obudowy filtra jestem pewny ze ci zgasnie. pozdrawiam
 
 
Cytat:
2008-10-16 13:47:43, grzeskoespero97 pisze:
dostaje lewe powietrze albo masz peknieta obudowe od filtra powietrza.. poszukaj sobie jak ci gasnie od wiatru w ktorym miejscu masz nieszczelnosc albo na gazie dmuchnij do obudowy filtra jestem pewny ze ci zgasnie. pozdrawiam


Po co dmuchać ...jeszcze mu "grdyk" pęknie
niech weźmie stary odkurzacz, podłączy rurę do wylotu i wtedy niech sobie wieje
  
 
II generacja gazu może zgasnąć, gdy ciśnienie w rurach przed filtrem jest większe niż w rurze doprowadzającej gaz do miksera.

Co do oszczędzania przy dojeżdżaniu na biegu - to prawda, powyżej około 1800-2000 obrotów (espero) wtryskiwacze się nie otwierają. W innych autach nawet 1500 obrotów.
Aby ten system działał wcale niekonieczne są wtryski i komputer - łada 1300 którą kiedyś ujeżdżałem miała oszczędzacz paliwa działający podobnie, oparty o system jakichś wężyków podciśnienia podłączonych do gaźnika i prosty układ elektroniczny. Ile paliła - nie wiem, ale to były czasy, gdy litr benzyny kosztował 10 000 zł... więc nie dało się liczyć, bo zer w kalkulatorze brakło.
  
 
po kilku dniowej ekspolatacji samochodu systemem oszczędzania poprzez nie wrzucania luzu tlyko dojkeżdżania do skrzyzowań, zjeżdżanie z górki na biegu, tak żeby obroty były na minimum 2000, stwierdziłem że srednie spalanie wzrosło o ok. 0,5 litra
  
 
Cytat:
2008-10-27 23:51:35, pawlopwl pisze:
stwierdziłem że srednie spalanie wzrosło o ok. 0,5 litra



Wyczyść i wyreguluj gaźnik

Jeżdżąc przez miesiąc z walniętym 5-tym biegiem (wyskakiwał jak puściłem gaz) stwierdzam, że średnie spalanie wzrosło w moim wypadku o 0,8l.

[ wiadomość edytowana przez: piotr_ek dnia 2008-10-28 07:41:00 ]
  
 
Cytat:
2008-10-27 23:51:35, pawlopwl pisze:
po kilku dniowej ekspolatacji samochodu systemem oszczędzania poprzez nie wrzucania luzu tlyko dojkeżdżania do skrzyzowań, zjeżdżanie z górki na biegu, tak żeby obroty były na minimum 2000, stwierdziłem że srednie spalanie wzrosło o ok. 0,5 litra



ale jak masz lpg II generacji to oszczędzanie nie działa...
  
 
Cytat:
2008-10-28 18:41:35, Robert_S pisze:
ale jak masz lpg II generacji to oszczędzanie nie działa...



acha, wczas się dowiedziałem
  
 
Cytat:
2008-10-28 18:41:35, Robert_S pisze:
ale jak masz lpg II generacji to oszczędzanie nie działa...


OK.
To czy ktoś wyjaśni mi dogłębnie dlaczego w II generacji to nie działa?

Przecież impuls dop sterownika LPG idzie od wtryskiwaczy, to skoro nie ma napięcia na wtryskach nie powinno być impulsu w sterowniku, a więc i gaz nie powinien być podawany (przymyka się krokowiec od LPG)
  
 
Nie każdy komp ma tą opcję
  
 
Tzw cut-off w II generacji w 99% przypadków powoduje szarpanie przy jeździe z prędkością na w mairę niskich obrotach z delikatnie wciśniętym pedałem gazu ( ecodriving )
W Leganzie włączyłem to tylko na chwilę...
  
 
Cytat:
2008-10-29 08:10:44, kisztan pisze:
OK. To czy ktoś wyjaśni mi dogłębnie dlaczego w II generacji to nie działa? Przecież impuls dop sterownika LPG idzie od wtryskiwaczy, to skoro nie ma napięcia na wtryskach nie powinno być impulsu w sterowniku, a więc i gaz nie powinien być podawany (przymyka się krokowiec od LPG)



proste - komp II generacji w żaden sposób nie 'czyta' wtryskiwaczy. bazuje na kilku czujnikach - lambda, tps, temp. reduktora, czujnik obrotów silnika, ale nie na wtryskach.
Jak napisano, niektóre sterowniki II gen. mają opcję cut-off, ale jej uruchomienie opwoduje, że kolektor opróżnia się z gazu; przy próbie przyspieszenia najpierw będzie w najlepszym razie szarpnięcie i niestabilna praca silnika
  
 
Selektorki po ok.4 zlote sztuka zostały zamowione przeze mnie i za okolo 2 tygodnie powinienem je odebrac. Zamowilem 10 sztuk na poczatek. Gdy stane sie ich posiadaczem dam znac w tym temacie, to jakby ktos chcial to dostanie
  
 
Cytat:
2008-11-27 08:33:30, Markus_SK pisze:
Selektorki po ok.4 zlote sztuka



Ja pierdzielę... wiaderko zwykłych konektorów z motosklepu idzie za te pieniądze kupić i to takich, które idealnie pasują na pin-y w kompie.
  
 
Cytat:
2008-11-27 09:11:39, piotr_ek pisze:
Ja pierdzielę... wiaderko zwykłych konektorów z motosklepu idzie za te pieniądze kupić i to takich, które idealnie pasują na pin-y w kompie.



Taaaaaak !!!!!!

to kup mi 3 wiaderka (10 litrowe oczywiście) za 12 zł

I bardzo dobrze że zamówił !!! ...przynajmniej wypleni druciarstwo wśród forumowiczów

A jakby policzyć czas (np. mój) potrzebny na zrobienie takiej zworki ...to te 4 zł jest jak za darmo

i przynajmniej oryginalnie