Selektor oktanowy - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2008-11-27 09:51:53, nawigator5 pisze:
Taaaaaak !!!!!! to kup mi 3 wiaderka (10 litrowe oczywiście) za 12 zł I bardzo dobrze że zamówił !!! ...przynajmniej wypleni druciarstwo wśród forumowiczów A jakby policzyć czas (np. mój) potrzebny na zrobienie takiej zworki ...to te 4 zł jest jak za darmo i przynajmniej oryginalnie



to ja nie zarabiam 4złx60minut=240zł na godzinę bo około minuty mi zajęło delikatne rozgiecie zworki a drugie tyle montaż
  
 
Cytat:
2008-11-27 09:11:39, piotr_ek pisze:
Ja pierdzielę... wiaderko zwykłych konektorów z motosklepu idzie za te pieniądze kupić i to takich, które idealnie pasują na pin-y w kompie.


ale nie ma jak oryginał... o to chyba chodziło Makrusowi
  
 
Cytat:
2008-11-27 09:51:53, nawigator5 pisze:
A jakby policzyć czas (np. mój) potrzebny na zrobienie takiej zworki ...to



lepiej poczekać na dostawę 2 tygodnie oczywiście!
  
 
Nie lubia ersatz-ów, jak coś je w oryginale, to niech takie będzie. Jasne, ze samemu też to idzie zrobic, ale po co?? A poza tym ta satysfakcja z tego, ze...nigdzie nie idzie tego kupic, a mnie się udało.
Pytanie tylko, czy moj komp posiada odpowiednią wtyczkę pod te cudo
  
 
Cytat:
2008-11-27 20:57:52, Markus_SK pisze:
Pytanie tylko, czy moj komp posiada odpowiednią wtyczkę pod te cudo



Spoko... kupiłeś zbędne zworki to dokup kompa do złomero
A żeby nie było, to w porównaniu z resztą druciarstwa jaka jest w oryginale w złomero (vide podłączenie tylnych żarówek) czy też dokładana przez użytkowników (vide alarmy wszelkiego rodzaju) założenie konektorka na 2 piny to jest prawie szczyt profesjonalizmu wykonania w tym aucie.
  
 
Cytat:
2008-11-27 09:54:50, pawlopwl pisze:
to ja nie zarabiam 4złx60minut=240zł na godzinę bo około minuty mi zajęło delikatne rozgiecie zworki a drugie tyle montaż


....a mi chodziło o to, żeby przylutować do drucika odpowiednie konektorki - po które to trzeba jechać w odpowiednie miejsce "do miasta" ...wszystko kosztuje łącznie z dojazdem ...trzeba dać se czas, bawić się w lutowanie …i wysłuchiwać starej jak to tracisz czas na jakieś gówna

Cytat:
2008-11-27 21:38:44, piotr_ek pisze:
Spoko... kupiłeś zbędne zworki to dokup kompa do złomero A żeby nie było, to w porównaniu z resztą druciarstwa jaka jest w oryginale w złomero (vide podłączenie tylnych żarówek) czy też dokładana przez użytkowników (vide alarmy wszelkiego rodzaju) założenie konektorka na 2 piny to jest prawie szczyt profesjonalizmu wykonania w tym aucie.



W espero nie jest źle !!!
Kozacy na forum syreny (...) wyposażają swoje samochody w …moduły elektronicznego zapłonu od poloneza ….Ale to wygląda !!!! 3 moduły zapłonowe jeden nad drugim, jeden obok drugiego wszystkie możliwe rozwiązania …kabli jak w amerykańskim wahadłowcu …i to się nazywa druciarstwo dla idei …
A wy żartujecie ze zworki w espero
  
 
Cytat:
2008-11-27 22:21:23, nawigator5 pisze:
po które to trzeba jechać w odpowiednie miejsce "do miasta"



Fakt... tego pod uwagę nie wziąłem, że w dużych miastach jest wszędzie daleko i najczęściej trzeba po to jechać bo piesza wycieczka zajęła by ze 2 dni.
  
 
W każdym razie jak tylko odbiore te zamowione 10 sztuk, każdemu chętnemu sprezentuje jeden. Nawet temu co uważa, ze niepotrzenie to kupiłem.
  
 
Cytat:
2008-11-29 15:16:59, Markus_SK pisze:
każdemu chętnemu sprezentuje jeden. Nawet temu co uważa, ze niepotrzenie to kupiłem.


... i
Piotr_ek zapoda do swojej złomogumy
  
 
Cytat:
2008-11-29 19:37:38, franko25 pisze:
... i Piotr_ek zapoda do swojej złomogumy



I będę miał zamiast 139 KM, aż 145 KM (katalogowo)
  
 
Jeśli ktoś chce nowy, oryginalny i darmowy selektor proszę o info. Posiadam 10 sztuk, więc tylko 9 mogę rozdac.
  
 
Cytat:
2008-11-30 09:18:12, piotr_ek pisze:
I będę miał zamiast 139 KM, aż 145 KM (katalogowo)


145 KM + 1 ( w siedzeniu kierowcy)
  
 
145 pewno już mam, bo tydzień temu katalizator złomguna wypierdziała.
  
 
przeczytalem caly watek ale dalej nie wiem: Co to jest selektro oktanowy ? co to jest ta zworka ? Majac lpg wzasadzie na pb nie jezdze ale co daje/odejmuje mi ten selektro/zworka ? jest to temat wymienny ? jakie sa ceny takich selektorow?
  
 
Nie wiem jak działa na LPG, ale jej zadanie polega na przełączeniu z PB91 na PB95. Koszt - kilkanaście zł - oryginalna, albo kilkanaście groszy - dwie wtyczki+3 cm kabla.
  
 
selektor ma wpływ na zapłon napewno
przy wtrysku pewnie tez na sterowanie wtryskami...
selektory były np w kanciaku jako pokretło przy aparacie zapłonowym
  
 
Selektor oktanowy wpływa na ustawienie kąta wyprzedzenia zapłonu. Chodzi o to , że gdy przy poprawnie wyregulowanym zapłonie jesteś np. zmuszony użyć benzyny o niższej liczbie oktanowej to wtedy aby uniknąć spalania stukowego zmieniasz ustawienie zapłonu właśnie selektorem oktanowym.