Nissan Murano 3,5 V6 montaż LPG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć
Mój ojciec zaczyna się zastanawiać nad montażem LPG w tym aucie. Byłby to VSI Prins z którym ja mam bardzo dobre dwuletnie doświadczenia. Pytanie jest następujące:
- czy w tym silniku nie ma wynalazków niesprzyjających LPG jak np ceramika w Focusach, albo jakieś inne przeszkody ?
Silnik ma bodajże francuskie korzenie, jest stosowany także w Nissanie 350Z, w Murano ma 235 KM i jest połączony z bezstopniową skrzynię CVT.
Pozdrowienia !


[ wiadomość edytowana przez: walczy dnia 2008-10-30 19:59:27 ]
  
 
witam.
nie ma w nich żadnych wynalazkow ale lubryfikacje warto zasosować.
a co do fordów z silnikami mazdy to mam takiego C-MAxa 1q,8 ltr. i wystarczy zrobic regulacje zaworów po 10 tyś. km a poxniej co 50 tys km.
radze tez to zrobić tak dla pewnosci.
  
 
No i Murano zagazowane.
Poszło bezproblemowo, check się nie świeci, silnik zachowuje się identycznie jak na benzynie, ojciec zadowolony , jednym słowem żadnych niepokojących objawów.
Przy przeglądzie po 1500 km zostanie założony zbiorniczek z płynem do lubryfikacji. Sam gazownik uważa to za niepotrzebny bajer, ale ojciec chce mieć na zasadzie "nie zaszkodzi, a może pomóc".


[ wiadomość edytowana przez: walczy dnia 2008-11-21 20:49:25 ]
  
 
Gratuluje
Rozumie ze VSI PRINS albo coś innego
  
 
oczywiście w Murano został zainstalowany Prins
od 2 lat mam Prinsa w Cytrynie C5 i z perspektywy czasu uważam, żę warto było dać 2x tyle co za najtańszą sekwencję