21072 88" 2107-PROJECT - Strona 7

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
sie pochwalil :/ i zepsuł sprzęglo które nie bylo rewelacyjne bo juz rzegotało ale zawias tyl jest calkowicie nowy amorki bilsteina o wiele wiele lepiej trzyma drogi
  
 
panowie znajomy rozbil swojego fiata bravo zastanawiam sie nad swapem silnika z bravo. co wy o tym myslicie??
  
 
podejrzewam ze się zmieści, ale roboty i problemów cała masa... pewnie jest poprzeczny, pewnie nie pasuje do skrzyni i mocowań... co kto lubi i jakie ma warunki
  
 
i tu jest motyw ze pasuje do skrzynii bede jutro go chcial skrecic na kosz ladowski mocowania to juz nie bedzie ogromny problem





tu jest zdjęcie poglądowe silnika. mam wrazenie ze włonca zrezygnowali z projektu silnika z mirafioribo te silniki maja wiele wspolnego

[ wiadomość edytowana przez: 2107-PROJECT dnia 2010-11-10 10:02:57 ]
  
 
Co to jest za silnik dokładnie, z jakiego bravo ?
I pasuje do skrzyni ładowskiej z dzwonem ładowskim ? Czy np do takiej z fiata 132 ?
Kadłub tego silnika jest żeliwny czy aluminiowy ?
Wkładaj czem prędzej, czekam na efekty i życzę powodzenia
  
 
noi dzis zabrałem kosz sprzęgłowy, rozrusznik. i sie zawiodlem dosłownie nie chodzi o wiele ole mi nie spasowal :/ pomiary na sucho nie pozwolily wiele wywnioskowac a szkoda, bo to akurat byl silnik 1.6 16V z 2000rokuskrzynia ladowska i fiata 132 ma to samo rozłozenie srub mocujacych silnik i skrzynie, kadlub jest oczywiscie zeliwny. mialem okazje sprawdzic wszystko dokladie bo znajomy rozbil takie bravo wlasnie z tym silnikiem hm. szkoda ale bede dalej czegos sensownego szukal czegos do czego czesci nie brak a ciagle mi sie marzy wielopunkt pod maska i w miare nowoczesna jednostka zobaczymy. bo gdyby ten silnik pasowal bylaby jeszcze jedna mozliwosc. a mianowicie hgt 2.0 a kto wie moze 2.0 turbo od fiata coupe ale niestety 2 milimetry tu 5 milimetrow tam i jest lipa
  
 
Cytat:
2010-11-11 01:05:24, 2107-PROJECT pisze:
moze 2.0 turbo od fiata coupe ale niestety 2 milimetry tu 5 milimetrow tam i jest lipa


No do 2.0 coupe pasuje skrzynia 132.
A jak 2 mm tu, 5 tam to nie da sie rozwiercić otworów w skrzyni ?
  
 
Aha, zarombisty poprostu swap był do sprzedania na streetracing.pl. Sam bym wsadził do łady chętnie. SR20DE jdm rwd z S15 który pasuje do skrzyni RWD (bo silniki SR20DE z fwd, czyli wszystkie w europie mają inny kadłub i już nie pasują, i inną głowicę z aparatem z tyłu).
A jest to silnik iście zacny .
Poza tym widziałem już ładę z tym silnikiem, i ładnie się mieści w komorze (w przeciwieństwie np do C20XE).

[ wiadomość edytowana przez: Andrew01 dnia 2010-11-11 12:08:16 ]
  
 
i ile kosztuje?? zapewne sporo. Wszystko co ma w opisie jdm jest 2 razy droższe bo jest z Japonii i w europie to rarytas. A nie prościej wziąć sr20deT, które na pewno w Polsce kupisz . I do tego jest to z samochodu rwd. No chyba że turbo jest tu przeszkodą.
  
 
Cytat:
2010-11-11 12:14:33, Kuba2107 pisze:
i ile kosztuje?? zapewne sporo. Wszystko co ma w opisie jdm jest 2 razy droższe bo jest z Japonii i w europie to rarytas. A nie prościej wziąć sr20deT, które na pewno w Polsce kupisz .


Wlasnie nie, gość chcial za to 800 zł. Zapewne dla tego że silnik mu był nie potrzebny bo pewnie wpakował do auta SR...DET albo RB........, a silnik z S15 w zasadzie nikomu w europie do niczego się nie przyda . Chyba że ktoś chce wrzucić do łady, albo do jakiegoś innego słabego, nie japińskiego auta.
A za DETa trzeba dać z 3 klocki minimum, jest to oczywiście już mega fajny silnik, ale wyjdzie znacznie drożej.
  
 
to trzeba było brać i skrzynie z 200 sx jakiejkolwiek generacji i ogień
  
 
Cytat:
2009-05-10 21:59:34, 2107-PROJECT pisze:
noi zmiana foteli ktore podobaly mi sie i cena mnie zachecila i calkiem zadowolony jestem bo sa bardzo wygodne jezeli chodzi o jazde wspaniale trzymanie boczne ocencie przyjaciele :d na spokoju zrobie fotki z samochodu to zdjecie jest pogladowe



kurczę też się przymierzam do takich foteli tylko w kolorze czerwonym jak wygląda sprawa mocowania?? dużo z tym roboty??
  
 
mialem miedzy czasie bimarco b i zupoelnie fajnie sie w tym smigalo ale nie na dalekie trasy i nie na za zabliskie. mocowanie zaden problem. gdyz intergroclin ma szyny pod prowadnice polonezowskie a co sie równa w przyblizeniu lada
  
 
Cytat:
2010-11-11 13:48:25, Kuba2107 pisze:
to trzeba było brać i skrzynie z 200 sx jakiejkolwiek generacji i ogień


Gdyby to było 2 lata temu to wziąłbym na 100%. Jednak w obecnej chwili zbyt wiele kasy i czasu poszło na obecną postać łady żeby zaczynać wszystko od nowa (no może nie wszystko, ale i tak sporo ).
Poza tym ten silnik byłby fajny przy założeniu że pozostanie seryjny. Myślę że z modami przy nim mogło by być trudniej ze względu na dostępność części, przy założeniu używania go do sportu. Dodatkowo w obecnej chwili kontynuując drogę którą obrałem i tak jestem w stanie osiągnąć lepsze efekty.

Ale jak ktoś inny szuka silnika do łady, to ten byłby jak znalazł, looknijcie na SR, może jeszcze się nie sprzedał . Nie pamiętam czy to nawet nie był SR20VE, albo jakaś wersja DE 160 ps, ale tego nie jestem już pewny, w każdym razie na pewno był to silnik z rodziny SR20 o mocy minimum 150 koni

[ wiadomość edytowana przez: Andrew01 dnia 2010-11-11 19:53:28 ]
  
 
małe conieco z niedzieli:

http://www.youtube.com/watch?v=zI7rDh_qcLs


http://www.youtube.com/watch?v=WQeECx1uNLI
  
 
lubie łade
to jest jednak uparty samochod.
w sobote przypalilem sprzegło,
w niedziele jednak sie naprawiło
i tylny napęd jest jednak nie do podrobienia

http://www.youtube.com/watch?v=k0IAsTYvIw0
  
 
dawno mnie tu nie było.
Wiele sie działo. ale zacząlem renowacje biąlej. metamorfoze. dzis została przepiaskowana po dole. oczywiscie nie złamała mi serca. małe mantkamenciki i usmiech na twarzy. moze wrzuce jakis zdjęcia z robót jak ktos bedzie zainteresowany
  
 
Dawaj fotki, dawaj, dawaj.
  
 
Udało mi sie zrobic pare zdjęc.
zabrałem sie za blacharke. ale niestety moja mania przelewa sie na stan swietnosci a pprzynajmniej na zblizenie sie do tego stanu na ile jest to mozliwe.narazie nie ma zbytniego efektu procz praktycznie dwoch elementow w podkładzie i nowych końcówek wydechu gdyz poprzednia stopiła mi zderzak
















  
 
ładnie, chciałbym tak swoja oszlifować, szkoda ze nie mam garazu i podworka
wywal zderzak