21072 88" 2107-PROJECT - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
w sumie koledzy ladzina ma 106 tysiecy przebiegu i nie bylo zadnej ingerencji w silnik wogole w nic nie bylo :p ja sie dopiero nia zajalem od strony gaznika zmiany w zaplonie i gazie, ale dziwne bo poprzednia 1300 miala 300tys przebiegu bez remontu i juz brala litr oleju na jakies 300km i szla na IV jak glupia 140 :p to byl uparty wóz, nie jest slaba pod gore nie poddaje sie mocy ciagnie poprostu a jest tylko wolna
  
 
Cytat:
2009-03-11 15:28:48, 2107-PROJECT pisze:
w sumie koledzy ladzina ma 106 tysiecy przebiegu i nie bylo zadnej ingerencji w silnik wogole w nic nie bylo :p ja sie dopiero nia zajalem od strony gaznika zmiany w zaplonie i gazie, ale dziwne bo poprzednia 1300 miala 300tys przebiegu bez remontu i juz brala litr oleju na jakies 300km i szla na IV jak glupia 140 :p to byl uparty wóz, nie jest slaba pod gore nie poddaje sie mocy ciagnie poprostu a jest tylko wolna


W takim razie sprawdz zapłon a w szczególności podciśnienie.
  
 
zaplon zrobiony chodzi rowniutko nie szarpie wogole, platynki palec kopulka swiece, podcisnienie moze zmienie bo mam drugi aparat ale czy ja wiem akurat czy to ma sens sadze ze wszystko opiera sie na przelozeniu mostu i skrzyni
  
 
postanowilem będa zmiany poczatkowo takie cos mnie pokusiło oceniajcie:


16" na 9" szerokosci na oponach 205/45







koledzy bedzie czy nie??
  
 
napompowac- i bedzie
Wysoko stoi ta lada- na podnosniku ? czy moze na sprezynach od kombi?
A moze to po prostu wynik duzego kola i niziutkiej oponki ? (nazywam takowe tasma klejaca zamiast opony)
Sprawdz dobrze czy nie bedzie ocierac o sprezyne/nadkole z tylu-z przodu tez. Zalezy od et felgi przy tej szerokosci moze byc roznie
  
 
wiec tak sprezyny sa od kombi jezeli bym ja obnizyl bardzo bardzo kolo sie nie schowa napewno bo jest prawie na rowno. trzeba bedzie poszerzyc nadkola o 2cm, kolo nie jest napąpowane bo lezy z 1,5roku luzem dzis byla tylko przymiarka jak proponujecie usztywnic zawias i rozwiazac kwestie nadkoli??
  
 
Cytat:
2009-03-15 15:26:00, 2107-PROJECT pisze:
wiec tak sprezyny sa od kombi jezeli bym ja obnizyl bardzo bardzo kolo sie nie schowa napewno bo jest prawie na rowno. trzeba bedzie poszerzyc nadkola o 2cm, kolo nie jest napąpowane bo lezy z 1,5roku luzem dzis byla tylko przymiarka jak proponujecie usztywnic zawias i rozwiazac kwestie nadkoli??


ładne kółka Dawid tylko trzeba by ładną obniżyć bo jakoś dziko wygląda!no i będzie problem ze zmieszczeniem tych walców bo ładna ma wyjątkowo wąskie nadkola!nawet widać na zdjęciu efekty mojego eksperymentowania z kołami-przetarte lewe tylne nadkole
  
 
zawias trzeba tak usztywnic zeby te kola nie miescily sie w nadkola i juz nawet przy zaladunku, mysle że obnizy sie ja i usztywni ale to jak juz kola beda moje na stale 9 cala szerokosci to jest na styk 9 cala ogrom, ale mysle nad silnikiem juz
  
 
rant juz jest polerowany ale mysle jakby je cale wypolerowal efekt nie ziemski odpowiedznie sruby kupie wchodza bez zadnych kombinacji krotkie sruby z lebkami i siedza







wlasnie o taki wzor mi chodzi
  
 
http://img252.imageshack.us/gal.php?g=001u.jpg to obeznania z niego pochodza te borbety i mysle nad takim lakierem na ladna co myslicie??
  
 
Tak obiektywnie to za duże te koła do łady. Będzie wyglądać jak terenówka. Lepiej jakieś ładne szerokie 14, ostatecznie 15 na super niskim profilu...
  
 
hehe dopracuje sie wszystko
  
 
Mnie tam sie podoba tak jak jest wysoko. Byle przod sie zgral- a nie tak jak kiedys u mnie- jak taczki przod nizej niz tyl- odwrotnie juz lepiej wyglada.
Na stronce efir sa wysoko postawione lady(ale tez cos z zawiasem porobione).
Nadkole mozesz uciac i wstawic poszerzenie, albo u jakiegos blacharza wywijac, podginac-jesli jest miejsce, gdzies byla stronka jak poszerzyc samemu malucha. Jak odnajde to podrzuce.

  
 
no w sumie to teraz kola bez zadnych dystansow i pierscieni nawet oryginalnych na przodzie siedza na styk w nadkolachnie wystaja nad gornym przegiem blotnika,
  
 
tak to widze wizualnie jak na fotce z malym poszerzeniem nadkoli i taka gleba i polerce felg ewentualnie galwanizacja??


  
 
Fajna Łada - pewnie wegierska.
  
 
rosyjska na rosyjskich blachach byla. i z glową zrobiona, mysle tak biała wylakierowac i wlasnie tak borbety wrzucic tylko nadkola wygne tylne na zewnatrz i ja poszerze. to nie bedzie przesada raczej jak myslicie??
  
 
Cytat:
to nie bedzie przesada raczej jak myslicie??



Jak nie przesada to co ?
Jaki jest sens pakować takie walce do seryjnej łady ?
Jaki jest sens do auta wartego 1000 zł wsadzać felgi warte 2x tyle ?

Lepiej opchnij je komuś, a za kasę z nich kupisz sobie jakieś fajne felgi pasujące do łady, i jeszcze Ci zostanie sporo kasy na cos innego (np malowanie + gleba).

To oczywiście tylko moja opinia, zrobisz jak chcesz

  
 
205/45/16 jest słabą oponą na polskie warunki (miałem w BMW i bardzo szybko przeskakiwałem na profil 50 po skrzywieniu 2 felg), jak taka felga to na dobrej glebie i mocnym silniku, zeby to sens jakis mialo. zreszta na gg Ci napisalem ze takiej kasy nie dalbym za felgi do Łady, no chyba, ze bylyby to classici et-1 to wtedy moglbym pomyslec
  
 
silnik jak juz mówilem nie bedzie seryjny napewno a jak opony sie zjada to przy mocniejszym silniku bedzide profil 50 wszystko trzeba lapac jak jest okazja tak sadze