Mechanik Olsztyn

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.
Jestem posiadaczem lady 2107, wczoraj pękł mi wahacz dolny. Obecnie mój samochód stoi na parkingu.
Ponieważ nie mieszkam w Olsztynie na stałe, tylko tu studiuje to nie znam żadnego mechanika, który podejmie się i będzie wiedział jak wymienić ten wahacz.
Czy ktoś na forum zna dobrego mechanika i mógłby mi go polecic.
Pozdrawiam
  
 
Najlepiej daj odrazu tam gdzie robią geometrii. Bo po wymianie wahacza konieczna będzie zbieżność i reszta ustawień. Każdy stary fachowiec poradzi z tym zabiegiem.

Można też pospawac wahacz w ostateczności, robiłem sam tak nie raz, ale to już sam zdecyduj.
  
 
Nie ja go wymienię jednak, nie chce spawać wahacza.
No wiem, dlatego napisałem na forum czy ktoś przypadkiem nie zna kogoś takiego
  
 
Z tym spawaniem to bez przesady, wahacz to groszowe sprawy ok 40zł szt., taniej spawacz nie weźmie a co nowe to nowe.
  
 
Grzesiu, jak ja to spawalem, to wahacz kosztowal 150zl, zarabialo sie 600zl, a Lada kosztowala 5000zl. Pewnie te czasy ty pamietasz, ale jako kajtek i kojarzysz je z rowerkiem. Po drugie, sa u nas na forum tacy magicy co chca kupowac uzywane dwa klocki hamulcowe, gdzie nowe 4szt kosztuja zaledwie 10zl. Stad moja sugestga. I po trzecie, nie trzeba koniecznie po spawaniu robic geometrii.
  
 
Tak szoko pamiętam te czasy jako dzieciak, łada była wtedy westchnieniem wielu taksówkarzy i dojrzałych ojców wielodzietnych rodzin. Mój ojciec miał wtedy syrenkę, z którą miał wiele przygód i jako dziecko z rozrzewnieniem ją wspominam (rowerek też miałem).
Niemniej czasy się zmieniają i teraz raczej spawać wahacza się nie opłaca, chyba że ktoś jest spawaczem
  
 
Był tu na LKP jeszcze niedawno kolega z Olsztyna (lub okolic Olsztyna). Jest na pewno na motonews, widziałem jego posty w innych forach MN. Spróbuję do niego dotrzeć, może on będzie mógł kogoś Tobie polecić.
  
 
Dzięki Ci bardzo kolego
  
 
CHETNIE POMOGĘ PROSZĘ O KONTAKT NA PRW
  
 
Na Lubelskiej w Olsztynie jest Auto Serwis Mazurek. Istnieje od wielu lat także mają doświadczenie w naprawach różnego typu. Rzuć okiem na ich stronę www - znajdziesz tam wszystkie informacje + kontakt.
  
 
Myślę że przez 3 lata kolega dał radę naprawić auto

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986