CDR 500 - zmiana koloru podświetlenia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam grono szanowne.
Dostałem zajawki na zmiane koloru podświetlenia wnętrza omci. Nie zauważyłem jakoby na forum ktokolwiek zmieniał podświetlenie tytułowego radia fabrycznego. Pytanko więc: czy ktoś może podzielić się swoim doświadczeniem w tej materii? Kolor będę zmieniać na czerwony albo niebieski - jeszcze sie nie zdecydowałem...
  
 
Jeśli chodzi o zmianę koloru podświetlenia to najszybciej zrobisz to przez wymianę żarówek na kolorowe, ewentualnie diody led 12V są w sklepach elektronicznych. Moim zdaniem diody są lepsze bo mają dłuższą żywotność i mniejszy pobór prądu, niebieskie mam wstawione do innego samochodu i jest ok.
  
 
W Delco masz zwykłe diody...
  
 
w delco są diody SMD jest ich chyba 20 + dwie zwykłe diody 3 lub 5 mm ja będę je zmieniał niedługo
te diody smd dostępne na allegro
  
 
Odgrzewam kotleta.
Mam VDO CDR 500 i moje pytanie brzmi jakie ledy smd moge zastosowac? Na płytce jest naklejka z info ze sa to ledy typ 403, ale takich nigdzie nie ma. Jakimi moge je zastapic? Może ktoś się już w to bawił i udzieli mi podpowiedzi.
Zmieniłem juz wszystko na niebiesko tylko komputerek na czerwono i radyjko chce zrobic czerwone, ale gałeczke od volume na niebiesko. Mam jeszcze podświetlana gałeczkę zmiany biegów na biało, ale mieniam na czerwono. Wrzuce foteczke z efektem końcowym...
Pozdrawiam!
  
 
Cytat:
2008-11-14 10:34:25, hammet1 pisze:
Odgrzewam kotleta. Mam VDO CDR 500 i moje pytanie brzmi jakie ledy smd moge zastosowac? Na płytce jest naklejka z info ze sa to ledy typ 403, ale takich nigdzie nie ma. Jakimi moge je zastapic? Może ktoś się już w to bawił i udzieli mi podpowiedzi. Zmieniłem juz wszystko na niebiesko tylko komputerek na czerwono i radyjko chce zrobic czerwone, ale gałeczke od volume na niebiesko. Mam jeszcze podświetlana gałeczkę zmiany biegów na biało, ale mieniam na czerwono. Wrzuce foteczke z efektem końcowym... Pozdrawiam!


No tak, grudzień za pasem to i choinka w aucie się przyda
  
 
Cytat:
No tak, grudzień za pasem to i choinka w aucie się przyda



A jak!