Xenon Palniki D2S - Porownanie orginału z podrobą Philips.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zacznijmy od tego ze nie miałem pomysłu na tytułem tego tematu.
A wiec od początku. Historia zaczeła sie tak:
Skonczył mi sie jeden Palnik D2S w mojej łamadze a wiec nie myslac długo zajrzałem na allegro a tam oczywiscie wielki wybór. Jak wiadomo orginalne palniki robia tylko dwie firmy na swiecie Philips oraz Osram. A wiec zakupiłem na jednej aukcji dwa palniki opisane orginał philips wszystko ładnie.
Minał miesiac a one dalej swieciły jak kupa dosłownie zaczełem rozmyslać rózne przyczyny ale cos kolejny raz wszedłem na allegro i kupiłem niby philipsy rowniez orginalne tylko model z + na koncu wiec niby 5000K z rynku amerykanskiego za kwote nie za niską kolejne swieciły bardzo słabo choc kolor swiatła sie poprawił...Wiec szukałem dalej az dzisiaj z pomoca Imma zaczelismy przekladac i porownywac palniki roznych sprzedawców i z roznych przebiegiem i doszlimsy do wniosku ze Imma i moje stare maja troche inna budowe po ktorej mozna poznac czy to orginał czy nie. Te niby orginały philipsa to normalnie chinszczyzna tylko z nadrukiem orginalnym choc rozniacym sie kolorem. A pozniej przedstawiam zdjecia dla tych ktorzy maja do tej pory z tym problem lub beda mieli problem z tym w przyszłosci.

1. Palnik po lewej jest orginalny po prawej podroba !! Zdjecie przedstawia te pierwsze palniki 4300K kupione na aukcji ktore swieciły najgorzej. Bardzo łatwo dojrzec ze ten pierscien w kolorze aluminium (srebrnym) nie ma takiego specyficznego łaczenia.


2. Kolejne zdjecie przestawia rownież palnik ten 4300K po lewej jest jest orginał po prawej podroba. Gołym okiem mozna stwierdzic w roznicy mocowania elementu ktory oddaje swiatło. Całkowicie inna obsada palnika z mocowaniu plastikowym z tych blaszek.


3. Kolejne trzecie zdjecia przestawia juz ten Palnik 5000K niby orginalny z rynku amerykanskiego 85122+ (normalny model 4300K to 85122) Widac rowniez inne mocowanie tego pierscienia w obudowie plastikowej orginał jest zagniatany w jakis tam sposob a z drugiej strony jest cos w podobnie tylko jeszcze jakis drucik jest ktory idzie w gore czyli w strone elementu swiecacego. Cały czas lewy do orginał prawy podroba. Nawet kolor nadruku sie rozni.


4. Zdjecie pokazuje zamocowanie lementu swiecacego w oprawce. Lewy orginał prawy podróba dokladnie widac roznice.


5. Mniej wiecej to samo co na wczesniejszym zdjeciu tylko dokładnie z gry. Lewy orginał prawa podróbka.


Jak by ktoś miał pytania moze smiało pisać.
Powiem ze nie jest latwo trafic takie palniki orginalne na allegro. Nawet ci co maja dobre na innych aukcjach sprzedaja podrobki.
Poprostu wprodzają w obieg trefny oraz duzo tanszy towar w zakupie przez co sa wiekszy zarobek. Jak mi wiadomo jest to karalne.
Mam nadzieje ze to komus pomoze
Pozdrawiam.
Dodam jeszcze ze znalazlem wlasnie dokladnie takie podrobki tylko z innym opisem na aukcji
ZAROWKA D2S GE XENON VW NOWE 83500 AUDI FVat Wwa
Spojrzcie sami tylko inny nadryk niz philips budowa taka sama.

[ wiadomość edytowana przez: homer171 dnia 2008-11-22 22:21:31 ]
  
 
Od siebie dodam że te niepewne palniki dają wyraźnie słabszy strumień światła. Patrząc na reflektory w których z jednej strony jest oryginał a z drugiej "prawie-oryginał" widać różnicę w sile świecenia.

Jeszcze lepiej widać to zbliżając np kartkę papieru do jednego i drugiego reflektora. Oryginał daje silne światło o barwie takiej jak dzienne, nie-oryginał świeci słabiej oraz bardziej na żółto, pomimo kilkudziesięciu godzin, podczas których powinien był dawno się "rozświecić".

Warto uważać co się kupuje


[ wiadomość edytowana przez: Immo dnia 2008-11-22 22:22:32 ]
 
 
Dobry temat i dobry opis
  
 
Tych jeb...ch skośnookich ja już mam dość. Płacisz jak za górną półkę a dostajesz szajs. Jedyna rada to kupować w markowych sklepach bo chociaż można dochodzić praw z tytułu gwarancji.
  
 
Najlepsze jest to ze sprzedajacy nie robia zadnego problemu ze zwrotem. Wiec dwa komplety zwracam w poniedziałek. A od dzisiaj szukam markowych. Nawet jutro pojade specjalnie do norauto bo jest otwarte i bede chciał obejrzec. A w inter-carsie w poniedziałek zawitam bo tez maja w ofercie. Zobaczymy jaka cena po znizce bedzie albo w Focie.
  
 
łe tam... a ja uwazam ze to loteria co sie trafi. Ludziska pisza "wymieniac wszystko na raz, bo inaczej roznie swieca...". Ja wymienialem w odstepie 4 miesiecy, kupowalem za kazdym razem najtansze na allegro, z dwoch roznych zrodel (jedno wawa, drugie poznan). Oba byly nie uzywane wczesniej... oba od razu swiecily tak samo i wciaz (po 2 latach) tak samo swieca, a swieca dobrze

Moze i mi sie trafilo, a teraz na rynku sa setki podrob... ok. Ale na przyszlosc Drogi Homerku aby nam cos pokazac rob fotki takim przedmiotom bez lampy blyskowej swym nowym cackiem - inaczej nie widac tych roznic o ktorych piszesz w opisie pierwszego zdjecia. Blaszki na dalszych i owszem widac... jak mi sie przypomni kiedys to sprawdze jakie mam u siebie
  
 
Cytat:
2008-11-22 22:32:44, chemik333 pisze:
łe tam... a ja uwazam ze to loteria co sie trafi. Ludziska pisza "wymieniac wszystko na raz, bo inaczej roznie swieca...". Ja wymienialem w odstepie 4 miesiecy, kupowalem za kazdym razem najtansze na allegro, z dwoch roznych zrodel (jedno wawa, drugie poznan). Oba byly nie uzywane wczesniej... oba od razu swiecily tak samo i wciaz (po 2 latach) tak samo swieca, a swieca dobrze Moze i mi sie trafilo, a teraz na rynku sa setki podrob... ok. Ale na przyszlosc Drogi Homerku aby nam cos pokazac rob fotki takim przedmiotom bez lampy blyskowej swym nowym cackiem - inaczej nie widac tych roznic o ktorych piszesz w opisie pierwszego zdjecia. Blaszki na dalszych i owszem widac... jak mi sie przypomni kiedys to sprawdze jakie mam u siebie



Miałem słabe swiatło wiec błysk musiał byc. A zdjecia sa bardzo widocznie wiec nie przesadzaj ze nic nie widac. Nie loteria wystarczy popatrzec jak wygladaja. I sprzedajacy na allegro jedni gadaja na drugich ze sprzedaja podroby. Koles ten drogi mowił o tym pierwszym ze to pewnie podroby ze slabo sweciły. 4 palniki i kazdy zle swieci nie ma mozliwosci loteri...tym bardziej ze pierwszy komplet swiecił ponad miesiac a drugi 2 tygodnie i nic sie w nich nie zmieniło.


[ wiadomość edytowana przez: homer171 dnia 2008-11-22 23:08:21 ]
  
 
Dzięki, extra materiał - właśnie potwierdziliście moje podejrzenia, bo cena oryginału w sklepie i "oryginału" na wielu aukcjach z allegro zbyt mocno się różni, by nie zastanowić się dlaczego. Coś jak z podejrzanie tanimi a "oryginalnymi" perfumami, też z allegro

Sam kupiłem od razu "tanie chińskie badziewie" HID-power-6000k- cośtam-cośtam, jeden po kilku m-cach miał usterkę z powodu wadliwego osadzenia styku - dostałem nowy w ramach gwarancji, komplet świeci całkiem fajnie i mimo widocznych różnic jakościowych w wykonaniu (chyba wszystko widać na foto) - nie narzekam.

  
 
7gsi, Ty wiedziałeś że kupujesz Vietcong Mega Power HID, a problem polega na tym że możesz kupić vietconga który powinien być Philipsem, a to jest bardzo niefajne.

Moja przygoda z chińszczyzną skończyła się szybciej niż zaczęła. Też kupiłem jakieś badziewie 6000K, kolor to miało rewelacyjny, ale główną atrakcją programu była loteria przy zapalaniu świateł - załapią czy nie? w 80% przypadków któryś z palników nie załapywał tylko tak sobie błyskał co sekundę

Fajna to była zabawa ale na dłuższą metę męcząca i trochę nudna, dlatego chinina poszła do kosza a do lamp trafiły oryginalne Philipsy.


[ wiadomość edytowana przez: Immo dnia 2008-11-23 00:45:55 ]
 
 
Ale u 7gsi na zdjeciu widac ewidentnie ze ten philips wyglada jak nasze te co swieca jak trzeba. maja oprawke i elementy montazowy bańki xenonowej jak trzeba. Cena nie bierze sie z kosmosu a jak cena jest zanizona to cos w tym musi byc nie tak. Tym bardziej ze połowa tych sprzedawców allegro nie ma swoich zdjeć tylko z Ebaya ciagnie. Jak by ciezko było zrobic zdjeci swojego towaru.

Dodam ze cena palnika w inter-carsie to 330 zł w wersji normalnej Color match cena 280 zł a w focie 308 zł wersja normalna. Ceny w detalu nie uwzgledniajac znizek. A porownanie czesci mechanicznych do aut fota i inter-cars jest tansza niz allegro lub podobne ceny. Jedynie co to tylko chinskie z czesci sa tansze. Chyba wszystko tłumaczy.

[ wiadomość edytowana przez: homer171 dnia 2008-11-23 00:50:10 ]
  
 
Ja kupowałem 3 lata temu palniki na allegro - Philips D2S 4300 za 80pln sztuka. Jak przyszły, to pojechałem do znajomego z ASO Opla i porównaliśmy z ich żarnikiem za 600pln . Nie było żadnej różnicy, ani w budowie, ani w kolorze napisów, ani w świeceniu, bo nawet zamontował na próbę w jeden reflektor moją, a w drugi tą z ASO.
Po jakimś czasie użytkowania moje żarniki zaczęły, jak należy świecić bielszym światłem, czyli wszystko jak w książce. Do dziś świecą rewelacyjnie.

Pamiętajcie, że oryginalne produkty mogą zmieniać swoją budowę, choćby poprzez ulepszenia technologiczne wprowadzane przez producentów, więc trochę inna budowa i kolor napisu nie zawsze musi oznaczać, że to podróba...
Oczywiście nie może być mowy przy tej okazji, że taki żarnik gorzej świeci. Myślę, że warto zawsze sprawdzić jaką mocą świeci taki nowy żarnik, a najważniejsze, to przyjrzeć się geometrii światłocienia, bo podróby przeważnie mają z tym problem, zawsze gdzieś coś nie jest gładkie i zaczyna się, albo kończy w złym miejscu..

Może teraz zaczęli badziewia sprzedawać, więc może rozwiązaniem jest odbiór osobisty, wtedy można obejrzeć, porównać z oryginałem itp.
Moim zdaniem w hurtowniach, to też różne "rzeczy" sprzedają, więc byłbym ostrożny i nie do końca ufał temu, że cena 300pln oznacza, że produkt będzie oryginalny... a co do gwarancji i łatwiejszego dochodzenia swoich praw, o których wspomniał Gieroy, to też różnie z tym bywa... choćby nawet powiedzą, że to nie jest produkt, który kupowaliśmy, tylko podmieniliśmy, a teraz chcemy ich naciągnąć i już w prosty sposób przechodzą z obrony do ataku...


[ wiadomość edytowana przez: sewcio dnia 2008-11-23 12:23:27 ]
  
 
Wczoraj az z ciekawosci przeleciałem całego ebaya i zauwazyłem takie cos ze takie palniki te ze zdjecia po po prawej sa na ebayu i cena ich jest ogolnie bardzo niska sa takie same modele z taka sama budowa co na moich zdjeciach po lewej i kosztuja juz duzo wiecej. Cos w tym jest. A jeszcze 3 lata temu nie było tak wiele chinszczyzny na naszym rynku co teraz.
Nie neguje ogolnie budowy czy jakis tam nowych rozwiazań technicznych. Ale palniki D2S i D2R to jest stary model palnika ktory juz watpie zeby był poprawiany. teraz wychodza nowe modele ktore sie dopracowuje. I tez nie czepiał bym sie tych palników jesli by swiecily normalnym intensywnym swiatłem choc w innym kolorze. a tutaj niby kolor jest ok bym sie nie czepiał do konca ale swieci to jak zwykła zarówka.
  
 
Kolejna ciekawostka na temat Palników Orginalnych Philips
Dzisiaj rozmawiajać z kolega na temat palników bo rowniez sie naciał znalazlem kilka fajnych zdjec. Fotki zostały skopiowane w celach informacyjnych i porownawczych.
1. Przedstawia niby orginał ale juz opis palnika sie zmazuje ale jest rowno i wyglada w miare ok.


2. Bardzo latwo sie przyjrzec ze ten palnik wyglada troche inaczej inna trziocna i jakosc wykonania jest to orginał


3. Trzecie zdjecie to juz jest nie porozumienie. Trzy palniki obok siebie kazdy w innej wysokosci nadruk a pierwszy od lewej to smiech na sali chyba cos nie wyszlo z nadrukiem krzywo stepelek sie przyłozył.


4. Te zdjecie przedstawia najprawdziwszy orginał widac chyba jak wyglada

  
 
Moja omcia ma juz 7 lat a xenonki swieca dalej ladnie. Zastanawia mnie jaka tak naprawde xenony maja zywotnosc?
Jak to u was?


Tak w ogole to dzieki za topik.. te mendy z chin wszystko podrobia... z podrabiania wygladu sa dobrzy i nie tylko o xenony chodzi, ale jokosc to po prostu SZAJS..

[ wiadomość edytowana przez: zYx dnia 2008-11-23 23:55:39 ]
  
 
Cytat:
2008-11-23 23:35:10, zYx pisze:
Moja omcia ma juz 7 lat a xenonki swieca dalej ladnie. Zastanawia mnie jaka tak naprawde xenony maja zywotnosc? Jak to u was? Tak w ogole to dzieki za topik.. te mendy z chin wszystko podrobia... z podrabiania wygladu sa dobrzy i nie tylko o xenony chodzi, ale jokosc to po prostu SZAJS.. [ wiadomość edytowana przez: zYx dnia 2008-11-23 23:55:39 ]



może i mendy chińskie ale mi zrobili lepsze światło ( ilościowo bo jakościowo nie) TYC + HID, teraz mam oryginał i świeci dużo mniejszym świtałem.
  
 
Cytat:
2008-11-24 13:00:29, Schizm pisze:
może i mendy chińskie ale mi zrobili lepsze światło ( ilościowo bo jakościowo nie) TYC + HID, teraz mam oryginał i świeci dużo mniejszym świtałem.

Sprawdź w jakim stanie są lustra za soczewkami (bez rozklejenia lamp się nie obejdzie), możesz mieć ubytki w odblasku. Obejrzyj też palniki czy to na pewno oryginały, Philipsy z Pekinu świecą słabiej.
 
 
W takim razie jakiej ceny oryginalnych 'zarników' można się spodziewać?
  
 
W hurtowni we wrocku ale to juz dawno 360zl/szt
  
 
Odgrzewam watek.
Dostałem maila na temat palników ze chciałem zabłysnac wprowadzam ludzi w błąd bo te niby podrobione to orginały i wogole ze nie mam pojecia i takie tam.
Owszem sama budowa palnika tego podrobionego to nowy wypust troche uproszczony z budowy ktory wypuscil philips (łatwiejszy do podrobienia wiadomo z jakich wzgledów kazdy to widzi) Tez jak wiadomo 3 razy zamiawiałem palniki i 3 razy je odsyłałem. Miały byc orginały a okazały sie nimi nie byc. Ale jakis tam uzytkownich internetu twierdzi ze gadam glupoty. Ale tez tego nie wiem ze pisza do mnie ludzie nie z forum Omegi tylko uzytkownicy roznych innych aut. Z tym samym problemem po zakupie orginalnych palników nowego typu i niestety mijaja kolejne miesiace a palnik swieci gorzej niz zwykła zarówka H1 ale sprzedawca twierdzi ze wszystko jest ok. I jesli ma jakis problem to niech odda sprawe do sadu i niech rzeczoznawca stwierdzi ze cos z nim jest nie tak. Wiadomo ludziom za 100 zł nie chce sie takich rzeczy robic z braku czasu i roznych innych powodów.
Wiec jesli ktos twierdzi ze gadam glupoty nie znam sie i wymysliłem sobie to wszystko niech kupuje orginały na allegro i pozniej sie nie zastanawiał co z tym zrobic jesli bedzie lipa.
Ten stary model palnika jest w 100% pewny jesli ktorys ze sprzedawców posiada taki model. Bo na allegro to poprostu trafisz albo nie trafisz. A jeden sprzedawca przez sprzedaza odrazu mi powiedział zeby nie oczekiwał ze ten nowy model bedzie tak swiecił jak te stare modele i ze bedzie tak zywotny jak ten stary i ze zadnych reklamacji nie przyjmuje jedynie jakby sie spalil.
Wiec mozna isc do foty albo inter-carsu i zaplacic 300 zł za sztuke lub do serwisu jakiego kolwiek i zapłacic 500 lub drozej za sztuke wtedy napewno bedzie nowy model swiecił tak jak trzeba. Albo sie trafi na allegro za pierwszym razem takie palniki jak powinny byc.
Moje na ta chwile swieca troche gorzej niz te stare nawet przy nowych lampach i soczewkach bixenon z mercedesa w211.
  
 
W moim nie były wymieniane od wyjazdu z fabryki w 2001 i odpukać świecą dalej super. Że mieszkam w uk szukam stron w uk i znalazłem coś takiego https://www.xenonmaster.com/shop/item.asp?itemid=4 jednak barwa tych to 4300k i mnie interesowało by coś jak 6000k, ale zaś nie wiem czy phillips robi d2s w barwie 6000k.

Nie rozumiem zaś tego, że twoje żarówki świecą źle, bo kiedyś kupiłem zestaw hid dla mojej starej omegi, jakieś 2.5 roku temu i do dziś świecą super barwą 6000k. Naprawde świecą bardzo jasno i były z zestawu hid.

Tu 6000k są za 95f http://www.powerbulbs.co.uk/product_detail.asp?prod=149

Tu niby ta sama philipsa 6000k za 19f tutaj

Te drogie pewnie są prawdziwe, ale byłbym w stanie zaryzykować 19f

[ wiadomość edytowana przez: zYx dnia 2009-03-17 00:21:59 ]