Pojemność zbiornika paliwa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam kolegów, odrazu uprzedzam, że szukałem na forum.
Mam omegę C 2.2 dti i nie mam zielonego pojęcia jaka jest pojemność zbiornika. Może ktoś mnie oświecić
  
 
75 litrów.

w 3.0 rezerwa łącza się jak zostaje mniej więcej jeszcze 15 litrów w baku, potem przy zasięgu 50 kilometrów komputer informuje o tym, a przy zasięgu 20km kontrolka rezerwy zaczyna migać, przypuszczam że będziesz miał podobnie
  
 
2,5 TD 75 litrów
  
 
Ale głupota, czyli 1/2 oznacza 37,5 litra ...hehe... fajnie se to wymyślili.
Dzięki za info
Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: nynek10 dnia 2008-11-21 21:29:28 ]
  
 
Należy jeszcze dodać, że wskazania komputera są tak dokładne, jak prognozy pogody w TV. Nie ma reguły w którym momencie potwierdzą się wskazania np dystansu jaki jeszcze przejedziemy przy obecnym poziomie paliwa.
  
 
U mnie jakis czas temu komp wskazywal 0 km.zesiegu,a jakos udalo sie przejechac jeszcze ok.20 km.Czary jakies,albo co
  
 
U mnie jak nalałem do pełna pod firankę komp pokazywał 270km a od połowy już 0 czyli coś się zchrzaniło i narazie nie szukam przyczyny.
  
 
A poza tym wskaźnik chyba nie jest liniowy, najpierw spada szybciej a później wolniej Jakkolwiek głupio by to nie brzmiało.
  
 
Też to zauważyłem, tylko do końca nie byłem pewien czy wierzyć własnym oczom :/
  
 
Cytat:
2008-11-22 16:12:42, erwinomega pisze:
U mnie jakis czas temu komp wskazywal 0 km.zesiegu,a jakos udalo sie przejechac jeszcze ok.20 km.Czary jakies,albo co



nie czary tylko celowe działanie producenta, masz (przynajmniej w teorii) katalizator a te nie lubią jak się paliwo w samochodzie kończy
  
 
Behi,a ja myslalem,ze wszyscy jestesmy wlascicielami zaczarowanych aut
  
 
zaczarowane na pewno

ale na pewno nie głupie - w końcu za coś inżynierowie biorą kasę i od czasu do czasu ktoś wpadnie na jakże prosty i skuteczny pomysł

z ciekawostek które zauważyłem, to ilość zużytego paliwa wskazywana przez komputer różni się od zalania dystrybutorem do pełna w granicy 0.5-1 litra zależne od stacji... Całkiem niezła dokładność
  
 
Pewnie jak sie zaglebimy w ciekawostki naszych rydwanow to okaze sie,ze maja one jeszcze wiele innych ZACZAROWANYCH rozwiazan Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2008-11-24 08:16:36, Wiktorzi pisze:
A poza tym wskaźnik chyba nie jest liniowy, najpierw spada szybciej a później wolniej Jakkolwiek głupio by to nie brzmiało.


u mnie działą to tak: jak mam pełny bak to spada szybciej bo i przy większej ilości paliwa, chętniej daje w rure. ale jak się już wacha zaczyna kończyć to mi się włącza tryb "ekono" i spada wolniej . taka jakaś dziwna sprawa
  
 
Ciekawostka:

  
 
Behi oswiec mnie prosze,bo nie wiem (przynajmniej ja)o co chodzi z ta ciekawostka
  
 
Cytat:
2008-12-04 18:39:29, erwinomega pisze:
Behi oswiec mnie prosze,bo nie wiem (przynajmniej ja)o co chodzi z ta ciekawostka



3.0 z asb w b(fl)
  
 
To nie jest ciekawostka wcale
ja w mojej 2.5 V6 zrobilem 7,5 l/100 km po trasie i naprawde ekonomicznej jezdzie
  
 
Może i faktycznie nie jest, ale jednak większość ludzi nie wierzy w możliwość uzyskania takiego spalania w tym aucie A ja się zastanawiam co kieruje kupującymi rozruszniki