[126p i Formuła Promot] Czyli wyśćigowe żółty i zółta - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mozliwe ze tam stala. Kupilem ja w Krakowie na Kamiennej. Wczesniej byla wlasnie showcarem w barwach Karchera
  
 
a może zamiast orginalnego silnika z łady zasadzic chwilowo gotową wiertarke z hondy ?? pewnie wyjdzie sporo taniej niż budowa mocnego motoru z epoki , a i lżejszy by był , o mocy nie wspominając
  
 
Cytat:
2008-12-05 08:07:22, Blady pisze:
a może zamiast orginalnego silnika z łady zasadzic chwilowo gotową wiertarke z hondy ?? pewnie wyjdzie sporo taniej niż budowa mocnego motoru z epoki , a i lżejszy by był , o mocy nie wspominając



Ale musi byc do 1400 ccm zeby byc w nizszej klasie. I gazniki ladnie graja a nie jakis wtrysk
  
 
zgadzam się ale do 1.4 też można tanio jakąś wiertare zapodac startowac , i budowac topowy orginał chciał bym zobaczyc jakieś filmiki z tym w akcji , a jak zaczniesz silnk z łady budowac to zejdzie Ci z 16 lat tak jak fryzjerowi
  
 
Na kwiecien motor musi byc gotowy Fryzjer to jest pedant szczegolaz dlatego tyle sklada








  
 
Doszło zasilanie







Oczywiscie to do żółtej
  
 
Cytat:
2008-12-05 08:30:51, Blady pisze:
a jak zaczniesz silnk z łady budowac to zejdzie Ci z 16 lat tak jak fryzjerowi


a co Ty wiesz o moim silniku?
  
 
może tyle że to je radziecka konstrukcja ???No a formułka zapierdalac bedzie jak trza...


[ wiadomość edytowana przez: Barti125pGRT dnia 2008-12-20 13:05:10 ]
  
 
Cytat:
2008-12-05 08:26:24, 5Turbo pisze:
Ale musi byc do 1400 ccm zeby byc w nizszej klasie. I gazniki ladnie graja a nie jakis wtrysk



1.3 SOHC z Civica żelazka? Jakieś 90KM na dwóch gaźnikach na dzień dobry. Albo motor z AX-a GT, też dwa gaźniki, mocy chyba jeszcze więcej (a w międzyczasie możesz strugać ten właściwy).

r.

[ wiadomość edytowana przez: nocman dnia 2008-12-20 14:04:49 ]
  
 
eeee pitolicie skoczy na wegry dwa razy przywiezie klocki i poskłada
  
 
nooo...przeciez to prawie jak Łada...a Łade sie składa z puzzli...
  
 
piękna ta formuła-nawet taka po 15 latach spatynowana-inż.Godula ładnie dawał nią ognia w płaskich...

... a z innej beczki-czy ten Promot to takie same cudo jak stoi w Otrębusach u Mikiciuka??byłem ostatnio i ciekaw jestem czy to promot czy estonia??...


powodzenia w pracach...
  
 
Cytat:
2008-12-24 00:48:02, qbus125rally pisze:
piękna ta formuła-nawet taka po 15 latach spatynowana-inż.Godula ładnie dawał nią ognia w płaskich... ... a z innej beczki-czy ten Promot to takie same cudo jak stoi w Otrębusach u Mikiciuka??byłem ostatnio i ciekaw jestem czy to promot czy estonia??... powodzenia w pracach...



dzieki. Jak mi pokazesz foto albo podasz numer to mozna rozszyfrowac co tam stoi.
  
 
własnie sęk w tym że ta formuła stoi w takim przeszklonym,ciemnym pomieszczeniu,a szyby szyby odbijały światło od lampy...

ale po bliższym przyjrzeniu sie widze że to też bedzie promot,bo estonia jednak się rożni budową .
  
 
,,Silnik z ladziany 1300. Skrzynia z zaporozca obrocona do gory dnem Kupilem juz nowke sztuke''

z zapora była tylko obudowa i to mocno przerobiona,
i przełożenie główne.
reszta mocno rzeźbiona,w żadnym bolidzie tyle razy nie robiłem skrzyni co w tym wynalazku.
  
 
Cytat:
2008-12-28 13:55:46, pioban pisze:
,,Silnik z ladziany 1300. Skrzynia z zaporozca obrocona do gory dnem Kupilem juz nowke sztuke'' z zapora była tylko obudowa i to mocno przerobiona, i przełożenie główne. reszta mocno rzeźbiona,w żadnym bolidzie tyle razy nie robiłem skrzyni co w tym wynalazku.



W promotach ktore wychodzily z OTZ PZM byly zaporowe serie z wyciagnietym jednym pierscieniem synchronizatora. Modowane byly pozniej.
  
 
Mały update po powrocie z malowania:














  
 
coś tak średnio wyglądaja te felgi po malowaniu... piaskowales je?
  
 
Cytat:
2009-01-17 18:41:06, cybul pisze:
coś tak średnio wyglądaja te felgi po malowaniu... piaskowales je?



Piaskowane. I tak dobrze wygladaja. Dobrze ze nie odgazowala rdza z porow. Trzebaby klasycznie pomalowac przody z duza iloscia podkladu wypelniajacego.
  
 
A nie myślałeś żeby proszkowo pomalować? Proszkiem polakierowana była by dosyć gruba warstwa, i po stopieniu wypełniła by pory i powierzchnia po takim malowaniu była by bardzo gładka