Głośniki w Carina II

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich

Dopiero sie zarejestrowalem bo od niedawna wiem ze moim pierwszym autkiem bedzie Toyota Carina II odziedziczona po ojcu.

Jest to Carina z 1991r z silnikiem 2.0D w wersjii kombi, puki co stoi u ojca na warsztacie i przechodzi serie poprawek (taki maly wstep)

Widzialem ze z przodu na desce wchodza dwa glosniki o srednicy 100mm, drzwi wogole nie sa przygotowane (pelna tapicera). Moje pytanie brzmi ...

Gdzie moge jeszcze zamontowac dodatkowe 2 glosniki bez dokonywania wiekszych zmian? Rzecz jasna rozchodzi sie o tylna czesc auta.

Jezeli jestem ktoras osoba z rzedu ktora zadaje to pytanie to blagam nie krzyczcie, staralem sie cos ogarnac temat jednak nie znalazlem satysfakcjonujacej mnie informacji


Z gory dziekuje z odpowiedz



[ wiadomość edytowana przez: pablo_gda dnia 2008-12-08 00:20:24 ]

[ wiadomość edytowana przez: pablo_gda dnia 2008-12-08 00:21:37 ]
  
 
Witaj na forum!

Chętnie odpowiem,bo po nowym roku sam będę montował kompletne car audio w swoim autku.
Mam dokładnie ten sam model TOYOTY co ty. Dokładnie jest to combi-coupe.
Model 2.0D XL

Z przodu planuje zamontować standardowo dobre głośniki 100mm.

Natomiast z tyłu da się wcisnąć owale 6" na 9" - oczywiście w tylnej półce.

Dodatkowe głośniki 100mm możesz zamontować w standardowych miejscach - tuż za napinaczami pasów bezpieczeństwa. Przynajmniej u mnie takie miejsca są.

Pozdrawiam!


Montaż w drzwiach z przodu jest możliwy po pewnych przeróbkach. Ale to już historie typu panel z mdf wzmocniony włóknem szklanym.
A to koszt około 500 zł na 1 drzwi.


[ wiadomość edytowana przez: SAVER dnia 2008-12-15 21:44:13 ]

[ wiadomość edytowana przez: SAVER dnia 2008-12-15 21:45:31 ]

[ wiadomość edytowana przez: SAVER dnia 2008-12-15 21:46:05 ]
  
 
Witaj

Cytat:
Z przodu planuje zamontować standardowo dobre głośniki 100mm.



Mi sie tam udalo wcisnac dwudrożne magnaty

Cytat:
Natomiast z tyłu da się wcisnąć owale 6" na 9" - oczywiście w tylnej półce



U mnie jest roleta, niema polki :/

Cytat:
Dodatkowe głośniki 100mm możesz zamontować w standardowych miejscach - tuż za napinaczami pasów bezpieczeństwa. Przynajmniej u mnie takie miejsca są.



Ot paradoks, u mnie jest miejsce ale tylko jednej stony i to od pasżera, niewiem co osoba ktora obmyslila takie rozwiazanie chciala przekazac, chyba tutaj dala upust poczucia humoru

[ wiadomość edytowana przez: pablo_gda dnia 2008-12-16 21:14:37 ]
  
 
Witam!

Ostatecznie z przodu zdecydowałem się na miejsca fabryczne i wrzuciłem tam 10cm dwudrożne HELIXY DB 4.1

Natomiast do tyłu na półkę "jajka" 6/9" HELIX DB 69.1

Całość jest zasilana radyjkiem ALPINE CDE-104BTi


http://allegro.pl/item521110477_alpine_cde_104bti_polska_gwarancja_wwa_nowosc_09.html


I naprawdę super to gra! Słychać świetnie soprany ,a bas jest głęboki i nie dudni.



[ wiadomość edytowana przez: SAVER dnia 2009-01-08 13:59:50 ]

[ wiadomość edytowana przez: SAVER dnia 2009-01-08 14:00:16 ]