Carina e - brak świateł hamowania

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !

1. Brak napięcia na wtyczce włącznika przy pedale.
2. Brak napiecia przy żarówkach
3. Bezpiecznik ok (ABS działa)

Stopu brak.

Jak to można jeszcze sprawdzić???


Pozdrawiam

  
 
A żarówki masz dobre...?

Po stronie pasażera jest bezpiecznik F10 i go sprawdziłeś. A czy masz na nim napięcie? Do tego bezpiecznika idzie napięcie z akumulatora tylko poprzez bezpiecznik F43 który jest pod maską. Może jakiś przewód jest przerwany? Od bezpiecznika tego w kabinie do pedału idzie zdaje się zielono-czerwony, sprawdź omomierzem czy jest przejście.
  
 
sprawdz kostke przy wyłaczniku przy pedale. Nie tą co jest bezpośrednio wtyknieta tylko jakies 30cm dalej jest druga na tej wiązce. Moze tam coś nie łączy. Jezeli nie dochodzi prąd to moze tam styki zaśniedziały albo coś. Zwykle te wyłaczniki dośc czesto padają w Carinach przy pedale hamulca (zwłaszcza w wersjach SB)
  
 
Działa!
Chyba Sterciu miałeś racje Ostatnio zmieniałem wiązkę elektryczna sekwencji gazowej i właśnie w tych okolicach szukałem napięcia "po stacyjce". Musiałem coś albo rozłączyć albo przypadkowo namieszac lub któreś ze styków były faktycznie zaśniedziałe. Sam do końca nie wiem.
W każdym razie światła hamowania powróciły i skończyło sie mruganie przeciwmgielnymi
pozdrawiam