127 mkI do sportu - Strona 8

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Rosck, praktycznie wszystko do przodu od 127 BIKOPUR już robił dla Vergassera i dla mnie, więc z tym nie ma u nich problemu- dzwonisz i masz (no, ździebko przesadziłem, troszkę to trwa )
MCQEEN, o ludzkiej porze zadzwonię do Ciebie, będę miał prośbę związaną z tymi tulejkami. W poniedziałek wylatuję na dwa tygodnie, a trzeba im je wysłać na wzór... Szczegóły obgadamy.
A foto mile widziane!
  
 
Heniu dzwoń kiedy chcesz, ja z kurami spać nie chodze.
Tulejki wezme jutro (piątek) z garażu kolegi. Wezme jeszcze je dla pewności zmierze. To sa orginalne fiatowe, kupiłem od Grześka.
  
 
Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę na godzinę, o której pisałem post. Gdybym zadzwonił do Ciebie o trzeciej nad ranem (wtedy właśnie wróciłem z trasy i siadłem przy kompie), to pewnie byś się nie ucieszył
Rosck, tulejki pożyczę od MCQEENA, mam do Niego bliżej. Ale dzięki za chęć użyczenia
Jeśli się uda, to będzie można już bez problemu zamawiać w BIKOPURze wszystkie elementy.
  
 
Faktycznie nie spojrzałem.
Tak jak napisałem - jutro wieczorem bede miał tulejki, a weekend spedzam w łodzi.
  
 
Panowie, mam tulejki.. niestety 3 rodzaje. Musimy ustalić które są tymi właściwymi do 127. Najprawdopodobniej są inne niż 128.
Tu mam zdjęcia, dzis nie ma suwmiarki:







  
 
Ok, te najmniejsze z lewej strony są do 127. Czy może mi ktoś potwierdzić, czy do jednego wahacza są 4 jednakowe tulejki? Czy dwie takie dwie inne? Dopasowałem tylko w czesc dolna wahacza, montowaną do amortyzatora/tarczy kotwicznej.
Jeśli tak to w poniedziałek idzie przesyłka do Bikopur'a.
  
 
Ja pitole, cały zawiech w 127 na kolorowym plastyku, ale jazda


[ wiadomość edytowana przez: vergasser dnia 2010-06-18 22:13:16 ]
  
 
Nie pitol, bo preciutko zamówisz jak sie pojawią
Są do chuja 4 takie same w wahaczu czy nie?
  
 
Panie, czy są takie same to ja nie wiem bo w w tylnym zawiechu macałem wszystko z wyjątkiem tych tulejek . Spytaj Pan speca z Gliwic .
  
 
A może ktoś się odważy i dotoczy unibale do tego tylnego wahacza.. ? W homologacji Gr.A Sporta właśnie takie są dozwolone i wymienione (czyli sprawdzają sie raczej na rajdach...) Co do identyczności to z enigmatycznego obrazka (pośledniej jakości szkice) homologacji mogę powiedzieć że jeśli chodzi o główną część tulejki to są to te same części ale dopełnienia (takie jakby czopko-tulejki pracujące od wewnątrz wahacza) są różne. W końcu z jednaj strony (zewn.) całość pracuje osiowo przy amorze a z drugiej (wewn.) przy resorze więc tam jest ta taka gięta poprzeczka (nie wiem jak to się zwie) i ona ma inne wejścia.
Mam nadzieję że wysłowiłem się wystarczająco klarownie Choć jak się dorwę do skanera to wtedy najlepiej postaram się wrzucić obrazki z homologacji (choć są słabej jakości co nadmieniłem)
Ja w każdym razie do swojej budującej się rajdówki chyba się skuszę na takie rozwiązanie jeśli znajdę zdolnego tokarza..


[ wiadomość edytowana przez: SuperSoul dnia 2010-06-20 21:57:20 ]
  
 
No własnie o tulejkach do tylnego wahacza jest teraz mowa.
Odpiszesz mi na maila w sprawie silnika?
  
 
Wymiary tulejek:
Byly dwa rodzaje , roznily sie dlugoscia tulejki przez ktora przechodzi sruba (MkI miala krutsza) jednak obydwa rodzaje pasuja do wszystkich wahaczy - ja bym polecal sinenblok z dluzsza tulejka gdyz wtedy nie trzeba dawac podkladek pomiedzy wahacz a amortyzator - latwiejszy montaz.
Wymiary:
-tulejka przez ktora przechodzi sruba :dlugosc -27 lub 33mm , srednica w srodku 13mm
-tulejka zewnetrzna :srednica - 27,5 , wysokosc 20mm
Wsztystkie wymiary sa przyblizone dla rozpoznania tulejki !!! .Jezeli nie macie sinenbloku o takich wymiarach to mam taka nowa , moge dac na wzor ,kwestia dogadania tematu.
  
 
Biorę się za układ wydechowy. Czy ktoś wie, gdzie zdobyć, lub od czego dopasować tłumik/ tłumiki do 1300? Jakieś pomysły usprawnień? Mój ma dziki układ z jednym, pustym w środku tłumikiem, prawdopodobnie od CC. Jest potwornie głośny, ale raczej nie poprawia osiągów. Tylko jeździć trzeba z zatyczkami w uszach...
  
 
Ja mam seryjny koncowy wydech i jest przyzwoicie. Co prawda zdobycie nowego do 127 graniczy z cudem To może uda sie kupić od kogoś używkę badź dopasowac od np zastavy ?
  
 
Krzysiu, ale masz tłumik od 1300 czy od 900?
Od czego innego poza Zastavą można by coś dopasować?
  
 
Ja mam od Zastawy. Teraz robie wydech na kolektorze z A112 70hp i też będzie koncowy z Zochy.
  
 
Tomek, ale masz oba tłumiki, czy tylko końcowy?
  
 
Witam.
Kupiłem od perreiry jego 127.
wszystko jest ok lecz luz zaworowy za duży i nie dający sie ustawić.(wyklepane konie).
mam pytanie, od czego pasują konie popychaczy do 1300 sport???
  
 
A sprawdzałeś jak bardzo sąwyklepane? Bo to rozumiem przy styku z trzonkiem zaworu? Może krzywki Ci zjadło?

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
właśnie... zła diagnoza mechanika. jednak wałek. 2 wydechowe są w dupie....