Duże spalanie yaris verso 1.3 vvti

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich użytkowników,mam problem odnośnie Toyota Yaris Verso z silnikiem 1.3 vvti,samochód ten na krótkich odcinkach w mieście spala ok 12 litrów paliwa. Wymieniłem w nim filtry,oleje...Czy ma ktoś może jakieś odpowiedzi na ten temat ?
  
 
odpowiedz jest krótka
jeździsz na zimnym silniku i dlatego ci dużo pali
choćbys miał nawet 1.1 to spalanie było by pewnie takie same

musisz się z tym pogodzić
  
 
Myślę,że to i tak zbyt duże spalanie,bo na trasie spala ok 8 litrów,a czytając opinie innych użytkownikow Toyota Yaris jestem przekontany,że to i tak o wiele za dużo.
  
 
Cytat:
2009-01-09 11:04:03, pawelj12 pisze:
Myślę,że to i tak zbyt duże spalanie,bo na trasie spala ok 8 litrów,a czytając opinie innych użytkownikow Toyota Yaris jestem przekontany,że to i tak o wiele za dużo.


Yaris 1.0 na trasach po 10 km spala 10L wiec to calkiem mozliwe.
A jeszcze co rozumiesz przez pojecie trasa jedziesz w kawalku poza miastem 200-300 km???
Jezeli nie to wychodowales sobie miejskiego supermula
Jedyne wyjscie to zdjac kleme na 5 minut ,wyczyscic przeplywomierz jezeli masz przebieg okolo 60tys.Zalozyc kleme i pogalopowac dynamicznie w trase,krecac silnik w pelnym zakresie obrotow aby rozgrzac katalizator wypalic sadze z wydechu i przeczyscic wtryski.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Mialem na mysli trase Belgia-Polska jak wracalem tym samochodem.Być może jest tak jak mówisz,że bedzie palic tyle na krotkich dystansach,ale szczerze to rozczarowala mnie ona,mialem nadzieje,ze bedzie mniej palic.Samochod ma 180tys km, swiece zaplonowe wymienilem i przeplywomierz rowniez przeczyscilem.a sonda lambda,wtryski-ma to jakies znaczenie?moze jeszcze probowac szukac w tym miejscu czegos ?
  
 
Cytat:
2009-01-09 12:00:36, pawelj12 pisze:
Mialem na mysli trase Belgia-Polska jak wracalem tym samochodem.Być może jest tak jak mówisz,że bedzie palic tyle na krotkich dystansach,ale szczerze to rozczarowala mnie ona,mialem nadzieje,ze bedzie mniej palic.Samochod ma 180tys km, swiece zaplonowe wymienilem i przeplywomierz rowniez przeczyscilem.a sonda lambda,wtryski-ma to jakies znaczenie?moze jeszcze probowac szukac w tym miejscu czegos ?


Pytanie czym i co czysciles w przeplywomierzu.
Sonda oczywiscie i przeplywomierz decyduja o spalaniu.
Usterka sondy wywoluje kod bledu lub nie ale wtedy silnik sie krztusi podczas przyspieszania i na biegu jalowym.
Zostaje przeplywomierz jak go czysciles??

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Przeplywomierz przedmuchalem powietrzem pod wysokim cisnieniem ze spreżarki...silnik pracuje rowno,nie dlawi sie....
  
 
Cytat:
2009-01-09 15:13:44, pawelj12 pisze:
Przeplywomierz przedmuchalem powietrzem pod wysokim cisnieniem ze spreżarki...silnik pracuje rowno,nie dlawi sie....


No to znaczy ze masz szczescie i nie zepsules sobie przeplywomierza,ale tez go nie wyczysciles.
Czyli trzeba go poprostu wyczyscic

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
To moze bys nie czekal na to az sie zapytam jak to zrobic,tylko po prostu napiszesz jak to zrobic,te forum chyba jest po to zeby wymieniac sie informacjami!!
  
 
Ja bym uzył nafty do czyszczenia, ale moze Bigelektron cos innego zasugeruje
  
 
Cytat:
2009-01-11 18:12:33, pawelj12 pisze:
To moze bys nie czekal na to az sie zapytam jak to zrobic,tylko po prostu napiszesz jak to zrobic,te forum chyba jest po to zeby wymieniac sie informacjami!!


Co z tego ze napisze jak i tak nie kupisz sobie tego srodka Carbocleaner Innotec kosztuje okolo 100zl.
Pozatym trzeba wiedziec co czyscic i jak bo mozna sobie zepsuc calkiem.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer