Jakie CB-Radio part 3 - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie

Ostatnio dwa razy spotkalem sie z czyms co mnie mocno zaskoczylo


Radio presidenta plus jakas antenka tez z wyzszej polki i koles wozil ja w swoim samochodzie w srodku ! nigdy nie wyciagal jej na dach i ponoc dziala bez szumow itp i nie byla strojona

Ostatnio spotkalem sie z takim samym przypadkiem ze koles wozi antene w srodku auta i nadaje, mowi ze jest ok choc jakos troche slabsza...


Wiec jaki sens ma strojenie (swr) i ustawianie zawsze w tym samym miejscu jak ja to robie?

Nie jest tak ze powinna spalic sie koncowka mocy u nich?

  
 
to moze ja sie pochwale swoim sprzecikiem

radio president valery
antena president alaska 1,5 metra i przymocowana jest na stale czyli dziura w dachu
standardowy odbior okolo 25 km. przy dobrych podmuchach fal jest i okolo 35 km.
  
 
Cytat:
2009-04-19 16:39:49, koniuXR3i pisze:
Mam pytanie Ostatnio dwa razy spotkalem sie z czyms co mnie mocno zaskoczylo Radio presidenta plus jakas antenka tez z wyzszej polki i koles wozil ja w swoim samochodzie w srodku ! nigdy nie wyciagal jej na dach i ponoc dziala bez szumow itp i nie byla strojona Ostatnio spotkalem sie z takim samym przypadkiem ze koles wozi antene w srodku auta i nadaje, mowi ze jest ok choc jakos troche slabsza... Wiec jaki sens ma strojenie (swr) i ustawianie zawsze w tym samym miejscu jak ja to robie? Nie jest tak ze powinna spalic sie koncowka mocy u nich?

Może mieli antenki president florida, ich nie ma potrzeby strojenia.
  
 
.

[ wiadomość edytowana przez: kris2629 dnia 2009-12-19 09:14:19 ]
  
 
To i ja wtrace swoje trzy grosze.
Zaczynalem od radyjka CARAT ale postanowilo powiedziec STOP po wielu latach uzytkowania.
Nastepnie bylo TTI 770 ale czas skonczyc z "szumofonami"i obecnie jako radyjka tylko nasluchowego na #9 uzywam MAXONA (tylko trasa)radio wyglada jak krótkofalówka (reczniak) a na codzien ALAN28 ktory pracuje z antenka na uchwycie SIRIO4000 Megawat.
Jezeli chodzi o radio to nie polecam dla poczatkujacych uzytkownikow CB. Lepiej nabyc cos prostszego.Alan100, TTI...itp.
Jezeli ktos ma jakies pytania co do CB to chetnie sluze pomoca.
73 dla wszystkich uzytkownikow radyjek.

Prosze admina o przeniesienie posta do dzialu "Jakie CB Radio.dziekuje.

[ wiadomość edytowana przez: gregorcbszczecin dnia 2009-04-19 19:42:30 ]
  
 
2009-04-19 16:39:49, koniuXR3i pisze:
Mam pytanie Ostatnio dwa razy spotkalem sie z czyms co mnie mocno zaskoczylo Radio presidenta plus jakas antenka tez z wyzszej polki i koles wozil ja w swoim samochodzie w srodku ! nigdy nie wyciagal jej na dach i ponoc dziala bez szumow itp i nie byla strojona Ostatnio spotkalem sie z takim samym przypadkiem ze koles wozi antene w srodku auta i nadaje, mowi ze jest ok choc jakos troche slabsza... Wiec jaki sens ma strojenie (swr) i ustawianie zawsze w tym samym miejscu jak ja to robie? Nie jest tak ze powinna spalic sie koncowka mocy u nich?

Kolego kazda antene trzeba stroic choc sa juz modele ktorych niby nie trzeba. W przypadku gdy antenki nie stroimy nalezy przynajmniej sprawdzic SWR .
Antene stroii sie do samochodu, nie do radyjka.
Mozna ja oczywiscie przekladac z autka na autko ale osiagi beda o wiele gorsze.
Tak to wyglada w duzym skrucie.
  
 
Cytat:
2009-04-20 18:23:42, gregorcbszczecin pisze:
Kolego kazda antene trzeba stroic choc sa juz modele ktorych niby nie trzeba.



To jak w końcu każdą czy nie?
  
 
Cytat:
2009-04-20 18:47:13, POtek2 pisze:
To jak w końcu każdą czy nie?

Nie każdą, przykładem jest tutaj President Florida, którego praktycznie się nie stroi, ma niby regulacje, ale z reguły nie ma potrzeby jej strojenia. Ale tak jak gregorcbszczecin mówi trzeba zawsze sprawdzić SWR. A i czemu polecasz gregorcbszczecin taki szumofon jakim jest Alan 100, przecież to jest straszna lipa.
  
 
A i czemu polecasz gregorcbszczecin taki szumofon jakim jest Alan 100, przecież to jest straszna lipa.

Ja nie polecam ale od czegos trzeba zaczac.Alan100 to bardzo prosciutkie radio i mozna je nabyc w celu OBYCIA w eterze oraz obslugi sprzetu.
Przeciez nie ma co rzucać kolegi odrazu na gleboka wode. A moze nie spodoba mu sie to hobby.
  
 
Cytat:
2009-04-20 20:08:20, gregorcbszczecin pisze:
A i czemu polecasz gregorcbszczecin taki szumofon jakim jest Alan 100, przecież to jest straszna lipa. Ja nie polecam ale od czegos trzeba zaczac.Alan100 to bardzo prosciutkie radio i mozna je nabyc w celu OBYCIA w eterze oraz obslugi sprzetu. Przeciez nie ma co rzucać kolegi odrazu na gleboka wode. A moze nie spodoba mu sie to hobby.

Posiedzi taki na takim Alanie, stwierdzi, że szumu to on może sobie posłuchać nad morzem i koniec zabawy z CB Przecież jest trochę prostych radyjek w niedużych pieniążkach.
  
 
Mefis22i wtedy bedzie to oznaczalo ze mu sie nie podoba CB.Jak stwierdzi ze jest ok bedzie szukal przyczyny szumow i lepszego radyjka z dobra antenka oczywiscie. Mozna to potraktowac jako "sito" bo po co ludzie na radyjku co tylko sluchaja a nie pomoga i nie pogadaja.
Ale to tylko moje zdanie
  
 
Kolego gregorcbszczecin w prawym dolnym rogu masz taką opcję jak "cytat" i nie musisz każdej przytaczanej wypowiedzi kopiować bo się trochę tekst zlepia w poście.

-----------------
#2451

'Jest grill jest zabawa'
'Weźmy się i zróbcie'
  
 
Cytat:
2009-04-22 22:54:11, gregorcbszczecin pisze:
Mefis22i wtedy bedzie to oznaczalo ze mu sie nie podoba CB.Jak stwierdzi ze jest ok bedzie szukal przyczyny szumow i lepszego radyjka z dobra antenka oczywiscie. Mozna to potraktowac jako "sito" bo po co ludzie na radyjku co tylko sluchaja a nie pomoga i nie pogadaja. Ale to tylko moje zdanie

A moje zdanie jest takie, że szkoda pieniędzy marnować na takie szity i tyle w tym temacie. EOT dla mnie.
  
 
Zdecydowałem się w końcu dołączyć do eteru i z polecenia jednego starego zgreda wybrałem sobie o taki zestaw:

TTI TCB 880 + Sirio T327

www.allegro.pl/item613278721_cb_radio_tcb_tti_880_czarne_warszawa_3_gratisy.html

www.allegro.pl/item613138348_cb_antena_sirio_t3_27_n_helical_nowa_f_ra_vat.html

A co reszta mobilków o tym myśli??


[ wiadomość edytowana przez: kubusiek77 dnia 2009-04-24 20:59:09 ]
  
 
Po pierwsze: zapomniał kolega jak się linki wkleja?
Po drugie: stary zgred to Miro?
  
 
Cytat:
2009-04-24 20:18:57, kubusiek77 pisze:
Zdecydowałem się w końcu dołączyć do eteru i z polecenia jednego starego zgreda wybrałem sobie o taki zestaw: TTI TCB 880 + Sirio T327 http://www.allegro.pl/item613278721_cb_radio_tcb_tti_880_czarne_warszawa_3_gratisy.html http://www.allegro.pl/item613138348_cb_antena_sirio_t3_27_n_helical_nowa_f_ra_vat.html A co reszta mobilków o tym myśli??



radio fajne, dużo funkcji których w zasadzie się nie używa.

Szkoda że takie wielkie......
  
 
Cytat:
2009-04-24 20:26:44, Kleszczak pisze:
Po pierwsze: zapomniał kolega jak się linki wkleja? Po drugie: stary zgred to Miro?





Cytat:
Asior pisze:
Szkoda że takie wielkie......



Mam Vielkie Autko....




[ wiadomość edytowana przez: kubusiek77 dnia 2009-04-24 21:14:05 ]
  
 
Radyjko niezle (chyba mam jakis sentyment do TTI.Moze dlatego ze mnie nigdy nie zawiodlo).
Jezeli chodzi o antene to niestety nie znam tego modelu .Parametry tez moga sie roznic w rzeczywistosci od tego jakie ma. Nie przekonuje mne rowniez dlugosc. Nie jestem zwolennikiem takich "patyczkow".Ale jezeli Tobie pasuje i jestes zadowolony to super.
pozdrawiam i 73
  
 
ja bym antenkę zmienił - o ile dobrze kojarzę to ta antenka będzie świstać aż miło podczas jazdy
  
 
Cytat:
2009-04-25 08:52:41, lukas_s pisze:
ja bym antenkę zmienił - o ile dobrze kojarzę to ta antenka będzie świstać aż miło podczas jazdy



Jest na to łatwy i tani patent .

Cytat:
2009-04-24 23:03:26, gregorcbszczecin pisze:
... Nie przekonuje mne rowniez dlugosc. Nie jestem zwolennikiem takich "patyczkow"...



To jest antena helikalna.


[ wiadomość edytowana przez: Miro dnia 2009-04-25 15:45:32 ]